RKL A diviziono apžvalga: VDU liko per plauką nuo pratęsimo ir „Žalgiris-3“ pergalę prieš LCC

RKL nuotr.

Spalio 29 dieną Nostra.lt-RKL A divizione netrūko intrigų. Krepšinio aikštelėse susitiko net 14 komandų. Kai kurioms ekipoms šis savaitgalis džiuginantis – Kauno technologijos universiteto krepšininkams sunkiai, bet pavyko iškovoti pirmąją pergalę. O štai Šilalės „Lūšis“ tauragiškius pasitiko pilnoje žiūrovų salėje.

Kauno technologijos universitetas per plauką laimėjo Plungėje

Luko Šimkaus treniruojami KTU jaunuoliai (1-2) išvykoje 63:60 (19:11, 17:17, 8:19, 19:13) išplėšė pergalę prieš Plungės „Olimpą“ (1-1).

Pirmoje rungtynių pusėje užtikrintai pirmavo KTU krepšininkai. Nors plungiškiai turėjo sėkmingų atkarpų, perimti persvaros jiems nepavyko.

Situacija pasikeitė trečiajame kėlinyje, kai kauniečiai pakliuvo į taiklių metimų sausrą, kol priešininkai sėkmingai vienas po kito krovė taškus. Kėlinį „Olimpas“ baigė turėdami 3 taškų persvarą – 44:47.

Plungės „Olimpas“ minimalų pranašumą išlaikė iki paskutinės ketvirtojo kėlinio minutės (58:60). Tačiau lemtingą akimirką Ainaras Budginas pataikė tritaškį, o Dominykas Černius – dvitaškį ir atvedė Kauno technologijos universiteto komandą į pirmąją pergalę.

KTU komandoje efektyviausias buvo Dominykas Černius, per 15 minučių pelnęs 11 taškų (3/5 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud.), atkovojęs 6 kamuolius bei surinkęs 16 naudingumo balų.

Plungės „Olimpo“ komandoje geriausiai pasirodė Rokas Paulauskas, per 37 minutes pelnęs 18 taškų (6/14 dvit., 1/2 trit., 3/6 baud.), atkovojęs net 13 kamuolių ir surinkęs 20 efektyvumo balų.

Antrajame kėlinyje „paslydę“ biržiškiai pralaimėjo Kauno r. „Omegai-Taurui“

„Biržai“ (0-3) namuose 61:83 (9:18, 16:17, 12:29, 22:19) nusileido dar nė vieno pralaimėjimo nepatyrusiai „Omega-Tauras“ komandai (3-0).

Nors „Biržams“ sunkiai sekėsi pataikyti metimus, pirmoje rungtynių pusėje vyko artima kova.

Kauno rajono komanda spurtavo po ilgosios pertraukos. Gerai sužaidę 5 minučių atkarpą „Omega-Tauras“ žaidėjai pelnė 14 taškų, o priešininkai kluptelėjo – įmetė vos 4 taškus (39:64). Paskutiniajame ketvirtyje nežinomųjų neliko – Kauno rajono komanda išlaikė pranašumą iki rungtynių pabaigos.

„Omega-Tauras“ komandoje geriausiai pasirodė Marius Kaftaniukas, 21 tašką pelnęs per 22 minutes (7/12 trit.), atkovojęs 1 kamuolį, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą bei surinkęs 13 naudingumo balų.

„Biržų“ komandoje rezultatyviausias buvo Nojus Petraitis, per 27 minutes pelnęs 20 taškų (2/3 dvit., 4/7 trit., 4/4 baud.), atkovojęs 5 kamuolius, atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 26 naudingumo balus.

Pilnos salės palaikymas padėjo Šilalės „Lūšiai“ pelnyti pergalę

Mindaugo Čepausko vedami Šilalės „Lūšies“ (2-1) krepšininkai namuose 83:70 (20:15, 25:16, 25:22, 13:17) nugalėjo Tauragės „Tauragę“ (2-1).

Rungtynes stipriau pradėjo „Tauragė“, tačiau atsilikimą greitai panaikinusi „Lūšis“ dar pirmoje rungtynių pusėje susikrovė solidų 14 taškų pranašumą (45:31). Ketvirtajame kėlinyje tauragiškiai kaip išgalėdami stengėsi panaikinti net 20 taškų siekusį skirtumą, tačiau jį pavyko sumažinti tik iki 11 taškų.

Mindaugas Čepauskas į „Lūšies“ sąskaitą pridėjo 26 taškus per 33 minutes (4/10 dvit., 5/7 trit., 3/4 baud.), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

Beveik trečdalį „Tauragės“ taškų – 21 – surinko Gvidas Galinauskas (9/14 dvit., 1/4 trit.), atkovojęs 9 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 22 naudingumo balus.

VDU komandai iki pratęsimo trūko vieno taiklaus metimo

Vytauto Didžiojo universiteto krepšinio komanda (1-2) namuose 79:82 (17:24, 27:23, 20:22, 15:13) pralaimėjo Kėdainių sporto centro krepšininkams (2-0).

Aikštelėje itin artima kova vyko nuo pat pirmųjų minučių. Kėdainių SC ekipa didesnį pranašumą įgijo tik trečiojo kėlinio viduryje (52:62), tačiau du sėkmingi Domo Uosio tritaškiai – vienas iš jų su pražanga – skirtumą tarp komandų sumažino iki 3 taškų (59:62).

Rungtynių lemtis sprendėsi paskutinę minutę. Skirtumas tarp komandų – vos 5 taškai. VDU išprovokavo pražangą, o Ignas Bytautas sėkmingai įmetė du baudos metimus (77:80). Kėdainiškiai po ilgos atakos atsakė dvitaškiu metimu (77:82). Kauno komandai pavyko išprovokuoti dar vieną varžovų pražangą, ir Nojus Vainoras sėkmingai realizavo abu baudos metimus. Likus 12 sekundžių VDU žaidėjas Titas Matevičius atkovojo kamuolį ir metimą patikėjo Domui Uosiui, tačiau šis paskutinę sekundę lemiamo metimo nepataikė.

VDU komandoje rezultatyviausias buvo Domas Uosis, per 27 minutes pelnęs 18 taškų (2/4 dvit., 4/13 trit., 2/4 baud.), atkovojęs 4 kamuolius bei atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą.

Gedimino Butkaus treniruojamoje Kėdainių SC ekipoje geriausiai pasirodė Laurynas Danielius, 25 taškus pelnęs per 32 minutes (7/11 dvit., 3/7 trit., 2/4 baud.), atkovojęs 7 kamuolius, atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 29 naudingumo balus.

Prienų „Labas GAS-KKSC“ namų aikštelėje nesunkiai susitvarkė su „Raseiniais“

Prienų „Labas GAS-KKSC“ (1-1) namuose 83:71 (21:12, 21:29, 16:12, 25:18) įveikė svečius iš Raseinių (1-2). Jau pirmajame ketvirtyje prieniškiai išsiveržė į priekį 15 taškų skirtumu(17:2), tačiau rungtynės jiems nesiklostė taip paprastai. „Raseiniai“ iki trečiojo kėlinio atsilikimą sugebėjo panaikinti (45:45).

„Labas GAS-KKSC“ nepasimetė – trečiajame kėlinyje susigražino dalį prarastos persvaros. „Raseinių“ krepšininkams pavyti nurūkusių varžovų nebepavyko.

„Labas GAS-KKSC“ komandoje rezultatyviausiai pasirodė Kajus Okmanas, per 35 minutes pelnęs 23 taškus (6/12 trit., 5/6 baud.), atkovojęs 7 kamuolius ir atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus. Verta paminėti, jog Prienų komandoje atsarginiai žaidėjai pelnė vos 5 taškus.

„Raseinių“ ekipoje taikliausias buvo Augustas Žilinskas, 16 taškų pelnęs per 31 minutę (5/8 dvit., 0/1 trit., 6/8 baud.). Žaidėjas taip pat atkovojo 6 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 17 naudingumo balų.

Kauno „Žalgiris-3“ išplėšė pergalę iš LCC tarptautinio universiteto komandos gniaužtų

Tautvydo Šležo treniruojamas „Žalgiris-3“ (1-2) iškovojo pirmąją pergalę namuose rezultatu 82:72 (16:26, 18:19, 22:13, 26:14) paskutinėmis minutėmis įveikdama Klaipėdos LCC tarptautinio universiteto komandą.

LCC tarptautinis universitetas solidžią 20 taškų persvarą buvo užsitikrinęs jau antrojo kėlinio viduryje (23:43). Tačiau netaiklūs metimai ir geros „Žalgirio-3“ atakos klaipėdiečių persvarą ištirpino. Trečiojo ketvirčio pabaigoje persvarą įgavo Kauno komanda.

Likus vos vienai su puse minutes „Žalgirio-3“ žaidėjas Mantas Kočanas užsidirbo nesportinę pražangą, o LCC tarptautinio universiteto komanda sėkmingai realizavo 2 baudos metimus (71:67), tačiau neišnaudojo atakos. Žalgiris išprovokavo pražangą ir užbaigė rungtynes priekyje.

„Žalgiris-3“ komandoje geriausiai pasirodė Justas Stonkus, per 33 minutes pelnęs 19 taškų (3/6 dvit., 3/10 trit., 4/5 baud.), atkovojęs 5 kamuolius ir atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus.

LCC tarptautinio universiteto komandoje rezultatyviausias buvo Wamulundi Simwinga, 16 taškų pelnęs per 26 minutes (8/13 dvit., 0/3 baud.) ir atkovojęs 8 kamuolius.