RKL B diviziono apžvalga: triuškinanti „Saulė-ŠSG“ pergalė bei paskutinių sekundžių trileriai

Anykščių sporto centras nuotr.

Lapkričio 4 dieną Nostra.lt-RKL B divizione įvyko net 8 dvikovos. Šiaulių „Saulė-ŠSG“ iškovojo 3-ią pergalę iš eilės, „Birštonas“ – 4-ąją, o Molėtų „Ežerūnas“ tik per plauką pasiekė savo pirmąją pergalę Nostra.lt-RKL B diviziono kovose šiame sezone.

„VKKM-Neptūnas“ per plauką iškovojo pergalę

Klaipėdos komanda (4-1) rezultatu 86:84 (22:27, 22:17, 24:23, 18:17) įveikė Skuodo KKSC-„Kuršastą“ (3-1).

Visos rungtynės vyko taškas į tašką. Antrame ketvirtyje „Kuršastos“ komanda pasiekė didžiausią persvarą visu rungtynių metu – 8 taškų (26:34).

Nugalėtojo klausimas sprendėsi paskutiniame kėlinyje. Likus vienai minutei po taiklaus Domininko Vaitkaus metimo Skuodo KKSC-„Kuršasta“ atsilikinėjo vos 1 tašku (85:84). Klaipėdiečiai savo išpuolyje suklydo antrą kartą kirsdami vidurio liniją, todėl Skuodo komandai tai buvo puiki proga įgauti pranašumą, tačiau Paulius Mitkus greitoje atakoje prametė trijų taškų vertės metimą.

Skuodo krepšininkai bandė gelbėtis pražangomis, tačiau net ir pramestos klaipėdiečių baudos nepadėjo „Kuršastos“ krepšininkams, jiems teko pripažinti priešininkų pranašumą.

Klaipėdos „VKKM-Neptūnas“ komandoje efektyviausias buvo Justas Žiubrys, pelnęs 24 taškus (3/9 dvit., 5/10 trit., 3/3 baud.) per 28 minutes. Žaidėjas atkovojo 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 23 naudingumo balus.

„Kuršastos“ komandai daugiausiai taškų į varžovų krepšį suvertė Gedas Jucius. Jis per 29 minutes įmetė 27 taškus (4/4 dvit., 6/13 trit., 1/3 baud.), atkovojo 4 kamuolius ir surinko 25 efektyvumo balus.

„Kretinga“ liko per tašką nuo pergalės

Paskutinių sekundžių trileryje Gargždai-SC (1-2) namuose 63:62 (8:23, 24:12, 16:10, 15:17) nugvelbė pergalę iš Kretingos SM-„Kretinga“ ekipos (0-3).

Antrą ketvirtį kretingiškiai pradėjo turėdami 15 taškų pranašumą (8:23), tačiau Gargždai-SC po atkarpos 15:4 skirtumą sumažino iki minimumo.

Artima dvikova tęsėsi iki rungtynių pabaigos. Likus 48 sekundėms komandas skyrė vos 1 taškas (61:60). Tautvydas Rudys dvitaškiu metimu persvėrė rezultatą „Kretingos“ ekipos naudai, tačiau Gintaras Beniušis prasižengė likus vos 4 sekundėms, o Gargždai-SC sėkmingai realizavo du baudos metimus.

Gargždų komandoje taikliausias buvo Jokūbas Žilius, surinkęs 21 tašką per 32 minutes (2/6 dvit., 5/11 trit., 2/3 baud.), atkovojęs 2 kamuolius, atlikęs rezultatyvų perdavimą ir į savo sąskaitą įsirašęs 9 naudingumo balus.

„Kretingos“ komandoje efektyviausiai rungtynes sužaidė Rokas Tiškus, per 37 minutes pelnęs 16 taškų (1/2 dvit., 4/14 trit., 2/4 baud.), atkovojęs 6 kamuolius, atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 20 naudingumo balų.

„Kupiškis“ triuškinančiai nugalėjo Marijampolės sporto centro komandą

Kupiškio komanda (2-2) išvykoje rezultatu 103:59 (30:17, 20: 12, 27:20, 26:10) sutriuškino Marijampolės ekipą (0-4).

Jau pirmajame ketvirtyje „Kupiškis“ nesunkiai pasiekė 13 taškų pranašumą (30:17). Antrame kėlinyje persvara padidėjo iki 21 taško (50:29), o įpusėjus ketvirtajam kėliniui skirtumas tarp komandų išaugo net iki 44 taškų kupiškėnų naudai. Kupiškio krepšininkai rungtynėse atkovojo net 51 kamuolį.

Marijampolės sporto centro komandoje net 23 taškus (8/10 dvit., 2/4 trit., 1/3 baud.) pelnė Adrijus Jančiauskas. Žaidėjas taip pat atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 22 efektyvumo balus.

Kupiškio KK „Kupiškis“ komandoje efektyviausiai pasirodė Giedrius Giedra, per 23 minutes pelnęs 20 taškų (5/7 dvit., 2/5 trit., 4/8 baud.), atkovojęs net 16 kamuolių, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 37 naudingumo balus.

Molėtų „Ežerūnas“ iškovojo pirmąją pergalę

Mindaugo Vėtos vedamas Molėtų „Ežerūnas“ (1-3) 75:71 (19:17, 22:16, 18:22, 16:16) įveikė Anykščių KKSC-„Elmis“ krepšininkus (1-3).

Molėtų „Ežerūno“ krepšininkai apčiuopiamą pranašumą pasiekė antrame ketvirtyje (41:33). Šį skirtumą pavyko išlaikyti iki trečio kėlinio pabaigos. Tačiau laikui bėgant anykštėnai atkarpoje 3:11 deficitą sumažino iki 4 taškų.

Intriga išliko iki dvikovos pabaigos. Likus minutei su puse Tautvydas Jodelis pataikė tritaškį ir molėtiškių pranašumą sumažino iki 1 taško (71:70). „Elmio“ krepšininkams pavyko atsikovoti kamuolį, tačiau po to sekęs metimas į krepšį skriejo pro šalį, o Gediminas Žiukas dar padovanojo 2 baudų metimus priešininkams, kuriuos jie sėkmingai realizavo.

Molėtų komandoje rezultatyviausias buvo Mindaugas Vėta, pelnęs 20 taškų (4/7 dvit., 3/6 trit., 3/3 baud.), atkovojęs 6 kamuolius ir atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus.

„Elmio“ komandoje geriausiai pasirodė Tautvydas Jodelis, per 35 minutes pelnęs 19 taškų (5/11 trit., 4/6 baud.), atkovojęs 7 kamuolius ir surinkęs 19 naudingumo balų.

Naujoje arenoje žaidęs „Birštonas“ nugalėjo „Ryto-MRU“ krepšininkus

Greitai persvarą rungtynių eigoje užsitikrinęs „Birštonas“ (4-0) rezultatu 96:65 (31:16, 24:17, 20:17, 21:15) be didesnio vargo nugalėjo Vilniaus „Rytas-MRU“ ekipą (1-1).

Pasibaigus antrajam ketvirčiui „Birštonas“ buvo pasiekęs net 22 taškų pranašumą (55:33). Po ilgosios pertraukos „Ryto-MRU“ krepšininkai grįžo su didesne energija, tačiau jiems esantį skirtumą pavyko sumažinti tik iki 16 taškų. Galų gale, nuskambėjus rungtynių pabaigą skelbiančiai sirenai, komandas skyrė net 31 taško skirtumas.

„Birštono“ komandai daugiausiai taškų pelnė Kasparas Mikalajūnas. Jis per 22 minutes pasižymėjo 15 taškų (6/7 dvit., 3/5 baud.), 3 atkovotais kamuoliais bei 4 rezultatyviais perdavimais.

„Rytas-MRU“ ekipoje rezultatyviausias buvo Nojus Kulieša, per 28 minutes pelnęs 17 taškų (5/8 dvit., 2/4 trit., 1/1 baud.), atkovojęs 1 kamuolį, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 16 naudingumo balų.

Panevėžiečiams pirmąjį pralaimėjimą išrašė „Saulės-ŠSG“ krepšininkai

Panevėžio „Panevėžys“ (2-1) namuose rezultatu 52:103 (9:28, 12:25, 15:21, 16:29) pralaimėjo Šiaulių KA „Saulė-ŠSG“ komandai (3-0).

Šiauliečiai per du ketvirčius nesunkiai susikrovė 32 taškų pranašumą (21:53). Panevėžiečiai į rungtynės dar bandė sugrįžti po ilgosios pertraukos, tačiau – nesėkmingai. Šiauliečiai toliau bėgo į priekį ir užbaigė dvikovą pasiekdami net 51 taško pranašumą.

„Panevėžys“ ekipai sunkiai klostėsi pataikyti iš artimos distancijos ir realizuoti iš patogių pozicijų krepšio link paleistus metimus, žaidėjų pataikymas siekė vos 24 proc. (18/73 met.). Tuo tarpu šiauliečiai pataikė net 57 proc. (41/71 met.) savo metimų.

Šiauliečių ekipoje efektyviausiai  pasirodė Jokūbas Stropus, per 15 minučių pelnęs 16 taškų (5/7 dvit., 1/1 trit., 3/6 baud.), atkovojęs 11 kamuolių, atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus ir tokiu būdu surinkęs 30 efektyvumo balų.

Panevėžio komandai daugiausiai taškų – 11 (5/8 dvit., 0/3 trit., 1/2 baud.) pelnė Egitas Latanauskas. Žaidėjas per 18 žaidimo minučių taip pat atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 12 efektyvumo balų.

Visų rungtynių metu persvarą išlaikę „Druskininkai“ palaužė „Ridą“

Druskininkų „Druskininkai“ (3-0) namuose rezultatu 102:72 (29:20, 20:23, 20:12, 33:17) sutriuškino Švenčionėlių „Ridos“ krepšininkus (1-3).

Pirmąją rungtynių pusę vyko artima kova: antrame ketvirtyje „Druskininkai“ trumpai pirmavo 11 taškų (38:27), tačiau greitai šis pranašumas sumenko iki 4 taškų (41:37).

Švenčionėlių „Rida“ sėkmingai sugrįžo į rungtynes po ilgosios pertraukos pataikydama tritaškį metimą, bet „Druskininkai“ palaužė „Ridą“ ir greitai pelnė 8 taškus (59:46).

Paskutiniame ketvirtyje intriga į rungtynes nebesugrįžo. Druskininkų komanda pamažu didino savo pranašumą, kuris rungtynių pabaigoje pasiekė net 30 taškų.

„Druskininkų“ komandoje geriausiai pasirodė Darius Kibildis. Jis per 31 minutę pelnę 31 tašką, atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 30 naudingumo balų.

Švenčionėlių „Ridos“ ekipoje daugiausiai taškų į priešininkų krepšį suvertė Vėjas Matekonis, per 34 minutes pelnęs 16 taškų (4/7 dvit., 2/5 trit., 2/4 baud.), atkovojęs 4 kamuolius ir atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus.

Kaišiadorių „Savingei“ nepavyko nugvelbti pergalės iš „Brosta-KKSC“ komandos

„Savingė“ (0-3) namuose vienu tašku 85:86 (16:29, 22:12, 28:24, 19:21) nusileido svečiams iš Raseinių (1-2).

Dvikovos laimėtojo klausimas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis. Likus 37 sekundėms Kaišiadorių „Savingės“ žaidėjas Algirdas Jaras smeigė taiklų dvitaškį metimą, tačiau tuo pačiu ilgoje atakoje atsakė Tauras Karabinas. Likus 14 sekundžių prasižengė Raseinių komandos žaidėjas,  o „Savingė“ taikliai sumetė abu baudos metimus – rezultatas tapo lygus – 85:85.

Likus vos 5 sekundėms „Brosta-KKSC“ išprovokavo pražangą. Rungtynių baigtį sprendė Daimonas Jocys, kuris sėkmingai pataikė vieną metimą iš dviejų (85:86). „Savingės“ krepšininkai bandė gelbėtis atlikdami metimą iš tolimos distancijos, tačiau šis tikslo nepasiekė.

Raseinių „Brosta-KKSC“ komandoje taikliausias buvo Tauras Karabinas, per 28 minutes pelnęs 25 taškus (4/9 dvit., 5/14 trit., 2/2 baud.), atkovojęs 4 kamuolius, atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 17 naudingumo balų.

Kaišiadorių „Savingės“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Rokas Grėbliūnas, per 31 minutę pelnęs 28 taškus (7/12 dvit., 2/4 trit., 8/13 baud.), atkovojęs 4 kamuolius, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą ir iš viso surinkęs 24 efektyvumo balus.