RKL apžvalga: nepralaimintys kėdainiečiai ir T. Rimkaus tritaškių šou Biržuose

RKL nuotr.

Nostra.lt-RKL pirmenybių A divizione liko vienintelė komanda dar nepatyrusi pralaimėjimo.

Kėdainių sporto centras (5-0) namuose 110:76 (26:19, 29:22, 27:17, 28:18) sutriuškino Šiaulių r. „Grafu-Kuršėnų SM“ krepšininkus (4-1), kuriems tai buvo pirmoji nesėkmė.

Gedimino Butkaus auklėtiniai kryptingai didino savo pranašumą visų rungtynių metu. Kėdainiečiai visus ketvirčius laimėjo 7-10 taškų skirtumu. Po dviejų kėlinių šeimininkai susikrovė dviženklę persvarą (55:41), o po trijų ketvirčių skirtumas tarp ekipų nebekėlė klausimų (82:58).

„Sezono tikslas – pakliūti tarp keturių stipriausių komandų ir žaisti finalo ketverte. O ten jau kaip sakoma, laimės dalykas, viską gali lemti vienos blogai arba gerai sužaistos rungtynės, – teigė Kėdainių komandos treneris G. Butkus. – Tad progos tokias rungtynes žaisti ir būti svarbiausiame sezono renginyje norime ir šiemet“.

Nugalėtojams Vainius Steponavičius pelnė 24 taškus, Laurynas Danielius surinko 19, Rokas Ūzas pridėjo 14 taškų.

Svečiams iš Kuršėnų Gražvydas Mockus pelnė 22 taškus, Tadas Baracevičius surinko 12, Rokas Pupelis pridėjo 11 taškų.

Biržuose įtikinamą pergalę pelnė šeimininkai. „Biržai“ (4-1) 116:87 (29:20, 30:18, 28:29, 29:20) pranoko Vilniaus „Ryto-MRU“ (1-4) krepšininkus.

Žydrūno Kačinsko auklėtiniai greičio pedalo neatleido visų rungtynių metu. Šeimininkų pats nerezultatyviausias kėlinys buvo trečiasis, kuomet buvo pelnyti 28 taškai.

Visų rungtynių metu dominavę biržiečiai įsitvirtino tarp A diviziono lyderių, o ketvirtąją nesėkmę patyrę vilniečiai lieka su vienu laimėjimu ir rikiuojasi 11-oje pozicijoje.

Įspūdingą pasirodymą šeimininkų gretose surengė Tautvydas Rimkus, pataikęs net 8 tritaškius iš 10 ir surinkęs 31 tašką.

Tadas Buinauskas pelnė 16 taškų, Kristupas Kenešis pridėjo 15.

Vilniečiams Mantas Liutkevičius pelnė 28 taškus, Vincentas Adomaitis surinko 21, Gabrielius Anskinas pridėjo 13 taškų.

B divizione dramatišką pergalę namuose pasiekė Klaipėdos „VKKM-Neptūnas“ (3-1). Šeimininkai 79:77 (22:27, 21:22, 18:16, 18:12) patiesė „Radviliškį“ (3-1), kuriam tai buvo pirmoji nesėkmė šiame sezone.

Likus žaisti 2:33 minutės svečiai išsiveržė į priekį, pelnydami paskutinius savo taškus rungtynėse (76:77).

Abi komandos užstrigo puolime, pateko į netaiklių metimų ir klaidų liūną, bet iš jo sausi išbrido klaipėdiečiai.

Baudos metimu šie išlygino rezultatą (77:77). Paskutinė mačo ataka priklausė šeimininkams. Jos herojumi tapo Aringas Brazauskas, kuris likus žaisti dvi sekundes pataisė netaiklų Simo Šarakausko dvitaškį metimą ir išvedė klaipėdiečius į priekį.

„Radviliškis“ dar turėjo laiko savo atsakymui, bet šie suklydo išsimesdami kamuolį iš užribio.

Kiti rezultatai

A divizionas

Akmenės sporto centras 73:87 (15:16, 25:32, 17:20, 16:19) Klaipėdos LCC Universitetas;

Birštono „Milasta“ 97:81 (22:19, 24:24, 27;17, 24:21) Šilalės „Lūšis“;

„Druskininkai“ 61:81 (21:12, 10:13, 11:28, 19:28) „Kupiškis“;

„Tauragė“ 84:68 (21:15, 23:12, 21:20, 19:21) „Raseiniai“;

Kauno „Žalgiris-3“ 94:103 (20:23, 25:28, 26:22, 23:30) Prienų KKSC;

VDU 81:70 (24:19, 14:16, 23:18, 20:17) Kazlų Rūdos „Ataka“ – Kauno kolegija.

B divizionas

„Trakų SC“ 88:75 (26:28, 27:14, 16:22, 19:11) Švenčionėlių „Rida“;

Šiaulių KA „Saulė-ŠSG“ 93:81 (17:22, 22:20, 16:13, 20:20, 18:6) Palangos sporto centras;

Kauno r. „Tornado KM-Tauras“ 82:97 (17:26, 25:21, 22:22, 18:28) „Gargždai-SC“;

Marijampolės sporto centras 102:99 (32:27, 29:30, 17:27, 24:15) Varėnos akademija „Glassbee“;

Klaipėdos Universitetas 81:98 (24:25, 18:21, 23:16, 16:36) „Panevėžys“;

KTU 93:73 (30:11, 22:24, 20:19, 21:19) VDU-2.