„Lietkabelio“ žygis Europos taurėje baigtas Bolonijoje

Europos taurės turnyre pasirodymą baigė Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa. Nenado Čanako auklėtiniai aštuntfinalyje išvykoje 67:75 (14:18, 20:21, 18:17, 15:19) nusileido Bolonijos „Virtus“ krepšininkams, kurie ketvirtfinalyje kausis su Ulmo „Ratiopharm“, rašo KKLietkabelis.lt.

Puikiai dvikovą pradėjo „Lietkabelis“ – 8:2. Vis dėlto tada „Virtus“ laimėjo atkarpą 14:0 ir perėmė iniciatyvą – 16:8. Užsitęsusią tylą nutraukė Gediminas Orelikas (11:16), į ką šeimininkai atsakė dvitaškiu (18:11) ir atrodė, kad taip kėlinys pasibaigs, bet paskutinę sekundę Vytenis Lipkevičius pataikė įspūdingą metimą per visą aikštę – 14:18.

Antrajame ketvirtyje prabėgus 3 minutės šeimininkai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 28:18. „Lietkabelis“ neketino nuleisti rankų ir po atkarpos 10:2 priartėjo – 28:30. Deficitas buvo ištirpęs dar labiau (30:31), bet Bolonijos ekipa iki pirmos susitikimo dalies pabaigos sugebėjo padidinti atotrūkį – 39:34.

Po didžiosios pertraukos „Virtus“ pelnė 9 taškus be atsako ir vėl atitrūko – 48:34. Šįkart „Lietkabelis“ vėl nesutriko ir atsakė spurtu 11:2 bei priartėjo – 45:50. Panevėžiečiai buvo sumažinę atsilikimą iki vieno metimo (50:52), bet kėlinys pasibaigė atsiliekant 4 taškais – 52:56.

Paskutiniajame ketvirtyje abi komandos įsivėlė į nerezultatyvų žaidimą – per pirmąsias 6 minutes Bolonijos klubas sugebėjo įmesti 8 taškus, panevėžiečiai – 7, tad skirtumas išliko beveik nepakitęs – 64:59. Tada „Virtus“ realizavo vieną baudą iš dviejų ir Kyle‘as Weemsas dar pridėjo tritaškį – 68:59. Baudų metimais „Lietkabelis“ dar sugebėjo priartėti – 62:68. „Virtus“ atsakė tuo pačius (71:62) ir likus 1,5 minutės įtvirtino savo ekipos pergalę.

„Virtus“: Mouhammadou Jaitehas 20, Kyle‘as Weemsas 13, Jakarras Sampsonas 11, Marco Belinelli 8.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas (4/6 tritaškiai) ir Nikola Radičevičius po 12, Gabrielius Maldūnas 10 (9 atk. kam., 15 naud. bal.), Panagiotis Kalaitzakis ir Vytenis Lipkevičius (7 atk. kam.) po 8, Džordže Gagičius 7 (6 atk. kam.).