RKL B diviziono apžvalga: pirmoji LSU pergalė ir taškų lietus Marijampolėje

RKL nuotr.

Lapkričio 6 dieną Nostra.lt-RKL B divizione 9 rungtynėse kovėsi net 18 komandų. Lietuvos sporto universiteto komandai per sunkumus pavyko iškovoti pirmą pergalę, „Saulė-ŠSG“ iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės, o Marijampolėje komandos bendrai surinko net 237 taškus.

Šiaulių KA „Saulė-ŠSG“ savaitę baigė antra pergale iš dviejų galimų

Šiaulių KA „Saulė-ŠSG“ (4-0) namuose rezultatu 89:65 (26:12, 22:15, 18:24, 23:14) įveikė Kaišiadorių „Savingę“ (0-4). Šiauliečiams tai yra antroji pergalė, o Kaišiadorių komandai – antrasis pralaimėjimas šią savaitę.

Šiauliečiai ženklia persvara – 14 taškų (26:12) – pirmavo jau pirmajame kėlinyje. Po ilgosios pertraukos skirtumas tarp komandų jau siekė net 28 taškus – 57:29.

„Kaišiadorių“ krepšininkams šiauliečių pranašumą pavyko gerokai sumenkinti – paskutiniajame kėlinyje atsilikimas siekė 11 taškų (73:62), tačiau šiauliečiai atsitiesė ir iki rungtynių pabaigos įmetė dar 16 taškų.

Laimėtojų komandoje geriausiai pasirodė Jokūbas Stropus, per 22 minutes pelnęs 13 taškų (3/6 dvit., 1/3 trit., 4/8 baud.), atkovojęs 17 kamuolių, atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 32 naudingumo balus.

„Savingei“ daugiausiai taškų pelnė Justinas Kursevičius. Jis per 38 žaidimo minutes pelnė 18 taškų (2/3 dvit., 4/10 trit., 2/3 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą.

LSU komanda po atkaklios kovos įveikė LKSK krepšininkus

Ramūno Butauto treniruojama Lietuvos sporto universiteto komanda (1-2) svečiuose 67:62 (13:16, 20:15, 18:13, 16:18) nugalėjo Lietuvos kurčiųjų sporto klubo ekipą (0-4).

Rungtynes geriau pradėjo LKSK krepšininkai, tačiau jau antrame kėlinyje iniciatyvą perėmė Lietuvos sporto universiteto komanda (31:22).

Skirtumas iki paskutinio ketvirčio smarkiai nesikeitė, tad Lietuvos kurčiųjų sporto klubo ekipai kapstytis iš bėdos teko likus vos 2 minutėms iki rungtynių pabaigos (65:58). LKSK komandai pavyko išprovokuoti varžovų pražangą, kuri virto dviem taikliais baudos metimais, bei taikliai smeigti tritaškį, skirtumą sumažinant iki vos 3 taškų (65:62). Tačiau tiksint paskutinėms sekundėms LKSK žaidėjams nepavyko dar labiau sumažinti skirtumo.

LSU komandoje rezultatyviausias buvo Henrik Žukovski, per 36 minutes pelnęs 14 taškų (0/6 dvit., 2/9 trit., 8/10 baud.), atkovojęs 11 kamuolių, atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 22 naudingumo balus.

LKSK ekipoje naudingiausiai rungtynes sužaidė Laurynas Sankauskas, pelnęs 7 taškus, atkovojęs 5 kamuolius, atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 14 naudingumo balų.

Susirungęs su „Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“, „Panevėžys“ patyrė triuškinantį pralaimėjimą

Pakruojo komanda (3-0) namuose rezultatu 119:89 (21:19, 31:26, 25:27. 32:17) nesunkiai palaužė svečius iš Panevėžio (2-2). „Panevėžiui“ tai – jau antrasis pralaimėjimas šią savaitę.

Po artimos ir atkaklios kovos rungtynės pakrypo „Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“ ekipai palankia kryptimi tik po ilgosios pertraukos. Su naujais taktiniais sprendimais grįžę Pakruojo krepšininkai per trečiąjį kėlinį įtvirtino dviženklę persvarą (63:45), o paskutiniajame ketvirtyje tempo nemažino ir iki finalinio teisėjo švilpuko į varžovų krepšį įmetė dar 32 taškus.

„Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“ gretose daugiausiai taškų pelnė Marius Grabskis. Žaidėjas per 20 minučių įmetė 21 tašką (7/12 dvit., 1/1 trit., 4/4 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 35 naudingumo balus.

Žydrūno Valuckio treniruojamoje „Panevėžio“ ekipoje rezultatyviausiai pasirodė Arnas Stankevičius, per 21 minutę pelnęs 22 taškus (3/7 dvit., 3/7 trit., 7/7 baud.), atkovojęs 2 kamuolius, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą bei surinkęs 18 naudingumo balų.

„Radviliškis-ŠSPC“ nukovė Tornado KM-Taurą

Kauno rajono „Tornado KM-Tauras“ (1-2) namuose 71:84 (16:22, 21:25, 23:15, 11:22) pralaimėjo Radviliškio KK „Radviliškis-ŠSPC“ (3-0).

Artimoje dvikovoje aiškaus lyderio nebuvo iki pat ketvirtojo kėlinio. Jokūbas Riškus, „Tornado KM-Tauras“ ekipos žaidėjas, smeigė taiklų tritaškį ir skirtumą sumažino iki 3 taškų (66:69). Tačiau po to sekė Kauno rajono komandos taškų sausra, kuria pasinaudoję radviliškiečiai sužaidė atkarpą 3:12 – po jos kauniečiams atsitiesti nebepavyko.

Radviliškio KK „Radviliškis-ŠSPC“ komandoje rezultatyviausias buvo Aivaras Kvedaravičius, per 31 minutę pelnęs 20 taškų (4/7 dvit., 0/7 trit., 12/12 baud.), atkovojęs 8 kamuolius, atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 27 naudingumo balus.

Tornado KM-Tauras ekipoje geriausiai pasirodė Augustas Gudelevičius, per 29 minutes pelnęs 15 taškų (4/7 dvit., 2/4 trit., 1/1 baud.), atkovojęs 9 kamuolius, atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 23 naudingumo balus.

Trakų komanda pasiekė ketvirtąją pergalę – šįkart įveikė „Ridą“

BC „Trakai“ (4-0) išvykoje 92:60 (31:17, 16:8, 30:14, 15:21) sutriuškino Švenčionėlių „Ridą“ (1-3).

Trakiškiai krepšinio aikštelėje dominavo nuo pat pirmųjų minučių – antrajame ketvirtyje komandas skyrė net 26 taškai (47:21). Trečiajame kėlinyje „Trakų“ pranašumas padidėjo iki 40 taškų – 75:35. „Rida“ ketvirtajame kėlinyje šiem tiek atsigavo, tačiau jau buvo per vėlu.

„Ridos“ krepšininkai pataikė vos 33 procentus metimų (23/69 met.) ir perėmė vos 4 kamuolius. Tuo tarpu trakiškiai pataikė 42 proc. metimų (32/76 met.) ir perėmė 11 kamuolių.

BC „Trakai“ komandoje geriausiai pasirodė Vaidas Bendikas, per 22 minutes pelnęs 17 taškų (1/4 dvit., 5/8 trit.), atkovojęs 4 kamuolius, atlikęs rezultatyvų perdavimą bei surinkęs 19 naudingumo balų.

„Ridos“ komandai daugiausiai taškų pelnė Marius Kazlauskas. Žaidėjas per 21 minutę pelnė 14 taškų (6/8 dvit., 2/3 baud.), atkovojo 10 kamuolių ir surinko 25 naudingumo balus.

Ukmergės SC krepšininkai liko per plauką nuo pirmosios pergalės

Ukmergės sporto centro komanda (0-4) namuose 74:78 (18:10, 11:15, 26:28, 19:25) pralaimėjo „Druskininkams“ (4-0).

Ukmergės SC ekipa tvirtai pradėjo rungtynes – antrajame kėlinyje susikrovė 14 taškų persvarą (29:15). Tačiau svečiai iš Druskininkų sėkmingoje 5 minučių atkarpoje skirtumą beveik panaikino – 29:25.

Rungtynių laimėtojas paaiškėjo tik paskutiniajame kėlinyje. Ketvirtį sėkmingai pradėjo ukmergiškiai, tačiau greitai „Druskininkai“ situaciją perėmė į savo rankas – 62:67. Likus minutei komandas skyrė vos 3 taškai (72:75), bet netaiklus Jono Gineikio tritaškis užtvėrė Ukmergės komandai kelią į pergalę – ši bandė gelbėtis pražangomis, tačiau nesėkmingai.

„Druskininkų“ gretose geriausiai pasirodė Mantas Kibildis, kuris per 33 minutes pelnė 24 taškus (7/11 dvit., 1/6 trit., 7/12 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 19 naudingumo balų.

Mantas Piešina pelnė daugiausiai taškų Ukmergės sporto centro komandoje. Žaidėjas 20 taškų (2/2 dvit., 5/13 trit., 1/3 baud.) surinko per 28 žaidimo minutes, taip pat atkovojo 6 kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Itin rezultatyviose rungtynėse – Ignalinos „Vilkakalnio“ pergalė prieš marijampoliečius

Ignalinos „Vilkakalnis“ (3-0) išvykoje rezultatu 136:101 (30:26, 34:23, 35:21, 37:31) nurungė Marijampolės sporto centro komandą (0-5).

Skaičių lenktynėse persvarą Ignalinos „Vilkakalnio“ krepšininkai įtvirtino jau antrajame kėlinyje –  64:49. Trečiajame ketvirtyje skirtumas pasiekė 30 taškų (97:67), o ketvirtajame – net 38 taškus (136:98).

„Vilkakalnio“ komandoje 42 naudingumo balus surinko Gytis Sutkus. Žaidėjas per 21 minutę pelnė 31 tašką (15/16 dvit., 1/2 baud.), atkovojo 10 kamuolių ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Marijampolės SC komandoje beveik pusę taškų pelnė Ainoras Rapolavičius – per 37 minutes jis įmetė 48 taškus (9/12 dvit., 8/20 trit., 6/10 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko 48 naudingumo balus.

VKM-VILMA ekipai paskutinėmis minutėmis pergalė išslydo iš rankų

Vilniaus krepšinio mokykla-VILMA (1-1) namuose 70:75 (13:13, 23:22, 18:15, 16:25) turėjo pripažinti Alytaus SRC-„Dzūkijos“ (2-2) pranašumą.

Antroji rungtynių pusė prasidėjo su minimaliu VKM-VILMA ekipos pranašumu – 36:35. Šis skirtumas ketvirtajame kėlinyje po Mato Šiškausko tritaškio pakilo iki 7 taškų. Tačiau netrukus alytiškiai sėkmingai įmetė 7 taškus, kol varžovai nepataikė nei vieno metimo – 65:69.

Likus minutei VKM-VILMA krepšininkai atsilikinėjo 2 taškais (67:69), ir Titas Pundinas į Vilniaus ekipos sąskaitą įrašė tritaškį (70:69), į kurį SRC-„Dzūkija“ atsakė tuo pačiu (70:72).

Titas Pundinas bandė realizuoti dvitaškį, tačiau nesėkmingai, o paskutinę sekundę SRC-„Dzūkija“ dar įsirašė taiklų tritaškį metimą.

Alytaus ekipoje savo įgūdžius geriausiai pademonstravo Eimantas Vojevockas, kuris pelnė 26 taškus (10/14 dvit., 0/1 trit., 6/6 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 44 naudingumo balus.

Vilniaus krepšinio mokyklos komandoje rezultatyviausiai pasirodė Emilis Kargertas. Žaidėjas per 28 minutes pelnė 16 taškų (4/5 dvit., 1/3 trit., 5/6 baud.), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Gargždų SC komanda užtikrintai įveikė aikštelės šeimininkus Raseiniuose

Tomo Totulio treniruojama Raseinių „Brosta-KKSC“ ekipa (1-3) 87:95 (25:18, 12:32, 27:22, 23:23) pralaimėjo Gargždų sporto centro komandai (2-2).

Rungtynių pradžioje pirmavę raseiniškiai savo persvaros neįtvirtino – 28:20. Antrojoje rungtynių pusėje Gargždų SC krepšininkai sparčiai panaikino 8 taškų atsilikimą ir, išsiveržę į priekį, sukūrė 19 taškų skirtumą (52:71).

„Brosta-KKSC“ nepasidavė –  paskutiniajame ketvirtyje gargždiškių pranašumą sumažino iki minimumo (70:73), tačiau pratęsti sėkmingos atkarpos ir aplenkti svečių raseiniškiams nepavyko.

Gargždų SC komandoje efektyviausias buvo Paulius Kulikauskas, jis įmetė 21 tašką (9/12 dvit., 0/1 trit., 3/3 baud.), atkovojo 14 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 31 naudingumo balą.

Raseinių „Brosta-KKSC“ ekipoje daugiausiai taškų pelnė Vaidas Žiauberis. Žaidėjas per 21 minutę pelnė 16 taškų (7/10 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 21 naudingumo balą.