Vitorijoje – „Žalgiriui“ palanki „Monaco“ pergalė

Monaco nuotr.

Lietuvišką Eurolygos dvikovą po atkaklios kovos laimėjo Donato Motiejūno atstovaujamas Monako "AS Monaco" (18-10) klubas.

Sašos Obradovičiaus auklėtiniai išvykoje 102:93 (23:28, 29:19, 22:26, 28:20) palaužė Vitorijos "Baskonia" (15-13) ekipą su Roku Giedraičiu ir Tadu Sedekerskiu.

Šis baskų pralaimėjimas neleido jiems atsiplėšti nuo Kauno "Žalgirio" (15-13).

Likus pustrečios minutės iki susitikimo pabaigos aikštės šeimininkai pirmavo 91:87, tuomet varžovai pakilo į lemiamą šturmą ir, daugiausia Elie Okobo pastangomis, išplėšė pergalę.

Šiandien buvo pranešta, kad savo komandai negalės padėti pirštą susižalojęs "AS Monaco" lyderis Mike'as Jamesas.

Starto penkete rungtynes pradėjęs D.Motiejūnas vos per 14 minučių įmetė 8 taškus (4/4 dvit., 0/1 trit.), sugriebė 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 3 pražangas ir surinko 16 naudingumo balų.

Nuo mačo pradžios žaidęs R.Giedraitis per 31 minutę pelnė 9 taškus (3/6 dvit., 1/3 trit.), atkovojo 7 bei perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo pražangą, gavo 2 blokus, po kartą suklydo bei prasižengė ir užfiksavo 13 efektyvumo balų.

Nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilęs T.Sedekerskis per 7 minutes į krepšį nemetė, sugriebė kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo pražangą, triskart pažeidė taisykles ir liko be naudingumo balų.

"Baskonia": Dariusas Thompsonas (5/6 dvit., 3/4 trit., 12 rez. perd., 6 kl., 28 naud. b.) ir Markusas Howardas (4/5 dvit., 4/9 trit.) po 20, Vanja Marinkovičius 14 (4/5 trit.), Maikas Kotsaras 11 (4/4 dvit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), Rokas Giedraitis 9 (7 atk. kam.).

"AS Monaco": Jordanas Loydas 19 (2/7 trit.), Elie Okobo 18 (4 rez. perd., 5 kl.), Alpha Diallo 17 (4/11 dvit., 3/9 trit.), Donta Hallas 16 (6 atk. kam., 20 naud. b.), Chima Moneke 14 (13 atk. kam., 26 naud. b.).