S. Jasaitis sugrįžo į krepšinį, tačiau Mažeikių klubas startavo nesėkme (Visi rezultatai)

Nuotr.: M. Baranauskas / NKL

Simas Jasaitis po sezono pertraukos sugrįžo į krepšinį, tačiau jo atstovaujama Mažeikių „T Basket“ (0-1) ekipa „7bet-NKL“ pirmenybių starte patyrė pralaimėjimą.

Osvaldo Kurausko auklėtiniai išvykoje 71:91 (17:20, 15:26, 17:20, 22:25) nusileido „Šilutės“ (1-0) ekipai.

S. Jasaitis per 19 minučių surinko 4 taškus (1/1 dvit., 0/2 trit., 2/4 baud.), 4 atkovotus kamuolius, rezultatyvų perdavimą, klaidą, perimtą kamuolį ir 6 naudingumo balus.

Po 18 metų į Mažeikių ekipą sugrįžęs Artūras Jomantas pridėjo 8 taškus (3/3 dvit., 0/1 trit., 2/4 baud.), 2 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus, 2 klaidas, 6 išprovokuotas pražangas ir 11 naudingumo balų.

Pergalingus pamatus šilutiškiai pasiklojo dar pirmoje mačo pusėje, kuomet spurtavo 25:16 ir susikrovė 14 taškų pranašumą (46:32), kurį po pertraukos buvo padidinę iki 28 taškų (91:63).

Šilutės komandai Joshua Alexanderis per 28 minutes pelnė 20 taškų (7/12 dvit., 6/8 baud.), atkovojo 8 kamuolius bei surinko 28 naudingumo balus.

Mažeikių ekipos gretose išsiskyrė Karolis Babušis, kurio sąskaitoje per 25 minutes buvo 11 taškų (2/4 dvit., 2/7 trit., 1/1 baud.), 3 atkovoti kamuoliai, 7 rezultatyvūs perdavimai bei 15 naudingumo balų.

„Šilutė“: Joshua Alexanderis 20 (7/12 dvit., 6/8 baud., 8 atk. kam., 28 naud.), Karolis Sapiega (4/5 trit.) ir Jalenas Warrenas (4/6 dvit., 3/5 trit.) po 19, Yevhenas Balabanas 13 (4/5 dvit., 3 per. kam.), Eduardas Targonskis 7.

„T Basket“: Ginas Mulevičius 12 (2/3 trit.), Karolis Babušis 11 (2/7 trit., 7 rez. perd., 3 per. kam.), Moussa Mayaki (4/6 dvit., 5 atk. kam.) ir Dmytro Zhuravlov po 9, Edi Sinadinovičius (2/3 trit., 7 rez. perd.) ir Artūras Jomantas po 8, Mindaugas Motuzas 7.

***

Vilniaus „Stekas” (1-0) pergalingai debiutavo „7bet-NKL“ čempionate.

Tomo Purlio auklėtiniai svečiuose 62:59 (12:22, 12:8, 28:13, 10:16) po dramatiškos kovos palaužė Vilkaviškio „Perlą“ (0-1).

„Perlas“ pirmajame kėlinyje susikrovė dviženklę persvarą (16:6), tačiau svečiai iš Vilniaus dar prieš ilgąją pertrauką spurtavo 8:0, o vėliau ir išlygino rezultatą (35:35).

Netrukus „Stekas“ perėmė rungtynių kontrolę (52:43), bet šeimininkai nepasidavė ir likus kiek daugiau nei 3 minutėms Rokas Stankevičius dvitaškiu kirpo deficitą iki vieno taiklaus metimo (56:59). Tuomet keletą minučių nė vienai komandai nepavyko pasižymėti taškais, o tylą nutraukė Augustas Šuliauskas, išprovokavęs pražangą ir pataikęs baudos metimą (60:56).

Tiksint paskutinėms 30 sekundžių „Perlas“ turėjo gelbėtis, bet R. Stankevičius pažeidė 3 sekundžių taisyklę puolime, kitoje aikštės pusėje Mantas Šerkšnas sumetė baudas, o Aidas Kavaliauskas tritaškiu gaivino „Perlo“ viltis (59:62).

Visgi per likusias 12 sekundžių „Perlas“ pirmosios „7bet-NKL“ pergalės iš rankų nebepaleido.

Vilniaus ekipos gretose išsiskyrė M. Šerkšnas, kurio sąskaitoje per 33 minutes buvo 16 taškų (0/1 dvit., 3/8 trit., 7/7 baud.), 5 atkovoti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas bei 17 naudingumo balų.

Vilkaviškio komandai Aidas Kavaliauskas per 28 minutes pelnė 13 taškų (3/7 dvit., 2/4 trit., 1/2 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 15 naudingumo balų.

„Vilkaviškis“: Aidas Kavaliauskas 13 (3/7 dvit., 2/4 trit., 4 rez. perd., 3 per. kam.), Jonas Levickas 12 (5/10 dvit., 12 atk. kam.), Povilas Gaidys 10 (2/5 trit., 5 atk. kam.), Augustine'as Ejike Ene (2/7 trit.) ir Gytis Mačionis po 8.

„Stekas“: Mantas Šerkšnas 16 (3/8 trit., 7/7 baud., 5 atk. kam.), Justas Sinica 14 (7/11 dvit., 7 kld.), Tadas Rinkūnas 12 (3/7 dvit., 2/7 trit., 5 rez. perd.), Gediminas Povilauskas 9 (5/6 baud., 6 atk. kam.).

Palangos "Kuršiai" 87:56 Klaipėdos "Neptūnas-Akvaservis"

Kauno r. "Atletas" 64:74 Marijampolės "Sūduva-Mantinga"

Joniškio "Delikatesas" 69:72 Kauno "Žalgiris-2"

"Telšiai" 102:66 Vilniaus "Rytas-2"