Olandes sutriuškinusių U18 merginų lauks žūtbūtinis mūšis

FIBA nuotr.

Lietuvos 18-mečių merginų rinktinė (1-1) atsitiesė po nesėkmingo starto ir iškovojo pirmąją pergalę Europos čempionato B divizione.

Visas 40 minučių pirmavusi Rimos Daunienės treniruojama rinktinė antrajame B grupės mače 75:44 (20:11, 17:14, 25:7, 13:12) įveikė Nyderlandų komandą (1-1).

Grupės etapė mūsiškėms liko dar vienerios rungtynės, kuriose spręsis kelialapių į ketvirtfinalį likimas. Visos komandos po dviejų turų turi po vieną pergalę ir pralaimėjimą, tad į atkrintamąsias žengs Lietuvos-Danijos bei Didžiosios Britanijos-Nyderlandų mačų nugalėtojos. Lietuvių akistata su danėmis vyks trečiadienį nuo 21.00 val., ją tiesiogiai transliuos FIBA „YouTube“ kanalas.

Lietuvių pranašumas ėmė ryškėti dar susitikimo pradžioje, kuomet startuota 7:0 ir greitai pasiekta dviženklė persvara (12:2). Skirtumas tuomet ilgą laiką pernelyg nesikeitė ir pertrauką mūsiškės pasitiko pirmaudamos 37:25.

Trečiajame kėlinyje lietuvės įjungė aukštesnę pavarą ir atotrūkis pasiekė naują apvalią ribą (50:30). Prieš paskutiniąją rungtynių atkarpą skirtumas jau signalizavo apie varžovių iškeltą baltą vėliavą – 62:32. Galiausiai formalumai buvo sutvarkyti ir pirmoji pergalė buvo Lietuvos krepšininkių rankose.

Pirmąją pergalę turnyre nukalė dviženkliu rezultatyvumu pasižymėjęs lyderių kvartetas – Viltė Kačerauskaitė (18 tšk., 7 atk. kam., 22 naud. bal.), Sintija Aukštikalnytė (17 tšk., 6 atk. kam., 3 per. kam., 13 naud. bal.), Victorija Matulevičius (17 tšk., 14 naud. bal.) ir Danielė Paunksnytė (13 tšk., 6 atk. kam., 4 per. kam., 19 naud. bal.).

Lietuva: Viltė Kačerauskaitė 18, Sintija Aukštikalnytė ir Victorija Matulevičius po 17, Danielė Paunksnytė 13.

Nyderlandai: Janna Vogelaar ir Lynn Peters po 8, Joa Karreman 7, Eva Donker ir Milou Van Vliet po 6.