„Rytas“ užtikrintai nugalėjo Burgoso krepšininkus

Antradienį Vilniaus „Rytas“ žaidė antrąsias FIBA Čempionų lygos rungtynes ir iškovojo pirmąją pergalę. Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose 87:69 (22:17, 27:13, 17:22, 21:17) nepasigailėjo Burgoso „San Pablo“ krepšininkų.

Pirmosiose FIBA Čempionų lygos rungtynėse sostinės ekipa svečiuose 72:76 nusileido Oldenburgo „Ewe Baskets“ krepšininkams.

„Rytas“ šiame mače vis dar rungtyniavo be Maurice'o Ndouro, kuris turėtų atvykti artimiausiomis dienomis.

Primename, kad „San Pablo“ du kartus iš eilės triumfavo FIBA Čempionų lygoje.

Taškas į tašką rungtynes pradėję vilniečiai įpusėjus kėliniui, Ivano Buvos pastangomis puolime, šovė į priekį (15:8). Ketvirčio pabaigoje varžovai iš Ispanijos sugebėjo priartėti ir pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu – 22:17.

Įpusėjus antrajam kėliniui Arnas Butkevičius persistūmė į vidurio puolėjo poziciją ir po taiklaus kapitono tolimo metimo antrojo kėlinio viduryje vilniečiai susikrovė dviženklį pranašumą 34:24.

„Rytas“ toliau nemažino apsukų ir ir prieš ilgąją pertrauką nuo „San Pablo“ atsiplėšė net 19 taškų skirtumu – 49:30. Margiris Normantas buvo rezultatyviausias sostinės ekipos gretose su 10 taškų savo sąskaitoje.

Gazo neatleidęs „Rytas“ antroj mačo pusėje neleido varžovams priartėti ir užtikrintai iškovojo pirmąją Čempionų lygos pergalę – 87:69.

Ispanus į neviltį varė klaidos, kurių „San Pablo“ padarė net 20, kai tuo tarpu „Rytas“ suklydo 13 kartų.

Vilniečių gretose rezultatyviausiai žaidė 19 taškų pelnęs ir 9 kamuolius atkovojęs Ivanas Buva.

Burgoso ekipą į priekį vedė 20 taškų pelnęs Tyrusas McGee, kuris surinko 13 naudingumo balų.

„Rytas“: Ivanas Buva 19 (9 atk. kam.), Vaidas Kariniauskas (5 rez. perd.) ir Kennethas Smithas (7 rez. perd.) po 14, Margiris Normantas 13, Arnas Butkevičius 11 (6 atk. kam., 5 per. kam.), Gytis Radzevičius 10 (9 atk. kam.).

„San Pablo“: Tyrusas McGee 20, Alexas Renfroe 9 (6 atk. kam.), Dejan Kravičas 8, Suleimanas Braimohas  ir Steve'as Zackas po 7.

Kitas rungtynes „Rytas“ žais lapkričio 2 dieną išvykoje prieš Stambulo „Bešiktaš“.