Permainingame čempionato starte – dramatiška 18-mečių nesėkmė prieš šeimininkus

FIBA nuotr.

Suomijoje prasidėjusį U18 vaikinų Europos čempionatą skaudžiu pralaimėjimu pradėjo Lietuvos rinktinė (0-1).

Tomo Purlio auklėtiniai dramatiškame pirmajame turnyro mače 80:81 (23:15, 18:21, 14:21, 25:24) krito prieš šeimininkų suomių komandą (1-0) ir pirmosios pergalės turės dar palaukti.

Antrasis susitikimas Lietuvos 18-mečių laukia jau sekmadienį 13.00 val., kuomet prasidės akistata su ispanus parklupdžiusia Slovėnija (1-0). Rungtynes tiesiogiai transliuos FIBA „YouTube“ kanalas.

Lietuviai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 23:15. Antrajame kėlinyje mūsiškiai ilgą laiką turėjo dviženklę persvarą (35:20), tačiau prieš pertrauką šeimininkai sugebėjo spurtuoti 16:6 ir Lietuvos atotrūkis kaip reikiant susitraukė – 41:36.

Prasidėjus antrajai mačo daliai suomiai jau kvėpavo lietuviams į nugaras, o įpusėjus trečiajam ketvirčiui mūsiškiai pirmąsyk atsiliko nuo varžovų (46:47). Lemiamą kėlinį T. Purlio vaikinai pasitiko su nedideliu deficitu – 55:57.

Nuožmi kova ant parketo tęsėsi toliau – likus pusantros minutės švieslentėje degė keturi septynetai (77:77). Tuomet dvi baudas realizavo Kasparas Jakučionis, bet šeimininkai išlygino rezultatą savo dvitaškiu (79:79). Po minutės pertraukėlės Nojaus Indrušaičio metimas skriejo pro šalį, o kitoje aikštės pusėje Mantas Juzėnas išprovokavo varžovo pražangą kovoje dėl kamuolio. Lietuvis įmetė vieną baudos metimą, tačiau priešininkai atsakė dvitaškiu, palikdami mūsiškiams 5 sekundes. Po savojo pasitarimo Lietuvos krepšininkams nepavyko suregzti sėkmingo išpuolio ir teko pripažinti šeimininkų pranašumą.

Pergalingame Senojo žemyno pirmenybių starte naudingiausias buvo M. Juzėnas, pelnęs 10 taškų, atkovojęs 9 kamuolius, atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus ir sukaupęs 18 naudingumo balų. Tarp lyderių buvo ir K. Jakučionis (18 tšk., 6 rez. perd., 6 atk. kam., 6 kld., 14 naud. bal.), N. Indrušaitis (15 tšk., 12 naud. bal.) bei Gantas Križanauskas (10 tšk., 11 naud. bal.).

Lietuva: Kasparas Jakučionis 18, Nojus Indrušaitis 15, Gantas Križanauskas ir Mantas Juzėnas po 10, Jokūbas Rudaitis 8, Matas Buteliauskas 6.

Suomija: Elmeri Abbey’us 23, Samu Adleris 21, Olavi Suutela 15, Eetu Heinonenas 10.