Įspūdingas „Erelių“ spurtas, lyderių mūšis ir M. Pacevičiaus pergalingas metimas (VIDEO)

Nuotr.: D.Lukšta / NKL

Prieš didžiąsias metų šventes komandos į aikštę stojo netradiciniu laiku, pirmadienį ir trečiadienį, o dvikovose Mažeikių „Ereliai“ sukūrė Kalėdų stebuklą, lyderių mūšyje po permainingos kovos triumfavo Jonavos klubas, o „Gargždų“ ekipos vidurio puolėjas užfiksavo karjeros rekordus.

Apie šiuos ir kitus įvykius – tradicinėje NKL – VIKINGLOTTO savaitės apžvalgoje.

Įspūdingas sugrįžimas. Mažeikių „Ereliai“ dvikovoje su Šilalės „Lūšimi“ pademonstravo įspūdingą kovingumą. Iki mačo pabaigos likus 5 minutėms „Lūšis“ dar pirmavo 79:61, bet „Ereliai“ spurtavo 27:2 ir rungtynes laimėjo 88:81.

Vedliai. Augustinas Venckus mažeikiškiams per 37 minutes įmetė 34 taškus (7/12 dvit., 5/9 trit., 5/9 baud.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 32 naudingumo balus.

Po krepšiais dominavęs Ernestas Naruševičius įsirašė 20 taškų (4/10 dvit., 12/16 baud.), atkovojo 12 kamuolių, iš kurių 7 – puolime, išprovokavo 10 pražangų ir užfiksavo 32 naudingumo balus.

Pralaimėjimai. Šilalės „Lūšis“ lieka vienintele pirmenybių ekipa, kuri dar neiškovojo nė vienos pergalės. Šilališkiai pralaimėjo visas 13 rungtynių ir savo varžovams vidutiniškai nusileidžia 16,9 taško skirtumu. Visos kitos komandos turi mažiausiai po 4 pergales.

Kulevičiaus šou. Joniškio „Delikatesą“ dvikovoje su Vilkaviškio „Perlu“ į pergalę vedė ekipos lyderis Šarūnas Kulevičius. Šįkart jis žaidė be keitimų ir pelnė 23 taškus (3/7 dvit., 3/5 trit., 8/8 baudų), atkovojo ir perėmė po 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas, blokavo 1 metimą ir surinko 35 naudingumo balus.

31-erių 194 cm ūgio puolėjas šį sezoną vidutiniškai pelno po 17,4 taško (4 vieta lygoje) ir renka po 20,3 naudingumo balo (4 vieta lygoje).

Trauma. „Telšiai“ iki sezono galo neteko 188 cm ūgio įžaidėjo Aisčio Pilausko. 22-ejų metų krepšininkas rungtynėse su „Šilute“ besiverždamas link krepšio patyrė traumą – A. Pilauskui trūko Achilo sausgyslė. Sekmadienį jam buvo sėkmingai atlikta operacija.

Lyderių mūšis. Pirmadienį tarpusavyje pirmąjį kartą šį sezoną susidūrė pirmąsias dvi vietas turnyrinėje lentelėje užimančios Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ir Jonavos „CBet“ komandos. Po dviejų kėlinių marijampoliečiai turėjo 11 taškų pranašumą, tačiau antrąją mačo pusę „CBet“ laimėjo 45:22 ir pasiekė pergalę.

13-ąją pergalę iš eilės iškovojusi „CBet“ pakilo į pirmąją vietą (13-1), o „Sūduva-Mantinga“ (13-5) atsidūrė antroje pozicijoje.

Jonavos klubą į priekį tempė 18 taškų pelnęs ir 27 naudingumo balus surinkęs Darius Tarvydas. Kahlilas Thomasas pridėjo 15 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 25 efektyvumo balus.

Atkaklus susitikimas. „Sūduva-Mantinga“ šią savaitę patyrė dvi nesėkmes namuose. Antrose rungtynėse savoje aikštėje Povilo Šakinio auklėtiniai 75:78 turėjo pripažinti Kauno „Žalgirio“ dublerių pranašumą. Likus 2 minutėms šeimininkai išsiveržė į priekį (67:66), bet Liutauras Lelevičius, Giedrius Bergaudas bei M. Rubštavičius pataikė po tolimą metimą ir, likus 32,7 sekundės, Kauno klubas įgijo 6 taškų persvarą – 75:69. Marijampoliečiai dar turėjo šansą išsigelbėti, bet Tomo Galecko šūvis nelietė lanko.

Debiutas. Kauno „Žalgirio-2“ komandoje debiutavo 17-metis 201 cm ūgio Liutauras Lelevičius. Dvikovoje su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ jis pelnė 9 taškus (1/2 dvit., 2/2 trit., 1/3 baudų), atkovojo 2 kamuolius ir surinko 8 naudingumo balus.

Pergalingas metimas. Martynas Pacevičius Joniškyje likus 24 sekundėms pataikė iš po krepšio, Vilniaus „Perlą Energiją“ išvedė į priekį 64:63, o kaip paaiškėjo vėliau, ir išplėšė pergalę prieš vietos „Delikatesą“.

Būtent M. Pacevičius buvo geriausias dvikovos krepšininkas. Jis pelnė 18 taškų (6/13 dvit., 2/3 trit.), atkovojo 12 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 3 pražangas, 2 sykius suklydo bei surinko 24 naudingumo balus.

Rekordai. „Gargždų“ ekipa namie 82:79 palaužė Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“, o nugalėtojus į priekį vedė 202 cm ūgio vidurio puolėjas Oskaras Pleikys. Jis per 36 minutes pelnė 27 taškus (12/16 dvit., 3/4 baudų), atkovojo 10 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas bei surinko 34 naudingumo balus.

Klaipėdietis užfiksavo asmeninius pelnytų taškų ir naudingumo balų rekordus. Iki šiol jis daugiausiai NKL – VIKINGLOTTO buvo įmetęs 24 taškus ir įsirašęs 31 efektyvumo balą.

Triuškinanti pergalė. „Gargždų“ komanda Kaune iškovojo itin lengvą pergalę 81:57 prieš vietos „Žalgirio-2“ ekipą. Antrąjį ir trečiąjį kėlinius Eriko Kubiliaus auklėtiniai laimėjo 47:21. Nugalėtojų komandoje penki krepšininkai – Modestas Kumpys, Mantas Ruikis, Oskaras Pleikys, Ernestas Bružas ir Jonas Dumašius – pelnė dviženklį taškų skaičių, o kartu surinko 63 iš 81 komandos taško.