J. Ramanausko šūviai atvedė „Žalgirio“ dublerius į ketvirtfinalį („Gargždai“ žengė į ketvirtfinalį)

Nuotr. D.Lukšta / NKL

Justinas Ramanauskas rungtynių pabaigoje surengė solo pasirodymą, o jo vedamas Kauno „Žalgiris-2“ iškopė į NKL – VIKINGLOTTO pirmenybių ketvirtfinalį.

Arvydo Gronskio auklėtiniai išvykoje antrosiose aštuntfinalio rungtynėse 93:90 (28:17, 18:25, 17:23, 30:25) įveikė Molėtų „Ežerūno-Atleto“ krepšininkus ir seriją laimėjo 2-0.

Įveikę molėtiškius, „Žalgirio“ dubleriai ketvirtfinalio serijoje iki 3 pergalių susitiks su trečiąją vietą reguliariajame sezone iškovojusia „Telšių“ ekipa.

Trečiajame kėlinyje šeimininkai turėjo dviženklį deficitą (42:53), tačiau spurtavo 23:10 ir prieš lemiamą ketvirtį iniciatyvą laikė savo rankose (65:63).

Iki rungtynių pabaigos likus 3 minutėms molėtiškiai pirmavo 3 taškais (83:80), tačiau svečiai, vedami J. Ramanausko, spurtavo, o jo 2 tolimi šūviai likus 46 sekundėms išvedė žalgiriečius į priekį (88:85).

Kitas „Ežerūno-Atleto“ išpuolis buvo netikslus, o likus 27 baudomis Vitalijus Kozys stipriai priartino kauniečius prie pergalės (91:85).

Šeimininkai dar bandė gelbėtis ir po Airido Giedraičio tritaškio priartėjo iki 2 taškų (90:92), netrukus Titas Sargiūnas realizavo vieną baudą iš dviejų (93:90), o paskutinėje atakoje molėtiškiais nepavyko išmesti tritaškio.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose sužaidė rungtynių herojus J. Ramanauskas, kuris per 30 minučių pelnė 18 taškų (4/5 dvit., 2/8 trit., 4/7 baud.), atkovojo 4 bei prarado 1 kamuolį, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

„Ežerūno-Atleto“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo įspūdingas Modesto Žaunieriūno pasirodymas. Gynėjas per 34 minutes pelnė 29 taškus (1/2 dvit., 7/10 trit., 6/7 baud.), atkovojo 3 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius suklydo ir surinko 29 naudingumo balus.

„Ežerūnas-Atletas“: Modestas Žaunieriūnas 29 (7/10 trit.), Evaldas Džiaugys 18 (5 rez. perd.), Airidas Giedraitis 17.

„Žalgiris-2“: Justinas Ramanauskas 18 (2/8 trit.), Giedrius Bergaudas 16 (5 atk. kam.), Titas Sargiūnas ir Mantas Rubštavičius po 15, Vitalijus Kozys 13 (8 atk. kam.).

***

Per paskutines 6 minutes 11 taškų deficitą panaikinę „Gargždai“ žengė į NKL – VIKINGLOTTO ketvirtfinalį. Eriko Kubiliaus auklėtiniai antrose aštuntfinalio rungtynėse svečiuose 85:81 (11:21, 23:17, 22:25, 29:18) įveikė Vilniaus „Perlą Energiją“.

Gargždiškiai seriją laimėjo 2-0. Ketvirtfinalyje ekipa susitiks su Marijampolės „Sūduva-Mantinga, kuri reguliariajame sezone liko ketvirtoje vietoje.

Gargždiškiai į ketvirtfinalį pateko pirmą kartą klubo istorijoje. Prieš tai per du sezonus geriausias „Gargždų“ rezultatas buvo pasiektas aštuntfinalis.

Iki mačo pabaigos likus 5 min. ir 43 sek. „Gargždai“ atsiliko 60:71, bet Jonas Dumašius pataikė iš toli, Ernestas Bružas surinko penkis taškus paeiliui ir svečiai priartėjo iki 68:71.

Likus 3 minutėms vilniečius patempė Arno Adomavičiaus tritaškis (74:68), bet Oskaras Pleikys įmetė dvitaškį, Mantas Ruikis pasižymėjo dvitaškiu, o po to – ir tritaškiu su pražanga, o „Gargždai“ likus 100 sekundžių jau pirmavo 76:74.

A. Adomavičius taikliomis baudomis rezultatą išlygino, bet „Gargždus“ į priekį vėl išvedė Mantas Ruikis (79:76).

Likus 24 sek. „Gargždai“ po Ernesto Bružo baudų metimų valdė situaciją (81:76), bet Jokūbas Rubinas atsakė dvitaškiu, Eimantas Žilius įmetė tik vieną baudą, o po Ado Šimonio tritaškio likus 10 sek. vilniečiai priartėjo iki 81:82.

Galiausiai E. Bružas sumetė baudas (84:81), Ado Šimonio tolimas šūvis tikslo nepasiekė ir pergalę bei kelialapį į ketvirtfinalį šventė „Gargždai“.

Gargždų ekipos gretose pasižymėjo Mantas Ruikis, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 22 taškai (6/8 dvit., 2/8 trit., 4/5 baudų), 10 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvūs perdavimai ir 27 naudingumo balai.

Vilniaus komandai Arnas Adomavičius per 29 minutes pelnė 19 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Perlas Energija“: Arnas Adomavičius 19 (5/9 dvit., 2/8 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), Justas Šukelis 14 (6/9 dvit., 7 atk. kam.), Robertas Subotkevičius 13 (5/5 dvit.), Jokūbas Rubinas 8 (4/6 dvit.), Erikas Jermolajevas 7.

„Gargždai“: Mantas Ruikis 22 (6/8 dvit., 2/8 trit., 10 atk. kam., 27 naud. bal.), Jonas Dumašius 16 (4/8 dvit., 5/6 baud., 3 per. kam.), Ernestas Bružas (1/6 trit., 5/6 baud., 5 atk. kam., 7 rez. perd.), Arvydas Kačinas (4/4 dvit.) ir Oskaras Pleikys (5/8 dvit., 8 atk. kam., 4 kld.) po 10, Modestas Kumpys 9 (2/9 dvit., 1/5 trit., 12 atk. kam.), Eimantas Žilius 7 (4 kld.).