„Barcelona“ nugalėjo praėjusį sezoną neįveiktus „Bayern“ krepšininkus

Šarūno Jasikevičiaus treniruojami Barselonos krepšininkai pasiekė pergalę pirmose Eurolygos išvykos rungtynėse.

Katalonai Miunchene 80:72 pranoko "Bayern" klubą ir įsirašė antrąją pergalę stipriausioje Europos lygoje.

Praėjusį sezoną "Barca" abu sykius nusileido Vokietijos komandai.

Sunkiai rungtynes pradėjusi "Barca" puolime įsivažiavo aikštėje pasirodžius Rokui Jokubaičiui. Lietuvis pelnė 9 taškus iš eilės ir išvedė katalonus į priekį pirmajame kėlinyje (15:16).

Sužaidus dvi minutes antrajame ketvirtyje techninę pražangą užsidirbo Š.Jasikevičius (21:21). Barselonos krepšininkai likus žaisti tris minutes iki ilgosios pertraukos spurtavo 0:10 ir įgijo dviženklę persvarą (33:44).

Likus žaisti kiek daugiau nei minutę trečiajame kėlinyje C.Higginsas tolimu metimu padidino katalonų persvarą iki 20 taškų (43:63).

Lemiamą kėlinį šeimininkai pradėjo spurtu 8:2 ir katalonų pranašumas ištirpo iki 10 taškų (55:65). Baigiant įpusėti kėliniui A.Trinchieri buvo nubaustas technine pražanga (57:69). Likus žaisti 3 minutes O.Hunteris dėjimu sumažino "FC Bayern" deficitą iki vienženklio skaičiaus (64:73). Likus žaisti daugiau, nei minutę šeimininkai sumažino atsilikimą iki 6 taškų (68:74). Vis dėlto katalonai neišleido pergalės iš rankų 80:72.

Nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilęs Rokas Jokubaitis per 13 minučių pelnė 9 taškus (2/3 dvit., 1/1 trit., 2/2 baudų), sugriebė 2 kamuolius, išprovokavo pražangą, po 2 kartus suklydo bei pažeidė taisykles ir surinko 7 naudingumo balus.

Kitą savaitę Š.Jasikevičiaus laukia dviguba Eurolygos savaitė. Trečiadienį namuose dvikova su Pirėjo "Olympiacos", o penktadienį išvyka pas lygos debiutantus į Monaką.

"Bayern": Darrunas Hilliardas 18, DeShaunas Thomasas 14, Augustine'as Rubitas 13, Žanas Markas Šiško 7, Othello Hunteris 6, Corey Waldenas 5, Nickas Weileris-Babbas 4, Ognjenas Jaramazas 3, Gavinas Schillingas 2 taškai;

"Barcelona": Cory Higginsas 16, Brandonas Daviesas 15, Nikola Mirotičius 11, Rokas Jokubaitis 9, Kyle'as Kuričius 8, Nigelis Hayesas-Davisas ir Nickas Calathesas 6, Pierre'as Oriola 4, Rolandas Šmitas 3, Nicolas Laprovittola 2 taškai;