Ne viskas taip blogai, kaip 8 vieta: 5 įžvalgos po Europos čempionato



Lietuvos moterų krepšinio rinktinė iš Europos čempionato grįžo be medalių ir praradusi galimybę kovoti dėl olimpinio kelialapio. Kokias išvadas galima daryti po pasirodymo Vengrijoje?



Mantas Šernius nesugeba pasiruošti rungtynėms?

„Come back'ų“ specialistas ar treneris, nesugebantis pasiruošti rungtynėms? Tai matėme ir LKL sezone. „Pieno žvaigždės“ panaikina milžinišką deficitą ir laimi rungtynes. Leisti varžovėms įgyti 16–19 taškų pranašumą, o po to bandyti jį panaikinti – tai tapo tendencija ir Lietuvos moterų rinktinės žaidime Vengrijoje.



Per dešimt rungtynių lietuvaitės pirmą kėlinį laimėjo tik kartą – mače su Kroatija, kurią sudorojo 19 taškų skirtumu. M. Šernius įrodo savo profesionalumą, sugebėdamas reaguoti į įvykius žaidime, tačiau faktas akivaizdus: išankstinis trenerių štabo paruoštas planas Vengrijoje beveik niekuomet nesuveikdavo.

Lietuvos rinktinės žaidimas pagal kėlinius 2015 m. Europos čempionate:



Vieta aštunta, bet nuteikia viltingai

Po pergalės prieš būsimas čempiones serbes, užtikrinus vietą atkrintamosiose, atrodė, kad rinktinė išties gali sukurti nedidelį stebuklą – iškovoti medalį ar bent kelialapį į olimpinį atrankos turnyrą (2–5 vietos). Deja. Vieta aštunta, tačiau audringos reakcijos nebuvo: M. Šerniaus skalpo nereikalauta, o kovingas, nors ir ne visuomet kokybiškas merginų žaidimas pelnė sirgalių simpatijas.

Dauguma žaidėjų dar tik artėja prie karjeros brandos (tik Sandra Linkevičienė ir Vita Kuktienė gimė anksčiau nei 1989), todėl to, ką komanda pademonstravo Vengrijoje, pakako, kad bendra opinija apie rinktinės perspektyvas susidarytų pozityvi.

Juolab kad komandai trūko nemažų pajėgų: traumuotų Mantės Kvedaravičiūtės, Gretos Šniokaitės, Linos Pikčiutės, Giedrės Paugaitės ir iš rinktinės, gavus lenkų klubo pasiūlymą, pabėgusios Eglės Šulčiūtės. Lyderė Gintarė Petronytė Europos čempionate žaidė (dažnai tik bandė žaisti) kamuojama nugaros skausmų.


Jaunimas taip pat auga. LMKL dominuojanti Laura Svarytė į rinktinę nekandidatavo tik todėl, kad jos pozicijoje, kaip sakė M. Šernius, labai didelė konkurencija, o Laura Juškaitė nedrąsų „tuk tuk“ į rinktinės duris pabeldė jau šiemet. Nėra ženklų, liudijančių, kad ateityje rinktinė nieko įspūdingo negalės nuveikti.

Vėl žaidžia atakuojantį krepšinį

Tai, kad M. Šernius iš esmės pakeitė Lietuvos rinktinės žaidimą, kuris tapo daug rezultatyvesnis, buvo matyti jau pernai, kai Europos čempionato atrankos rungtynėse lietuvaitės rinko po 86,3 taško. Dviejuose mačuose netgi sugebėjo perkopti 100 taškų ribą, ko moterų rinktinė nebuvo padariusi bent keliolika metų.


Vengrijoje M. Šerniaus komanda buvo ketvirta pagal rezultatyvumą (71,3). Turint omeny G. Petronytę stabdžiusią traumą ir netektis, su kuriomis rinktinė vyko į čempionatą, tai labai solidus rodiklis. Tai geriausias rinktinės rezultatyvumo vidurkis per pastaruosius penkis Europos čempionatus ir antras geriausias nuo 1997 metų, kai mesdamos po 76,5 taško lietuvaitės tapo žemyno čempionėmis.

Lietuvos moterų krepšinio rinktinės rezultatyvumas pastaruosiuose penkiuose Europos čempionatuose:



Nacickaitė subrendo būti superžvaigžde

Kamilė Nacickaitė sužaidė tiesiog įspūdingą čempionatą. 15,7 taško ir 4,7 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes atlikdavusi šiaulietė buvo tikra komandos lyderė. Prieš dvejus metus Europos čempionate ji rinko po 10,3 taško, rezultatyvumu nusileido G. Paugaitei ir G. Petronytei, tačiau šįkart ji buvo svarbiausia žaidėja aikštėje. K. Nacickaitė ir G. Petronytė šiame Europos čempionate rinko 41 proc. visų komandos taškų.

Bet įdomiausia tai, kad gruodį 26-ąjį gimtadienį švęsianti K. Nacickaitė padarė tai, kas iki šiol buvo pavykę tik Jurgitai Štreimikytei. K. Nacickaitė tapo antrąja Lietuvos krepšininke ir pirmąja nuo 1997 metų, kuriai Europos čempionate pavyko peržengti 15 pelnytų taškų vidurkį. J. Štreimikytė auksiniame 1997 metų čempionate rinko po 19,5 taško, o vėliau (nei prieš tai) nė vienai Lietuvos krepšininkei žemyno pirmenybėse nepavyko pasiekti 15,0 taškų ribos.


Klausimas: ar nepadarė K. Nacickaitė klaidos, su turkų Adanos ASKI ekipa rankomis sukirtusi dar prieš Europos čempionatą?

Beje, pastaruosiuose penkiuose Europos čempionatuose rezultatyviausiomis rinktinės žaidėjomis buvo penkios skirtingos krepšininkės (K. Nacickaitė, G. Petronytė, S. Linkevičienė, E. Šulčiūtė, I. Šalkauskė).

Pergalės – raktas į populiarumą


Moterų krepšinis, ko gero, jau išbandė visas įmanomas priemones, kad sudomintų Lietuvos žiūrovą. Krepšininkės pozavo nuogos, LMKL rengė gražiausios žaidėjos konkursą, o į Žvaigždžių rungtynes jau sukvietė, ko gero, visas įmanomas šou verslo įžymybes. Klubai deda titaniškas pastangas viešųjų ryšių srityje, tačiau vis tiek moterų krepšinio rungtynes salėse stebi tik „draugai ir artimieji“.

Tai buvo jau penktas Europos čempionatas iš eilės, kuriame Lietuvos rinktinė nepateko į penketuką. Tačiau laimėti keli svarbūs mūšiai Vengrijoje, sukėlę pakankamai didelių emocinių bangų socialinėje erdvėje, leidžia tikėtis, kad sugrįžusios pergalės galėtų pakelti moterų krepšinio populiarumą Lietuvoje. Jis to vertas.





Lietuvos rinktinės marškinėliai ir šortai. Įsigyk dabar!






alt






Julius Bliūdžius | Sportin.lt



{fcomment}

Video rekomendacijos: