RKL B diviziono apžvalga: trečioji „Trakų“ pergalė ir 24 „Birštono“ tritaškiai

Ignalinos „Vilkakalnis“ nuotr.

Spalio 29 dieną Nostra.lt-RKL B divizione įvyko 7 rungtynės. Turnyrinėje lentelėje pamažu aiškėja favoritai, daugelis jų rungtynėse pranašumą įrodo dar prieš ilgąją pertrauką. Tačiau kai kurios komandos stengiasi kovoti iki paskutinių sekundžių, nors pergalės išplėšti taip ir nepavyksta.

Net 24 tritaškius pataikęs „Birštonas“ įveikė Ukmergės SC komandą

Birštono „Birštonas“ (3-0) namuose 95:74 (24:15, 30:21, 18:16, 23:22) įveikė Vitalijaus Martikonio treniruojamą Ukmergės sporto centro komandą (0-3).

Siekdama iškovoti pirmąją sezono pergalę, Ukmergės SC ekipa užtikrintai pradėjo rungtynes. Pirmojo kėlinio pradžioje svečiai greitai pataikė 3 metimus, tačiau „Birštonas“ sparčiai ir nesunkiai prisivijo ukmergiškius ir netgi juos pralenkė, pirmąjį kėlinį užbaigdami su 9 taškų persvara – 24:15.

Antrajame kėlinyje rungtynių dinamika nepasikeitė – aikštelės šeimininkų pranašumas kėlinio pabaigoje siekė net 18 taškų (54:36). Antroje rungtynių pusėje „Birštonas“ turėjo vienintelį uždavinį – išlaikyti turimą persvarą, ir jiems puikiai pavyko tai padaryti.

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai pasirodė Andrius Gedminas, 21 tašką pelnęs per 17 minučių (4/4 dvit., 0/2 trit.) bei surinkęs 14 naudingumo balų.

Ukmergės SC ekipoje 29 taškus per 32 minutes pelnė Mantas Piešina (2/5 dvit., 7/14 trit., 4/6 baud.), jis dar atkovojo 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 17 naudingumo balų.

Ignalinos „Vilkakalnis“ nukovė „Kupiškį“ ir iškovojo antrąją pergalę iš eilės

Ignalinos komanda (2-0) namuose 84:61 (11:13, 22:14, 33:13, 18:21) įveikė KK „Kupiškį“ (1-2).

Pirmajame kėlinyje vyko artima kova tarp komandų – kėlinys baigėsi vos 2 taškų skirtumu kupiškėnų naudai (11:13). Tačiau jau šeštąją antrojo kėlinio minutę „Vilkakalnio“ žaidėjas Tomas Mackonis realizavo dviejų taškų, o Nojus Vaikšnoras – trijų taškų metimą (24:15). Lūžis įvyko trečiojo kėlinio pradžioje – per penkias minutes „Vilkakalnis“ savo sąskaitą papildė net 14 taškų, o priešininkų komanda nepataikė nė vieno metimo. Po tokios atkarpos „Kupiškio“ komandai nepavyko atsitiesti, ir rungtynes ženkliu pranašumu laimėjo ignaliniškiai.

Ignalinos „Vilkakalniui“ daugiausiai taškų – 16 – per 25 minutes pelnė Gytis Sutkus (8/9 dvit.), atkovojęs 8 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 23 naudingumo balus.

Kupiškio komandoje rezultatyviausiai pasirodė Matas Sabaliauskas, per 32 minutes pelnęs 20 taškų (7/13 dvit., 0/4 trit., 6/6 baud.), atkovojęs 4 kamuolius, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 18 naudingumo balų.

Pakruojo komanda nesunkiai palaužė Kauno LSU-„Atletą“

Aurimo Puodžiūno vadovaujama „Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“ (2-0) namuose 92:66 (22:10, 20:13, 30:22, 20:21) sutriuškino Kauno LSU-„Atletą“ (0-2).

Pirmąjį ketvirtį Pakruojo komanda pradėjo galingai: kėlinio pabaigoje šeimininkai pirmavo 12 taškų (22:10). Antrąją rungtynių pusę „Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“ pradėjo turėdama net 20 taškų persvarą (45:23), kurią Lietuvos sporto universiteto komandai pavyko šiek tiek sumažinti, tačiau palaužti ženkliai stipresnių priešininkų nepavyko.

„Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“ komandoje geriausiai pasirodė Tomas Miškinis, 28 taškus pelnęs per 28 minutes (10/18 dvit., 0/1 trit., 8/10 baud.). Žaidėjas atkovojo net 13 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 43 naudingumo balus.

Į Kauno LSU-„Atleto“ komandos sąskaitą daugiausiai taškų įrašė Marius Gasparaitis, 22 taškus pelnęs per 35 minutes (6/12 dvit., 2/7 trit., 4/4 baud.), atkovojęs 7 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 22 naudingumo balus.

Vilniaus „Ryto-MRU“ jaunuoliai iškovojo pirmąją pergalę

Vilniaus komanda (1-0) 94:58 (32:13, 16:20, 26:12, 20:13) įveikė svečius iš Alytaus – SRC-„Dzūkija“ klubą (1-2).

Jau antrojo kėlinio pradžioje Vilniaus „Ryto-MRU“ krepšininkai pasiekė 20 taškų persvarą (33:13). Antroje rungtynių pusėje vilniečių pranašumas toliau augo, o paskutiniame ketvirtyje po taiklaus Pauliaus Velučio tritaškio Vilniaus „Rytas-MRU“ pirmavo net 32 taškais (77:45).

Alytaus SRC-„Dzūkijos“ krepšininkai pataikė vos trečdalį visų metimų (22/65), kai vilniečiai mėtė net 52 procentų taiklumu (35/67) ir įmetė net 11 tritaškių.

Vilniaus „Ryto-MRU“ komandoje geriausiai žaidė Nojus Kulieša, per 18 minučių pelnęs 14 taškų (1/3 dvit., 4/5 trit.), atkovojęs 2 kamuolius, atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 23 naudingumo balus.

Dzūkijos komandoje daugiausiai taškų – 22 per 29 minutes – pelnė Eimantas Vojevockas (7/12 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud.), atkovojęs 10 kamuolių, atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 30 naudingumo balų.

Šimto taškų ribą peržengę „Trakai“ įveikė Marijampolės sporto centrą

Lino Valatkevičiaus vedami „Trakų“ (3-0) krepšininkai išvykoje 109:93 (22:13, 29:34, 32:17, 26:29) pasipriešino Marijampolės sporto centro komandai (0-3). Edvino Justos vedami trakiškiai rungtynių pradžioje susidūrė su sunkumais, tačiau antroje kėlinio pusėje komandai pavyko įgauti svarią persvarą (22:13).

„Trakai“ kurį laiką užtikrintai kontroliavo rungtynes, tačiau Marijampolės SC žaidėjas Ainoras Rapolavičius pralaužęs varžovų gynybą pelnė 5 taškus ir išvedė Marijampolės komandą į priekį (45:47). Nepaisant to, kvapą atgavę „Trakai“ spurtavo ir paliko varžovus toli už nugaros be galimybės pasipriešinti.

Linas Valatkevičius „Trakų“ komandai uždirbo 21 tašką per 27 minutes (5/6 dvit., 2/5 trit., 5/8 baud.), atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 20 naudingumo balų.

Marijampolės SC ekipoje rezultatyviausias buvo Ainoras Rapolavičius, pelnęs net 32 taškus per 35 minutes (7/11 dvit., 4/14 trit., 6/10 baud.), atkovojęs 3 kamuolius, atlikęs 11 rezultatyvių perdavimų ir surinkęs 35 naudingumo balus.

Lietuvos kurčiųjų sporto klubas patyrė trečią pralaimėjimą iš eilės

LKSK komanda (0-3) išvykoje 55:88 (20:23, 13:28, 9:19, 13:18) pralaimėjo „Radviliškio-ŠSPC“ ekipai (2-0). Radviliškio krepšininkai dviženklę persvarą įgijo dar pirmajame ketvirtyje, tačiau LKSK skirtumą greitai sumažino.

Antrojo kėlinio pabaigoje įmetęs svarbius metimus Robertas Valiukas užtikrino „Radviliškio-ŠSPC“ komandos pranašumą (31:48), kuris tiksint rungtynių laikui tik didėjo.

Radviliškio komandoje rezultatyviausias buvo Almantas Pakarklis, 17 taškų pelnęs per 25 minutes (0/1 dvit., 5/9 trit., 2/5 baud.), atkovojęs 5 kamuolius, atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 18 naudingumo balų.

Lietuvos kurčiųjų sporto klubo gretose geriausiai pasirodė Lukas Laurinaitis, per 28 minutes surinkęs 18 taškų (3/7 dvit., 4/7 trit., 0/1 baud.), atkovojęs 4 kamuolius ir surinkęs 12 naudingumo balų.

Artimoje dvikovoje „Druskininkai“ nurungė Molėtų „Ežerūną“

Dariaus Kibildžio vedama „Druskininkų“ komanda (2-0) išvykoje į Molėtus 87:78 (27:25, 18:17, 24:14, 18:22) įveikė vietinį „Ežerūną“ (0-3). Komandų akistata prasidėjo kova taškas į tašką. Pirmojo kėlinio pabaigoje pirmavo „Druskininkai“, bet tik 2 taškų skirtumu (27:25).

Antrajame ketvirtyje „Druskininkų“ krepšininkai per 2 minutes pelnė 11 taškų ir atrodė kaip favoritai pergalei, tačiau netrukus molėtiškiai atsakė keliais taikliais metimais, ir svečių persvara sumažėjo iki 3 taškų.

Nugalėtojas nebuvo aiškus iki paskutinių ketvirtojo kėlinio minučių. Likus vos 2 minutėms komandas skyrė tik 7 taškai. Gynyboje atkovotas kamuolys „Ežerūnui“ suteikė progą sumažinti skirtumą iki vieno metimo, tačiau blogas Nedas Petniūno perdavimas bei Kipro Pumpučio pražanga iš aikštelės šeimininkų atėmė šansus kovoti dėl pergalės.

„Druskininkų“ komandoje rezultatyviausias buvo Darius Kibildis, net 33 taškus pelnęs per 36 minutes (3/10 dvit., 6/10 trit., 9/10 baud.), atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 24 naudingumo balus.

Mindaugas Vėta geriausiai pasirodė Molėtų „Ežerūno“ komandoje. Jis per 35 minutes pelnė 22 taškus (4/4 dvit., 3/10 trit., 5/5 baud.), atkovojo 1 kamuolį, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 20 naudingumo balų.