Lietuvių meilė krepšiniui neblėsta: Europos čempionate žiūrėjo daugiau nei pusė šalies gyventojų

Lietuvių meilė krepšiniui neblėsta: Europos čempionate žiūrėjo daugiau nei pusė šalies gyventojų

FIBA nuotr.

Nors Lietuvos rinktinei Europos krepšinio čempionatas baigėsi greitai, šalies gyventojai įrodė, kad šiai sporto šakai jaučia didžiulę aistrą.Oficiali čempionato transliuotoja Lietuvoje, TV3 žiniasklaidos grupė, skaičiuoja, kad turnyro kovas šiais metais pasižiūrėjo beveik 60 proc. šalies gyventojų. Be to, krepšinio fanai transliacijų savo ekranuose neišjungė net ir tuomet, kai lietuviai iš čempionato iškrito.

Šiemet Europos krepšinio čempionato rungtynių transliacijas per TV3 grupės kanalus iš viso pasižiūrėjo 1,53 mln. žmonių. Kitaip tariant, čempionatą stebėjo daugiau nei pusė – 56,7 proc. Lietuvos gyventojų.

„Akivaizdu, kad lietuvių meilė krepšiniui tik stiprėja. Žiūrovai gausiai rungtynes stebėjo net ir tada, kai iš čempionato iškrito Lietuva. Tai rodo, kad gyventojai šia sporto šaka domisi ir toliau, o kovas stebi ne tik dėl patriotiškumo. Prisitaikydami prie visų amžiaus kategorijų žiūrovų poreikių, Europos čempionato kovas siūlėme stebėti ir televizijoje, ir internete. Aukšti žiūrimumo rodikliai rodo, kad šis sprendimas pasiteisino“, – teigia TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė.


Visas čempionato kovas buvo galima stebėti ir internete. Virtualioje erdvėje krepšinį pasižiūrėjo beveik 300 tūkst. žmonių, o peržiūrų suskaičiuota net 1,17 mln.

Geriausi rodikliai užfiksuoti per lemiamą Lietuvos ir Ispanijos rinktinių akistatą aštuntfinalyje. Beveik 670 tūkst. žmonių per TV3 stebėjo, kaip lietuviai stebuklingai išplėšė pratęsimą, bet jo metu neatsilaikė prieš varžovų puolimo lyderius.

Tiesa, tai, kad Lietuvos rinktinė po skaudaus pralaimėjimo ispanams – būsimiems Senojo žemyno čempionams – iškrito iš čempionato, reitingų pernelyg nenusmukdė. Ryškiausių Europos krepšinio žvaigždžių žaidimą toliau stebėjo beveik 1 mln. žiūrovų. Tai liudija, kad gyventojai domisi aukšto lygio krepšiniu.

Kiekvieną dieną čempionato rungtynes įsijungdavo vidutiniškai po 621 tūkst. žmonių – daugiau nei 2017-aisiais, kai toks turnyras vyko paskutinį kartą.

Finalo rungtynes, kuriose Ispanija triumfavo prieš Prancūziją, per televiziją stebėjo kone pusė milijono žiūrovų, o internete – dar 21,6 tūkst. žmonių.

Krepsiniozinios.lt

Video rekomendacijos: