TOP naujienos
V. Čeponis pasidalino savo įspūdžiais po finalo: „Šarui reikia titulų“
Barcelona nuotr.
Eurolyga turi naujus čempionus. Kelne vykusiose finalo rungtynėse Stambulo „Anadolu Efes“ po atkaklios kovos 86:81 (15:22, 24:14, 26:22, 21:23) palaužė Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamą „Barcelona“ ekipą.
„Anadolu Efes” Eurolygos finale žaidė jau ketvirtą kartą. Ankstesni finalai (2000, 2001 ir 2019 metais) šiam klubui nebuvo sėkmingi.
Po mačo komentarą pateikė garsus televizijos komentatorius Vaidas Čeponis. Kviečiame paskaityti (Tekstas neredaguotas):
„Kodėl „Barca“ prapylė Eurolygos finalą?
„Barcelona“ liko be Eurolygos čempionės titulo, nors ir laimėjo reguliarųjį sezoną, nors ir turi brangiausią turnyro žaidėją.
Ko pritrūko? Pirmiausia įžaidėjų. Taip, Calathes negalėjo visa jėga rungtyniauti finale po pusfinalyje patirtos traumos. Bet labai abejoju, ar jis būtų išgelbėjęs Katalonijos komandą. Jis superkūrybingas krepšininkas, rezultatyvių perdavimų asas, neblogai ginasi, bet jau kur kas lėtesnis nei ankstesniais laikais, bet to, labai prastas metikas iš toli (na, kartais iššsauna kaip, pvz., pusfinalyje, bet tai nutinka itin retai).
Kito tikro įžaidėjo „Barca“ apskritai neturėjo Kelne. Atakų organzatoriaus pozicijoje žaidęs Bolmaro savo esme yra atakuojantis gynėjas. Westermannas net nebuvo registruotas. Po įvairių traumų prancūzas tapo be galo lėtas.
Tuo tarpu „Anadolu Efes“ gali pasigirti dviem aukščiausio lygio įžaidėjais – Micičiumi ir Larkinu. Bet kuris iš jų gali labai sėkmingai runtyniauti ir antruoju numeriu. Beje, jei Micičius "Žalgiryje" nebūtų įspraustas į griežtus rėmus, spėju, kad jau tada jis būtų Kauno komandai būtų kur kas daugiau naudos.
Finale nepasiteisino Gasolio išėjimas, jis, manau, buvo perlaikytas aikštėje. Pusfinaliai solidžiai atrodęs veteranas šįkart atrodė bejėgis prieš varžovų pikenrolą. Tam, ko gero, būtų kur kas labiau tikęs Oriola, kuris finalo ketverte šildė suolą.
Atamanas atliko gerą sprendimą, kai prieš lėtą Gasolį įleido Pleissą, kuris, kol nepatyrė traumos, metimais po pikenpopų kėlė bėdų „Barcai“.
Truputį keista, kad tik 7 sekundes žaidė Hanga, kuris bene geriausiai ginasi Katalonijos ekipoje.
Kaip ir ketvirtfinalio serijoje su „Zenitu“ vėl nuvylė Mirotičius. Tikriausiai nebuvo labai geras žingsnis pasirašyti su juo sutartį 3+1 ir pakloti už sezoną po 4-5 mln. eurų.
Pastebėjau, kad juodkalnietis, kuris nėra labai geras kontakto žaidėjas, sutrinka, kai prieš jį kietai ginasi fiziškai itin tvirti oponentai. Ketvirtfinalyje sunkiajam puolėjui apynasrį užmovė Willas Thomasas, o šįsyk – Moermanas ir net Singletonas, kuris nėra fiziškai labai galingas. Mirotičius ir psichologiškai nėra stiprus. Toli gražu ne visada pasiteisina, kai „Barcos“ žaidėjai nuolat ieško Mirotičiaus ir bando jam žūtbūt tiesmukai įmesti kamuolį.
Apskritai pagal savo milžinišką biudžetą „Barca“ galėjo susikomplektuoti daug geriau. „Anadolu Efes“ turėjo solidesnę sudėtį. Man truputį keista, kad "Barca" dar kviečia Marcą Gasolį. Nesuprantu, kam Katalonijos klubui du vienodo stiliaus lėti broliai veteranai (nebent Pau baigtų karjerą). Gal tai tiesiog marketinginis žingsnis (kai dar nebuvo pandemijos, "Barcos" sirgaliai net dažniausiai neužpildydadvo net mažutės "Palau Blaugrana" arenos). Tačiau Šarui ir "Barcai" juk reikia titulų”, - rašė V. Čeponis.
Krepsiniozinios.lt