20 neįtikėtinų faktų apie NBA, kurių niekas nežinojo (I dalis)

Tinklalapis sports.ru pristato 20 neįtikėtinų faktų apie stipriausią pasaulio krepšinio lygą - NBA. Pristatome pirmąją dalį.

Nerezultatyviausios visų laikų rungtynės

1950 metais buvo sužaistos blogiausios NBA rungtynės – per kurias abi komandos bendrai pelnė 37 taškus. „Pistons“ rezultatu – 19:18 įveikė Los Andželo krepšininkus.

Ilgiausias pratęsimas

Ilgiausias NBA pratęsimas truko net 6 papildomus kėlinius. Rungtynės vyko tarp Indianapolio „Olimpians“ ir Ročesterio „Royals“ ekipų – 75:73.

Ilgiausias pražangų rinkimas

6 pražangas per šešerias rungtynes iš eilės surinko Donas Bovenas. Per rungtynes jis pelnydavo vidutiniškai po 9 taškus ir atkovodavo po 4 kamuolius.

Pralaimėjimų krachas

Visų laikų pralaimėjimų rekordą yra sumušusi Baltimoro "Bullets", kurie per sezoną iš 70 rungtynių laimėjo tik 16.

Daugiausiai pelnyta taškų

Komanda, kuri daugiausiai yra pelniusi taškų per rungtynes - Los Andželo "Lakers". 1959 metais per mačą su Bostono "Celtics", Los Andželo krepšininkai pelnė 173 taškus.

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikęs krepšininkas

Bobas Cousy yra įėjęs į istoriją, kuris per rungtynes vidutiniškai sugebėdavo atiduoti net 13 rezultatyvių perdavimų.

Daugiausiai aikštelėje praleidęs krepšininkas

1961 - 1962 metų sezone Wiltas Chamberlainas vidutiniškai aikštelėje praleisdavo po 45 minutes.

Daugiausiai rungtynių sužaidęs krepšininkas

Daugiausiai rungtynių viename sezone yra žaidęs Waltas Bellamy. Tai - 88 rungtynes.

Daugiausiai pelnyta taškų per kėlinį

Per vieną ketvirtį daugiausiai taškų pelnė Baffalo ekipa, kuri sugebėjo į „Celtics“ komandos krepšį įmesti 58 taškus.

Daugiausiai per rungtynes pelnyta per abi komandas 370 taškai.

Jose susitiko Detroito „Pistons“ ir Denverio „Nuggets“ komandos.