RKL apžvalga: triuškinančios pergalės, dvikovos iki paskutinės sekundės bei itin nerezultatyvios rungtynės

Anykščių sporto centras nuotr.

Antrajame kėlinyje pranašumą praradęs „Tornado KM-Tauras“ nusileido svečiams iš Šiaulių

Kauno rajono komanda (1-1) rezultatu 69:85 (27:21, 12:25, 14:23, 16:16) pralaimėjo Šiaulių KA „Saulė-ŠSG“ (2-0).

Rungtynes „Tornado KM-Tauras“ pradėjo užtikrintai – pirmojo kėlinio viduryje pasiekė net 13 taškų persvarą (21:8). Situacija ėmė keistis vos prasidėjus antrajam kėliniui. Kauno rajono komandos klaidos ir netaiklūs metimai leido šiauliečiams išsiveržti į priekį. Antrojo kėlinio pabaigoje po sėkmingo Gusto Blinkino dviejų taškų vertės metimo paskutinę sekundę „Saulė-ŠSG“ pasiekė 7 taškų pranašumą – 39:46.

Antrojoje rungtynių pusėje situacija nesikeitė. Šiauliečiai trečiojo kėlinio pabaigoje turėjo 16 taškų pranašumą (53:69), o ketvirtajame kėlinyje po sėkmingo Roko Nortučio trijų taškų metimo persvara pasiekė net 22 taškų ribą. Kauno rajono komandai keliais sėkmingais metimais pavyko atsilikimą sumažinti 6 taškais.

„Saulė-ŠSG“ komandoje rezultatyviausias buvo Deividas Žukauskas, per 29 minutes pelnęs 19 taškų (2/5 dvit., 4/8 trit., 3/7 baud.), atkovojęs 6 kamuolius, atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 29 naudingumo balus.

Kauno raj. „Tornado KM-Tauras“ ekipoje geriausiai pasirodė Augustas Gudelevičius, per 33 minutes pelnęs 21 tašką (6/13 dvit., 2/5 trit., 3/4 baud.), atkovojęs 7 kamuolius, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą ir surinkęs 18 naudingumo balų.

Daug klydęs Lietuvos kurčiųjų sporto klubas nusileido „Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“

LKSK krepšininkai (0-2) namuose rezultatu 74:87 (17:19, 25:24, 17:23, 15:21) pralaimėjo Pakruojo komandai (0-1).

Pirmajame kėlinyje komandos apsikeitė taškais, vyko artima kova. Antrojo kėlinio viduryje po dviejų taiklių Tomo Taučiaus tritaškių „Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“ įgijo 11 taškų pranašumą (19:30), tačiau kėlinio pabaigoje LKSK ekipa skirtumą sumažino iki minimumo.

Trečiasis kėlinys prasidėjo intensyvia kova, tačiau kėlinio pabaigoje Pakruojo komandai vėl pavyko susikrauti 11 taškų persvarą – 54:65. Ketvirtajame kėlinyje „Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“ tęsė sėkmingą pasirodymą ir, įrodę savo pranašumą, rungtynes laimėjo 13 taškų skirtumu.

Pakruojo komandoje 22 taškus per 28 minutes pelnė Matas Masiliūnas (7/9 dvit., 1/7 trit., 5/9 baud.). Jis taip pat atkovojo 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

LKSK komandoje rezultatyviausias buvo Laurynas Sankauskas, per 33 minutes pelnęs 15 taškų (5/7 dvit., 1/2 trit., 2/3 baud.), atkovojęs 1 kamuolį, atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 24 naudingumo balus.

Klaipėdos „VKKM-Neptūnas“ per plauką laimėjo Gargžduose

Mindaugo Bugio vadovaujamas Klaipėdos „VKKM-Neptūnas“ (2-1) išvykoje rezultatu 97:90 (23:17, 33:21, 28:26, 13:26) laimėjo prieš Gargždų „Gargždai-SC“ komandą (0-2). Pirmojo kėlinio pabaigoje po Viliaus Vaičiaus įmestų baudų metimų bei tikslaus Marijaus Miškinio dvitaškio Klaipėdos komanda pirmavo 8 taškais – 23:15.

Antrajame bei trečiajame kėliniuose „VKKM-Neptūno“ persvara užtikrintai augo – trečiojo kėlinio pabaigoje komandas skyrė net 23 taškai. Klaipėdiečiai atrodė užsitikrinę pergalę, tačiau „Gargždai-SC“ sėkmingoje 6 minučių atkarpoje pelnė net 15 taškų, o varžovai nesugebėjo pataikyti nė vieno metimo (84:79). Tačiau iki rungtynių pabaigos likus minutei gargždiškiams nepavyko pataikyti itin svarbių metimų, ir jiem teko pripažinti varžovų pranašumą.

Prie „Gargždų-SC“ komandos taškų kraičio daugiausiai prisidėjo Paulius Kazlauskas, per 33 minutes pelnęs 25 taškus (8/12 dvit., 2/5 trit., 3/3 baud.), atkovojęs 11 kamuolių ir surinkęs 29 naudingumo balus.

„VKKM-Neptūno“ gretose geriausiai pasirodė Justas Žiubrys, 28 taškus pelnęs per 34 minutes (8/14 dvit., 2/10 trit., 6/7 baud.), atkovojęs 2 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 22 naudingumo balus.

Antrajame kėlinyje kluptelėjusią Ukmergės SC komandą palaužė Alytaus SRC-„Dzūkija“

Ukmergės sporto centro ekipa (0-2) namuose rezultatu 70:79 (21:17, 8:18, 15:23, 26:21) nusileido Alytaus komandai. Rungtynių pradžioje skirtumas tarp komandų buvo minimalus, pranašumą antrojo kėlinio pradžioje turėjo Ukmergės sporto centro komanda – 21:17.

Lūžis įvyko antrojo kėlinio pabaigoje, kai taiklūs SRC-„Dzūkijos“ žaidėjų metimai suteikė 6 taškų pranašumą. Antroje rungtynių pusėje alytiškių pranašumas dar labiau didėjo. Nors Ukmergės SC komanda šį pranašumą stengėsi sumažinti, jiems to padaryti nepavyko.

SRC-„Dzūkijos“ komandoje rezultatyviausias buvo Otas Vaitulevičius, per 33 minutes pelnęs 20 taškų (4/5 dvit., 4/8 trit.), taip pat atkovojęs 5 kamuolius, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą ir surinkęs 17 naudingumo balų.

Ukmergės SC komandoje geriausiai pasirodė Justinas Sakalauskas, per 31 minutę pelnęs 27 taškus (13/22 dvit., 0/3 trit., 1/4 baud.), atkovojęs 6 kamuolius, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą bei surinkęs 17 naudingumo balų.

Anykščių KKSC-„Elmis“ triuškinančiai įveikė Marijampolės SC ekipą

Anykštėnai (1-2) namuose 82:48 (18:9, 24:18, 21:11, 19:10) sutriuškino Marijampolės sporto centro komandą (0-2). „Elmis“ pranašumą įrodė jau pirmajame kėlinyje – jo pabaigoje skirtumas siekė net 9 taškus (18:9).

Trečiajame kėlinyje Anykščių komandai pranašumą pavyko padvigubinti (47:29), o ketvirtajame – patrigubinti (75:48). Marijampolės SC komanda 13 „Elmio“ klaidų pavertė į vos 2 taškus.

Anykščių KKSC-„Elmis“ komandoje rezultatyviausias buvo Gediminas Žiukas, 19 taškų pelnęs per 19 minučių (3/3 dvit., 4/6 trit., 1/1 baud.), atkovojęs 5 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 22 naudingumo balus.

Į Marijampolės komandos sąskaitą daugiausiai taškų įrašė Adrijus Jančiauskas, per 33 minutes pelnęs 17 taškų (6/14 dvit., 1/5 trit., 2/2 baud.), atkovojęs 9 kamuolius, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 21 naudingumo balą.

Itin nerezultatyviose rungtynėse BC „Trakai“ įveikė Molėtų „Ežerūną“

BC „Trakai“ (2-0) namuose 67:43 (17:9, 16:2, 14:18, 20:14) įveikė Molėtų „Ežerūną“ (0-2), iškovodama antrąją sezono pergalę.

Visų rungtynių metu pirmavo trakiškiai. Jau pirmojo kėlinio pabaigoje „Trakai“ pasiekė 8 taškų pranašumą (17:9). Antrajame kėlinyje situacija nesikeitė – Trakų komanda sparčiai didino persvarą, kol varžovai netaikliai mėtė į krepšį (33:11).

Antrojoje rungtynių pusėje Molėtų komanda atsigavo ir ėmė mėtyti taiklius metimus, tačiau buvo per vėlu. „Trakai“ toliau valdė žaidimą ir įgauto pranašumo neprarado.

„Trakų“ komandoje rezultatyviausiai pasirodė Vaidas Bendikas, 18 taškų pelnęs per 26 minutes (5/8 dvit., 1/5 trit., 5/7 baud.), atkovojęs 4 kamuolius, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 20 naudingumo balų. Jo komandos draugas Lukas Bakieta atkovojo net 13 kamuolių, pelnė 15 taškų ir surinko 36 efektyvumo balus.

Molėtų „Ežerūno“ komandoje geriausiai pasirodė Marius Valkauskas, per 24 minutes pelnęs 13 taškų (3/7 dvit., 2/2 trit., 1/1 baud.), atkovojęs 5 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 17 naudingumo balų.

Švenčionėlių „Rida“ namuose turėjo pripažinti „Birštono“ pranašumą

Tado Garlos vadovaujama Švenčionėlių komanda (1-1) namuose 61:76 (10:15, 24:20, 13:22, 14:19) nusileido Birštono „Birštonui“ (2-0). Kova pirmojoje rungtynių pusėje buvo artima. Nors „Birštonas“ išlaikė persvarą, „Rida“ jiems neleido atitrūkti. Pirmasis kėlinys baigėsi 5 taškų skirtumu (10:15), o antrasis po taiklaus Mariaus Kazlausko dvitaškio metimo – vos vieno taško skirtumu (34:35).

Antrąją rungtynių pusę sėkmingiau pradėjo Švenčionėlių komanda – jai pavyko realizuoti tritaškį bei dvitaškį metimą, tačiau varžovai netrukus atsakė tuo pačiu (41:42). Trečiojo kėlinio viduryje Birštono ekipai pavyko palaužti šeimininkus – po kelių rezultatyvių atakų skirtumas tarp komandų buvo 8 taškai (43:51). Ketvirtajame kėlinyje „Ridai“ nepavyko panaikinti atsilikimo ir teko nusileisti priešininkams.

„Birštono“ sąskaitą daugiausiai taškų papildė Eivydas Aleksa, per 30 minučių pelnęs 22 taškus (5/8 dvit., 3/7 trit., 3/4 baud.), atkovojęs 6 kamuolius, atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 29 naudingumo balus.

Švenčionėlių „Ridos“ komandoje rezultatyviausias buvo Andrius Lazovskis, per beveik 40 minučių pelnęs 21 tašką (5/8 dvit., 3/12 trit., 2/2 baud.), atkovojęs 8 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 18 naudingumo balų.