Europos čempionato starte aštuoniolikmetės nusileido Suomijai

Lietuvos U18 merginų rinktinė (0-1) nesėkme pradėjo Graikijoje vykstantį Europos čempionatą.

Viliaus Stanišausko treniruojamos merginos turnyro starte 61:70 (16:13, 14:22, 18:15, 13:20) pralaimėjo nuožmią akistatą Suomijos krepšininkėmis (1-0) ir į savo sąskaitą įsirašė pirmąjį pralaimėjimą.

Antrajame ketvirtyje varžoves į priekį užleidusios lietuvės buvo priverstos vytis suomes iki pat ketvirtojo kėlinio pabaigos. Nors rezultatą pavyko išlyginti, lemiamu metu oponentės mūsiškes pribloškė spurtu 11:0, po kurio atsigauti jau nebeliko laiko.

Naudingiausia lietuvių krepšininkė šįkart buvo dvigubą dublį užfiksavusi Ugnė Sirtautaitė. Jos sąskaitoje – 18 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 24 naudingumo balai. Gerda Raulušaitytė pridėjo 16 taškų, 9 atkovotus kamuolius ir 20 naudingumo balų, o Justė Jocytė pasižymėjo universaliu žaidimu – 14 tšk., 7 atk. kam., 6 rez. perd.

Grupės etapą lietuvės pratęs sekmadienį 14:30 val. susitikimu su Švedijos rinktine. Rungtynes tiesiogiai transliuos FIBA „YouTube“ kanalas.

Kur kas sėkmingiau startavusios V. Stanišausko auklėtinės jau pirmajame kėlinyje priartėjo prie dviženklės persvaros (12:3), tačiau tuomet iniciatyvą perėmė priešininkės. Po pirmosios rungtynių pusės turėjome nežymų deficitą – 30:35.

Atkaklų trečiąjį ketvirtį laimėjo jau lietuvės, prieš ketvirtąjį kėlinį buvusios vos per metimą nuo suomių – 48:50. Likus žaisti tris minutes rezultatas jau buvo lygus – 59:59. Tačiau tuomet šaltesnius nervus ėmė demonstruoti oponentės, pelniusios 11 taškų be atsako. Lietuvos rinktinė buvo priversta pripažinti Suomijos pranašumą – 61:70.

Lietuva: Ugnė Sirtautaitė 18, Gerda Raulušaitytė 16, Justė Jocytė 14, Rusnė Augustinaitė 6.

Suomija: Elina Aarnisalo 22, Meri Kanerva 11, Elsa Lemilla 8, Lilli Hakkarainen 6.