RKL apžvalga: vilniečių triumfas principiniame mūšyje ir įspūdinga „Ataka“

RKL nuotr.

Penktadienį Nostra.lt-RKL čempionate įvyko pirmoji Vilniaus „Ryto-MRU“ (1-3) ir Kauno „Žalgirio-3“ (1-2) akistata.

Vilniuje stipresni buvo šeimininkai, kurie 92:80 (21:24, 19:16, 23:20, 29:20) pranoko kauniečius.

Tris kėlinius vyko lygi kova, po kurių „Rytas-MRU“ įgijo trapų pranašumą (63:60). Visgi įpusėjus lemiamam ketvirčiui pilnai iniciatyvą į savo rankas perėmė vilniečiai.

Šeimininkai sužaidė atkarpą 15:4 ir įgijo didžiausią pranašumą rungtynėse (85:72). Per likusias dvi žaidimo minutes žalgiriečiai pakeisti mačo eigos nebesugebėjo, o vilniečiai džiaugėsi iškovota pergale derbyje.

Nugalėtojams Vincentas Adomaitis pelnė 28 taškus, Adomas Pocius surinko 19, Mantas Liutkevičius pridėjo 16 taškų.

Kauno komandai Jokūbas Rudaitis pelnė 28 taškus, Ignas Štombergas surinko 16, Dominykas Grunkis pridėjo 13 taškų.

Pergalių seriją A divizione tęsia Kazlų Rūdos „Ataka“ – Kauno kolegija (3-0), kuri namuose 84:60 (24:10, 16:18, 27:20, 17:12) sutriuškino „Druskininkų“ (1-4) ekipą.

Šeimininkai savo sąlygas diktavo nuo pat mačo pradžios. Pirmajame kėlinyje susikrovę dviženklę persvarą (24:12), ją didino iki pat rungtynių pabaigos.

Vienu metu skirtumas tarp komandų buvo pasiekęs beveik 30 taškų, o „Ataka“ įsirašė trečiąją pergalę iš eilės bei rikiuojasi tarp lygos lyderių.

Nugalėtojams Mantas Gelčius pelnė 20 taškų, Lorenas Stoškevičius ir Elvinas Antanaitis surinko po 11, Augustinas Krūminis ir Matas Makauskas pridėjo po 9 taškus.

„Druskininkams“ Laurynas Kirlys pelnė 14 taškų, Eimantas Vojevockas surinko 9, Lukas Bankieta, Gustas Virbalis ir Tomas Kuzminskas pridėjo po 8 taškus.

B divizione intriguojanti akistata įvyko tarp „Gargždų SC“ (3-0) ir Klaipėdos „VKKM-Neptūno“ (2-1) komandų.

Rungtynes 84:80 (15:11, 21:27, 22:19, 26:23) laimėjo šeimininkai iš Gargždų.

Likus rungtyniauti tris minutes ketvirtajame kėlinyje šeimininkai atitolo dviženkliu skirtumu (78:68), bet tuomet prasidėjo tritaškių serija, kuri leido sukarpyti neptūniečiams deficitą iki 4 taškų (81:77).

Klaipėdiečiai toliau liepsnojo prie tritaškio linijos, bet Gargždų ekipa užtikrintai realizavo baudos metimus, o tam, jog iki galo išpildyti šį įspūdingą sugrįžimą „VKKM Neptūnui“ pritrūko laiko.

Paskutinį tašką rungtynėse padėjo Tadas Augustauskas, pataikęs baudos metimą likus žaisti 2 sekundes šiame susitikime (84:80).

Nugalėtojams Justas Grikstas pelnė 19 taškų, Tadas Augustauskas surinko 16, Paulius Piktuižis pridėjo 13 taškų.

Klaipėdiečiams Aringas Brazauskas pelnė 26 taškus, Nikita Cikunov surinko 18, Aironas Žymantas ir Emonas Žilinskas pridėjo po 10 taškų.

Kiti rezultatai

B divizionas

VDU-2 93:77 (24:12, 23:29, 24:13, 22:23) Kauno r. „Tornado KM-Tauras“;

„Trakų SC“ 82:79 (19:27, 21:20, 15:21, 27:11) Vilniaus r. krepšinio klubas;

KTU 90:62 (25:13, 24:13, 19:11, 22:25) LKSK-Gijos klinikos;

Kaišiadorių „Savingė“ 95:77 (28:13, 21:24, 19:14, 27:26) LSU;

Utenos „Dauniškio prekyba-Juventus“ 94:101 (23:27, 22:25, 28:24, 21:25) Ukmergės SC „Jusema“;

Jonavos sporto centras 70:55 (28:10, 14:18, 16:12, 12:15) Varėnos akademija „Glassbee“.