Po pertraukos spurtavusios 18-metės pranoko Slovakiją

FIBA nuotr.

Lietuvos 18-metės atsitiesė po skaudaus pralaimėjimo, užtvėrusio kelią į A divizioną.

Rimos Daunienės auklėtinės paguodos kovoje 69:58 (15:16, 14:22, 18:7, 22:13) pranoko Slovakijos krepšininkes ir Europos čempionatą užbaigs maču dėl 5-osios vietos.

Paskutinės rungtynės Senojo žemyno pirmenybių B divizione prasidės sekmadienį 10.30 val., o jose mūsiškės varžysis su Didžiąja Britanija arba Bosnija ir Hercegovina. Dvikovą tiesiogiai transliuos FIBA „YouTube“ kanalas.

Slovakių startas buvo nežymiai geresnis, o po dešimties minučių Lietuva turėjo minimalų deficitą (15:16). Antrasis kėlinys lietuvėms nebuvo sėkmingas – priešininkės pamažu tolo, o po pirmosios dalies atsilikimas buvo beveik dviženklis (29:38).

Rungtynių kontrolę mūsiškės perėmė į savo rankas po pertraukos. Skirtumas tarp komandų greitai tirpo, kol galiausiai buvo atstatyta lygybė (38:38). Slovakės tuomet atkuto, bet lemiamą ketvirtį lietuvės pasitiko jau pirmaudamos 47:45. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui persvara buvo kiek tvirtesnė (60:52). Per likusį laiką Lietuvos atstovės nebeleido varžovėms surengti šturmo ir pasiekė pergalę.

Puikų mačą vėl sužaidė Sintija Aukštikalnytė. Lietuvos rinktinės vedlė pelnė net 32 taškus (14/23 dvit.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei sukaupė 31 naudingumo balą.

Lietuva: Sintija Aukštikalnytė 32, Victorija Matulevičius 13, Gustė Dziatkauskaitė 9, Danielė Paunksnytė 8.

Slovakija: Tamara Mandelikova 12, Stefania Michalickova 9, Danica Duratna ir Alexandra Remenarova po 8, Carlota da Cruz 7, Nataša Tausova 6.