RKL A diviziono apžvalga: Trileris Raseiniuose, išbarstyta „Lūšies“ persvara ir antrosios sezono pergalės

RKL nuotr.

Spalio 28 dieną Nostra.lt-RKL A divizione sužaistos 8 rungtynės. Vienose – triuškinančios pergalės, kitose – aršios kovos iki paskutinių sekundžių. Be to, po antrųjų pergalių ima aiškėti diviziono lyderiai.

Neįtikėtinas „Patriots“ kopimas iš 18 taškų atsilikimo uždirbo ekipai pergalę

Akmenės r. „Patriots“ (2-0) namuose 82:64 (17:18, 10:20, 30:18, 25:8) nukovė Šilalės „Lūšį“ (1-1) ir iškovojo antrąją sezono pergalę iš dviejų galimų.

Galutinis rezultatas visiškai neatspindi rungtynių eigos. Sėkmingai pradėjusi rungtynes, „Patriots“ ekipa antrajame kėlinyje „prasmego“. Vido Verygos keturi iš eilės taiklūs dvitaškiai užvedė „Lūšies“ spurtą 2:19, po kurio svečiai pirmavo 18 taškų skirtumu – 19:37.

Tačiau šilališkiai išbarstė pranašumą taip pat greitai, kaip jį įgavo. Atsitiesusi „Patriots“ komanda pradėjo mažinti atsilikimą, ir jau trečiojo kėlinio viduryje Deividas Visockis dvitaškiu metimu išvedė aikštelės šeimininkus į priekį (41:40).

Ketvirtąjį kėlinį pradėję su vieno taško pranašumu (57:56), akmeniškiai nepaliko varžovams vilčių ir paliko juos toli už nugaros. Antrajame kėlinyje 18 taškų atsilikinėję „Patriots“ krepšininkai rungtynes laimėjo tokiu pat skirtumu.

Darbščiausi „Patriots“ pergalės kalviai – net po 23 taškus pelnę Martynas Valters (32 min, 4/6 dvit., 4/6 trit., 3/5 baud.) ir Laurynas Jokubauskas (30 min, 10/13 dvit., 0/1 trit., 3/4 baud.). Naudingiausiu žaidėju tapo pastarasis, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą, atkovojęs 11 kamuolių ir uždirbęs 33 naudingumo balus. „Lūšies“ gretose pasižymėjo komandos kapitonas Mindaugas Čepauskas, per 34 minutes surinkęs 17 taškų (0/8 dvit., 5/10 trit., 2/2 baud.).

Triuškinantį skirtumą atkovojusiam „Žalgiriui-3“ iki pergalės trūko vos kėlių taškų

„Jurbarkas-Karys“ (1-1) išvykoje 72:66 (15:17, 23:14, 20:17, 14:18) įveikė Kauno „Žalgiris-3“ (0-2) krepšininkus. Jurbarkiškiams tai – pirmoji pergalė šį sezoną.

„Žalgiris-3“ rungtynes pradėjo stipriai: pirmajame kėlinyje žalgiriečių persvara siekė 5, o antrajame – 7 taškus (20:27). Įsivažiavęs „Jurbarkas-Karys“ spurtu 16:2 ne tik prisivijo, bet ir pralenkė aikštelės šeimininkus.

Trečiajame kėlinyje svečiai toliau didino pranašumą, kol kėlinio pabaigoje du Karolio Bakanausko realizuoti dvitaškiai padidino skirtumą iki didžiausio – 17 taškų (58-41). Atsigavę žalgiriečiai sukūrė įspūdingą epizodą 0:11 ir grįžo į kovą dėl pergalės.

Iki rungtynių pabaigos likus vos daugiau nei minutei, Žygimantas Sabaliauskas „Žalgiriui-3“ pelnė dvitaškį ir išlygino rezultatą. Užvirusią artimą dvikovą žalgiriečiai vis dėlto pralaimėjo – Luko Žukausko baudų metimai ir Deivido Rinkūno bei Karolio Bakanausko dvitaškiai nuvedė „Jurbarką-Karį“ į pergalę.

Naudingiausias žaidėjas – Ignas Juškevičius, į nugalėtojų kraitį įnešęs 19 taškų (34 min, 7/14 dvit., 0/0 trit., 5/15 baud.), atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojęs 7 kamuolius ir surinkęs 19 naudingumo balų. Rezultatyviausias žalgirietis – Justas Stonkus, per 19 minučių surinkęs 12 taškų (3/8 dvit., 1/4 trit., 3/3 baud.).

„Ataka“ nepasidavė ir atlaikė „Biržų“ puolimą

Kazlų Rūdos SC-„Ataka“ (2-0) namuose 78:72 (21:26, 15:14, 18:20, 24:12) laimėjo prieš BC „Biržai“ (0-2). Tai antroji kazlų rūdiškių pergalė šį sezoną.

Jau pirmajame kėlinyje biržiškiams įgijus 9 taškų persvarą (15:24), favoritas pergalei atrodė aiškus. Aršiai kovęsi antrajame kėlinyje, „Atakos“ krepšininkai po ilgosios pertraukos išlygino rezultatą – 40:40. Trečiasis kėlinys vis dėlto buvo sėkmingesnis „Biržams“ – kėlinio pabaigoje jie vėl pirmavo 9 taškais.

Tada aikštelės šeimininkai surengė spurtą 10:0, kuris persvėrė rezultatą „Atakos“ naudai – 61:60. Komandos apsikeitė taikliais dvitaškiais ir baudų metimais, laiminti komanda keitėsi su kiekvienu pelnytu tašku. Galiausiai Karolis Šarukas persvėrė rezultatą paskutinį kartą – „Atakos“ naudai.

Tiek savo komandoje, tiek rungtynėse ryškiausiai žibėjo Karolis Šarukas – „Atakos“ krepšininkas pelnė 20 taškų (23 min, 3/6 dvit., 4/7 trit., 2/4 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir surinko 26 naudingumo balus. Naudingiausias ir rezultatyviausias „Biržų“ žaidėjas – Vytautas Saulis, surinkęs 21 tašką (34 min, 6/14 dvit., 1/2 trit., 6/6 baud.), atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą, atkovojęs 11 kamuolių ir pelnęs 21 naudingumo balą.

Kėdainių SC krepšininkai dideliu skirtumu nugalėjo KTU ekipą

Kėdainių SC (2-0) komanda namuose 97:71 (24:22, 21:16, 32:17, 20:16) sutriuškino Kauno technologijos universiteto krepšininkus (0-2) ir įsirašė antrąją sezono pergalę.

Kėdainių SC krepšininkai jau pirmosiomis žaidimo minutėmis šovė į priekį ir susikrovė 11 taškų persvarą (13:2), tačiau KTU ekipa sugebėjo šį skirtumą panaikinti (18:18). Antrojo kėlinio pirmąją pusę pakovoję itin artimai, kauniečiai nebespėjo paskui kėdainiškius ir ėmė atsilikinėti. Nuolat didinusi persvarą, Kėdainių SC ekipa rungtynes baigė su 26 taškų pranašumu.

KTU krepšininkams nesisekė baudos aikštelėje – iš jos kauniečiai pelnė 24 taškus, o varžovai surinko 44 taškus.

Naudingiausias žaidėjas – Kėdainių SC komandos kapitonas Laurynas Danielius, per 30 minučių pelnęs 21 tašką (4/6 dvit., 4/7 trit., 1/2 baud.), atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojęs 4 kamuolius ir surinkęs 30 naudingumo balų. KTU gretose taip pat geriausiai pasirodė komandos kapitonas – Žygimanta Kerza įmetė 16 taškų (26 min, 3/5 dvit., 3/4 trit., 1/3 baud.), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 5 kamuolius ir surinko 20 naudingumo balų.

Plungės „Olimpas“ namų aikštelėje apsigynė nuo Prienų „Labas GAS-KKSC“

Alido Žukausko auklėtiniai (1-1) namuose 69:57 (18:9, 24:17, 11:17, 16:14) įveikė svečius – „Labas GAS-KKSC“ ekipą (0-2) iš Prienų. Tai pirmoji plungiškių pergalė šį sezoną – praėjusį savaitgalį jie nusileido Kuršėnų SM-„Grafų Furniture“ klubui.

„Labas GAS-KKSC“ rungtynes pradėjo trimis taikliais metimais, suteikusiais prieniškiams 7 taškų pranašumą. Į tai „Olimpas“ atsakė gniuždančia serija 23:2, ir antrojo kėlinio pabaigoje aikštelės šeimininkų persvara siekė net 18 taškų – 42:24.

Trečiajame kėlinyje „Labas GAS-KKSC“ sugebėjo sumažinti skirtumą, o ketvirtojo kėlinio pradžioje po trijų taiklių Mato Kolesnikovo baudos metimų ir Tomo Stankevičiaus realizuoto tritaškio iš „Olimpo“ persvaros teliko 4 taškai – 53:49. Tačiau po šio epizodo sekė dar vienas plungiškių spurtas, nepalikęs svečiams jokios vilties.

„Labas GAS-KKSC“ krepšininkai itin netaikliai mėtė dvitaškius – taiklumas siekė vos 25 proc. (9/36), kai varžovai dvitaškius mėtė 61 proc. taiklumu (22/36). Prieniškiams prastai sekėsi ir atkovoti kamuolius – tą jie padarė 31 kartą, o plungiškiai – 59 kartus.

Naudingiausias žaidėjas – „Olimpo“ Rokas Paulauskas, jis per 33 minutes pelnė 20 taškų (9/13 dvit., 0/0 trit., 2/4 baud.), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 14 kamuolių ir surinko 30 naudingumo balų.

„Raseiniai“ paskutinėmis minutėmis išplėšė pergalę dvikovoje su „Grafų Furniture“

Raseinių „Raseiniai“ (1-1) namuose 86:83 (26:21, 19:16, 16:29, 25:17) nurungė Kuršėnų SM-„Grafų Furniture“ komandą (1-1), pelnydami pirmąją sezono pergalę.

Pirmuosius du kėlinius vyko itin arši ir artima kova, tačiau ties rungtynių viduriu „Grafų Furniture“ kluptelėjo ir leido raseiniškiams įgyti 10 taškų persvarą – 47:37. Trečiasis kėlinys „Raseiniams“ buvo košmariškas – aikštelės šeimininkai ne tik iššvaistė pranašumą, bet ir baigė kėlinį atsilikdami nuo kuršėniškių 5 taškais (61:66).

Ketvirtajame kėlinyje „Raseiniai“ išlygino rezultatą (70:70), tačiau kėlinio pabaigoje „Grafų Furniture“ vėl pirmavo, šįkart 7 taškais. Sukaupę paskutines jėgas raseiniškiai sukūrė spurtą – du taiklūs dvitaškiai ir Beno Ilevičiaus smeigtas tritaškis komandas sulygino, o Manto Košelio dvitaškis ir baudos metimas išvedė „Raseinius“ į priekį ir į pergalę.

Naudingiausias žaidėjas – „Grafų Furniture“ krepšininkas Edvinas Daunys, kurio 17 pelnytų taškų (27 min, 5/9 dvit., 0/1 trit., 7/9 baud.), atlikto 1 rezultatyvaus perdavimo, 12 atkovotų kamuolių ir 27 surinktų naudingumo balų nepakako, kad Kuršėnų ekipa išplėštų pergalę. Nugalėtojų komandoje prie pergalės daugiausiai prisidėjo Mantas Košelis, pelnęs 24 taškus (31 min, 4/9 dvit., 3/5 trit., 7/9 baud.).

„Tauragė“ užtikrintai įveikė LCC tarptautinio universiteto komandą

Tauragės „Tauragė“ (2-0) namuose 80:55 (23:18, 22:20, 18:7, 17:10) nugalėjo Klaipėdos LCC tarptautinio universiteto krepšininkus (0-2). Ši „Tauragės“ pergalė – antroji šį sezoną.

Nuo pirmųjų minučių tauragiškiai krovėsi persvarą. Skirtumui pasiekus 8 taškų ribą, klaipėdiečiai surengė spurtą 0:11, kuris persvėrė rezultatą LCC tarptautinio universiteto komandos naudai. Tai buvo pirmas ir paskutinis kartas, kai svečiai šiose rungtynėse pirmavo – įsivažiavę „Tauragės” krepšininkai lėtai, bet užtikrintai aplenkė varžovus ir ėmė nuo jų tolti. Rungtynės baigėsi esant 25 taškų skirtumui „Tauragės“ naudai.

Naudingiausio žaidėjo laurai atiteko „Tauragės“ krepšininkui Arvydui Kačinui, pelniusiam 14 taškų (21 min, 5/6 dvit., 0/1 trit., 4/4 baud.), atlikusiam 1 rezultatyvų perdavimą ir surinkusiam 21 naudingumo balą. LCC tarptautinio universiteto komandoje rezultatyviausiai pasirodė Kasparas Jonauskas, taip pat pelnęs 14 taškų (2/4 dvit., 3/7 trit., 1/2 baud.).

VDU krepšininkai nesėkmingai šturmavo „Omegos-Tauro“ namų aikštelę

Vytauto Didžiojo universiteto komanda (1-1) išvykoje 86:101 (28:25, 11:17, 26:29, 21:30) nusileido Kauno r. „Omega-Tauras“ ekipai (2-0) ir patyrė pirmąjį sezono pralaimėjimą.

Pirmąjį kėlinį „su vėjeliu“ pradėjęs „Omega-Tauras“ įgavo 6 taškų persvarą (3:9), tačiau VDU krepšininkams pavyko skirtumą panaikinti ir kėlinį baigti 3 taškais priekyje (28:25). Antrajame kėlinyje svečiai pranašumą padidino dar 2 taškais – 34:29. Į tai kauniečiai atsakė serija 2:10 (36:39).

Antrojoje rungtynių pusėje įsivažiavęs „Omega-Tauras“ atitrūko 10 taškų (41:51), tačiau trys iš eilės taiklūs VDU žaidėjų tritaškiai atsilikimą sumažino iki 1 taško – 56:57. Po to sekė dar vienas kauniečių spurtas, kuris VDU ekipą pribaigė.

Naudingiausiu žaidėju tapo „Omegą-Taurą“ atstovaujantis Steponas Markus, per beveik 16 minučių pelnęs 16 taškų (5/6 dvit., 1/3 trit., 3/4 baud.), atkovojęs 4 kamuolius ir surinkęs 19 naudingumo balų. VDU ekipoje rezultatyviausias buvo Domas Uosis – 16 taškų per 22 minutes (2/4 dvit., 3/4 trit., 3/7 baud.).