Karalius nukarūnuotas - į Eurolygos finalą dramatiškai žengė „Anadolu Efes“

2018-2019 metų sezono finalo pakartojimas tarp Stambulo "Anadolu Efes" ir Maskvos CSKA šiais metais dramatiškai vyko Eurolygos pusfinalyje, o šįkart pergalę šventė Turkijos klubas.

Puikiai rungtynes pradėję Ergino Atamano auklėtiniai sugebėjo atlaikyti CSKA krepšininkų šturmą ketvirtajame kėlinyje ir triumfavo rezultatu 89:86 (25:15, 24:22, 22:18, 18:31).

Finale "Anadolu Efes" susitiks su Milano "AX Armani" ir Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamos "Barcelonos" poros nugalėtojais.

Rungtynes spurtu 8:2 pradėjo turkai. CSKA po kurio laiko kiek stabilizavo padėtį (7:10), bet po Rodrigue Beauboiso metimo komandas jau skyrė 10 taškų - 23:13.

Nuostabiai "Anadolu Efes" žaidimui dirigavo buvęs žalgirietis, reguliaraus sezono MVP Vasilje Micičius. Po jo tritaškio antrajame kėlinyje jo komanda jau pirmavo rekordiniu 15 taškų skirtumu - 39:24.

CSKA sugrąžino intrigą ketvirtajame kėlinyje. Po Ivano Ukhovo tritaškio skirtumas tarp komandų tapo vienženklis - 66:75.

Tai nebuvo Dimitro Itoudžio kariaunos spurto pabaiga. Danielis Hackettas pelnė du taškus su pražanga ir užsivedusios CSKA deficitas buvo jau tik 5 taškai - 76:81.

Po Willo Clyburno dvitaškio komandas jau skyrė tik vienas tolimas metimas - 82:85.
Pradėjus tiksėti paskutinei minutei po Nikitos Kurbanovo tikslių baudos metimų drama pasiekė aukščiausią tašką - 86:87.

Po vieno iš dviejų tikslių Shane'o Larkino baudos metimų "Anadolu Efes" buvo priekyje 2 taškais (88:86), o lemiamos 8 sekundės priklausė CSKA.

Vis dėlto lemiamas W.Clyburno tolimas metimas tikslo nepasiekė ir Turkijos čempionai šventė išgyventą pergalę - 89:86.

"Anadolu Efes": V.Micičius (8/9 baudos, 10 išp. praž.) - 25, S.Sanli (8 atk. kam.) - 19, R.Beauboisas (3/4 trit.) - 15, Sh.Larkinas (1/5 trit.) - 11, K.Simonas (6 atk. kam.) - 10, A.Moermanas - 6 taškai.

CSKA: W.Clyburnas (9/9 dvit., 1/6 trit., 7 atk. kam., 34 naud. balai) - 26, D.Hackettas - 17, I.Lundbergas - 15, T.Šengelija - 10, I.Ukhovas - 8 taškai.