Lietuviškoji „Baskonia“ po M. Costello šūvio triumfavo Madride (VIDEO)

Dviejų Ispanijos krepšinio grandų dvikovą Eurolygoje laimėjo Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujamas klubas.

Vitorijos "Baskonia" (15-12) išvykoje dramatiškai 85:81 (17:22, 23:21, 22:22, 23:16) nukovė Madrido "Real" (18-8) žvaigždyną.

Šiam susitikimui teisėjavo ir lietuvis Gytis Vilius.

Mačo didvyriu tapo Mattew Costello, kuris paskutinę minutę dvitaškiu išlygino rezultatą, o paskutinę sekundę pataikė iš toli su Rudy Fernandezo pražanga.

Ispanijos čempionai visus apgavo paskelbdami, kad dėl čiurnos traumos negalės žaisti jų milžinas Walteris Tavaresas, kuris nors ir kilo nuo suolo, tačiau rungtyniavo 24 minutes ir buvo antras pagal rezultatyvumą bei efektyvumą savo komandoje.

Starto penkete rungtynes pradėjęs R.Giedraitis per 29 minutes pelnė 6 taškus (0/3 dvit., 1/4 trit., 3/4 baudų), atkovojo 5 bei perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 2 pražangas, gavo net 3 blokus, dusyk pažeidė taisykles ir surinko 4 naudingumo balus.

Traumą išsigydęs T.Sedekerskis per 11 minučių prametė abu tritaškius, sugriebė 3 kamuolius, išprovokavo 3 pražangas, kartą suklydo ir užfiksavo 3 efektyvumo balus.

"Real": Džananas Musa 21 (3/5 trit., 8 atk. kam., 4 rez. perd., 4 kl., 26 naud. b.), Walteris Tavaresas 13 (6/8 dvit., 5 atk. kam., 2 bl., 4 kl., 20 naud. b.), Vincentas Poirier 10 (5/5 dvit., 5 atk. kam., 2 bl.), Rudy Fernandezas 9 (3/6 trit.).

"Baskonia": Matthew Costello 20 (5/8 trit.), Dariusas Thompsonas 18 (4/7 trit., 5 atk. kam., 14 rez. perd., 32 naud. b.), Maikas Kotsaras 13 (6 atk. kam.), Markusas Howardas 11 (3/7 trit.).