NKL: kosminis krepšinis Vilkaviškyje, „Kretingos“ staigmena ir meistriška „Gargždų“ vagystė

Nuotr. Gargždai / NKL

Taškų lietus Vilkaviškyje, kauniečių duobė, staigmena Šakiuose, įspūdinga marijampoliečių serija, vagystė savaitės mače – visa tai ir dar daugiau – šešioliktosios „7bet-NKL“ savaitės apžvalgoje.

Kosminis krepšinis. Praėjusio ketvirtadienio „7bet-NKL“ rungtynėse buvo užfiksuotas fantastinis rezultatyvumas. „Šilutė“ 115:101 įveikė Vilkaviškio „Perlą“ ir iškovojo septynioliktąją pergalę.

Kartu sudėjus abi komandos sukratė net 216 taškų.

Tai rezultatyviausios Šilutės ekipos sezono rungtynės. Prieš tai komanda buvo įmetusi 104 taškus į „Kuršių“ krepšį.

Sezono rekordas priklauso Šakių „Vyčiui“, kuris 131 tašką supurtė Joniškio „Delikatesui“.

Šilutės ekipos gretose fantastines rungtynes sužaidė Delante Jonesas.

Jo sąskaitoje per 32 minutes buvo 38 taškai (7/10 dvit., 5/7 trit., 9/10 baudų), 3 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai, 1 klaida, 1 perimtas kamuolys, blokuotas metimas, pražanga bei 48 naudingumo balai.

D. Jonesas užfiksavo antrą pagal naudingumą ir rezultatyvumą šio sezono pasirodymą. Taškų rekordas taip pat priklauso jam – 42 taškai. Naudingiausias sezono pasirodymas priklauso Augustinui Mikštui (50 naud. bal.).

Vos neprisižaidė. Ketvirtadienį Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (6-24) ekipa iškovojo sunkią pergalę „7bet-NKL“ čempionate. Simono Serapino auklėtiniai namuose 78:75 įveikė „Kretingos“ ekipą.

Klaipėdos ekipos gretose išsiskyrė nesulaikomas O. Pleikys, kurio sąskaitoje per 29 minutes buvo 30 taškų (7/9 dvit., 4/7 trit., 4/5 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas, 5 klaidos bei 29 naudingumo balai.

Duobė. Kauno „Žalgirio-2“ ekipa turėjo jau trečią sausą savaitę paeiliui. Vytauto Pliaugos auklėtiniai namuose 67:97 neprilygo Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“, o šeštadienį išvykoje taip pat buvo sutriuškinti Kauno r. „Atleto“ krepšininkų (44:70).

Kauniečiai skaičiuoja septynių pralaimėjimų iš eilės seriją, o pastarąją pergalę iškovojo prieš daugiau nei mėnesį – sausio 8-ąją.

Išsaugojo ir išsiskyrė. „Mažeikių“ ekipa išsaugojo vieną ekipos lyderių. Klubas pranešė, jog Mažeikiuose iki kito sezono pabaigos lieka Mindaugas Motuzas.

25-erių 202 cm ūgio puolėjas fiksuoja 10,7 taško, 4,4 atkovoto kamuolio, 1,7 klaidos. 1,9 perimto kamuolio ir 11,8 naudingumo balo statistiką.

Tą pačią savaitę mažeikiškiai išsiskyrė su 22-ejų 194 cm ūgio gynėju Laurynu Balkūnu, kuris prisijungė prie Joniškio „Delikateso“.

Įspūdinga atkarpa ir iššvaistytas pranašumas. Pergalę šeštadienį „7bet-NKL“ čempionate iškovojo „Telšiai“, kurie namuose 94:85 nugalėjo Vilkaviškio „Perlo“ krepšininkus.

„Telšiai“ smogė įspūdinga atkarpa 50:26 ir po Mantvydo Žukausko tritaškio trečiojo kėlinio viduryje įgijo 20 taškų persvarą (68:48) bei galiausiai šventė pergalę 94:85.

Siurprizas. Skambią pergalę šeštadienį „7bet-NKL“ čempionate iškovojo „Kretinga“. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje 90:84 įveikė Šakių „Vyčio“ krepšininkus.

Rungtynėse kretingiškiai dominavo nuo pat pradžių, kuomet per pirmąjį kėlinį sukratė 31 tašką ir įgijo 8 taškų pranašumą (31:23), kuris iki ketvirtojo kėlinio pabaigos dar labiau išaugo ir likus pustrečios minutės svečiai pirmavo 11 taškų (90:79).

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Rytis Zabita, per 30 minučių pelnęs 23 taškus (11/15 dvit., 1/1 baud.). Jis taip pat atkovojo 4 kamuolius bei surinko 22 naudingumo balus.

Šaltakraujiškas „Kuršių“ vedlys. Palangos „Kuršiai“ praėjusią savaitę „7bet-NKL“ čempionate pratęsė pergalių seriją iki šešių, o į priekį pajūrio ekipą eilinį kartą vedė Derekas Hanesas.

Povilo Šakinio auklėtiniai išvykoje 102:93 įveikė Joniškio „Delikateso“ ekipą.

D. Hanesas per 31 minutę sukratė 29 taškus (5/11 dvit., 3/9 trit., 10/12 baud.). Jis taip pat atkovojo 1 bei perėmė 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 27 naudingumo balus.

Jaunimo mūšis. Šeštadienį „7bet-NKL“ ginklus surėmė Vilniaus „Ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno dubleriai. Pergalę nerezultatyviame mače namuose 58:52 iškovojo klaipėdiečiai.

Klaipėdos komandai L. Kreišmontas per 25 minutes pelnė 13 taškų (4/6 dvit., 1/2 trit., 2/4 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 22 naudingumo balus.

Vilniaus ekipos gretose išsiskyrė Rokas Jocius, kurio sąskaitoje per 24 minutes buvo 13 taškų (5/9 dvit., 1/3 trit.), 7 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 13 naudingumo balų.

Turnyrinė lentelė. Dvi pergales praėjusią savaitę iškovojo „Neptūnas-Akvaservis“, „Kuršiai“ ir „Gargždai“.

Įspūdinga serija. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ tęsia pergalingą atkarpą „7bet-NKL“ pirmenybėse. Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai svečiuose 97:67 sutriuškino Kauno „Žalgirį-2“ ir iškovojo keturioliktąją pergalę iš eilės.

Keturiolikos pergalių serija – ilgiausia šį sezoną. Anksčiau šis titulas priklausė „Gargždams“, kurie sezono pradžioje buvo laimėję dvylika kartų iš eilės.

Vagystė savaitės rungtynėse. Dramatišką pergalę „7bet-NKL“ čempionato savaitės rungtynėse iškovojo kovotojų charakterį pademonstravę „Gargždai“.

Pauliaus Juodžio auklėtiniai svečiuose 71:69 palaužė „Šilutės“ krepšininkus ir iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės.

Likus 9 minutėms iki rungtynių pabaigos „Šilutė“ turėjo itin saugų 16 taškų pranašumą (58:42) ir atrodė, jog pasieks lengvą pergalę, tačiau „Gargždai“ nepalūžo.

Svečiai surengė įspūdingą atkarpą 25:9, o Marius Runkauskas tolimu šūviu likus 51 sekundei išlygino rezultatą (67:67).

Kitoje atakoje Jeremiah Culveris dvitaškiu persvėrė rezultatą (69:67), tačiau neilgam: tritaškiu atsakė Mantas Ruikis ir likus 20 sekundžių „Gargždai“ pirmą kartą nuo antrojo kėlinio buvo priekyje (70:69).

Netrukus Mykolas Dieninis prametė tritaškį, o prie baudos metimų linijos pasiųstas Marius Runkauskas realizavo tik antrąjį metimą (71:69) bei paliko šansą šeimininkams, bet J. Culverio dvitaškis skriejo pro šalį.

Gargždų ekipos gretose išsiskyrė Dovydas Romančenko, kurio sąskaitoje per 25 minutes buvo 12 taškų (4/5 dvit., 4/6 baud.), 7 atkovoti kamuoliai bei 20 naudingumo balų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo M. Runkauskas, per 28 minutes pelnęs 15 taškų (1/3 dvit., 3/7 trit., 4/6 baud.). Jis taip pat atkovojo 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 14 naudingumo balų.