Pirmosios pergalės teks palaukti: 18-mečiai neprilygo ir Slovėnijai

Lietuvos U18 vaikinų rinktinei (0-2) nepavyko atsidaryti pergalių sąskaitos ir antrajame Europos čempionato mače.

Tomo Purlio auklėtiniai 96:100 (23:30, 27:15, 23:28, 23:27) krito prieš Slovėnijos rinktinę (2-0).

Grupės etapą mūsiškiai užbaigs pirmadienį 20.30 val. prasidėsiančiu maču su Ispanijos bendraamžiais (1-0). Į aštunfinalį patenka visos keturios grupės komandos, tad pralaimėjimas dar neeliminuotų lietuvių iš kovos dėl medalių.

Po apylygio starto į priekį šovė slovėnai, per pirmąsias dešimt minučių pelnę 30 taškų, kai lietuviai – 23. Antrajame ketvirtyje mūsiškių deficitas iškart tapo dviženklis (23:33), tačiau pamažu pavyko perimti iniciatyvą ir persverti rezultatą (36:35). Netrukus jau Lietuva turėjo dviženklį atotrūkį (50:40), tačiau pirmąją mačo dalį 5 taškais užbaigė priešininkai.

Po pertraukos Slovėnija nepasidavė ir palengva artėjo link mūsiškių, o lemiamą ketvirtį abi komandos pasitiko švieslentėje degant lygybei – 73:73. Kėlinio pradžia oponentams susiklostė sėkmingiau – jie nutolo per kelias atakas, o lietuvių pastangų sugrįžti į rungtynes jau nebeužteko. Finalinė sirena skelbė antrą lietuvių nesėkmę čempionato pradžioje.

Rezultatyviausias ir naudingiausias Lietuvos rinktinėje buvo Kasparas Jakučionis. Įžaidėjo sąskaitoje – 24 taškai, 5 rezultatyvūs perdavimai ir 21 naudingumo balas. Nojus Indrušaitis pelnė 18 taškų, Mantas Juzėnas pridėjo 13.

Lietuva: Kasparas Jakučionis 24, Nojus Indrušaitis 18, Mantas Juzėnas 16, Gantas Križanauskas 13, Kristupas Smirnovas 8, Nedas Raupelis 7.

Slovėnija: Urbanas Krofličius 20, Markas Padjenas ir Vitas Hrabaras po 15, Žakas Smrekaras 13, Leonas Zdravkovičius, Filipas Petkovskis ir Markas Morano Mahmutovičius po 8, Lovro Lapajne 6.