NKL apžvalga: karštas derbis, fenomenalus P. Semaška ir sezono tritaškių rekordas

Nuotr. Dainius Lukšta / NKL

Karštas derbis, fenomenalus pasirodymas ir sezono tritaškių rekordas – tai ir dar daugiau – „7bet-NKL“ savaitės apžvalgoje.

Karštas derbis. Gausiu sirgalių būriu užpildytoje „Kaustos“ sporto salėje įvyko pirmoji šio sezono Kauno „Žalgirio-2“ ir Vilniaus „Ryto-2“ kaktomuša.

Pirmoje mačo pusėje vyko lygi kova, tačiau prieš pat ilgąją rungtynių pertrauką „Žalgirio“ jaunimas spurtavo 11:0 ir po dviejų kėlinių turėjo 13 taškų pranašumą (44:31).

Trečiajame ketvirtyje Vytauto Pliaugos auklėtiniai ir toliau krovėsi pranašumą, kuris pasiekė 20 taškų ribą (61:41). Tiesa, vilniečiai prieš ketvirtąjį kėlinį sugebėjo sumažinti savo atsilikimą ir prieš lemiamas 10 minučių turėjo 10 taškų deficitą (54:64).

Tačiau pilnai intrigos atkurti vilniečiams nepavyko. Kauniečiai kontroliavo rungtynes, neleido varžovams priartėti ir šventė užtikrintą pergalę namuose, kuri jiems buvo devintoji iš tiek pat galimų.

Žalgiriečiai šiuo metu turnyrinėje lentelėje rikiuojasi antri, nes praėjusią savaitę dešimtąją pergalę iš eilės iškovojo „Telšiai“.

Pergalingose rungtynėse žalgirietis Liutauras Lelevičius per 29 minutes pelnė 23 taškus (5/7 dvit., 2/4 trit., 7/8 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 32 naudingumo balus.

Rungtynes stebėjo ne tik „Žalgirio“ fanų grupuotė „Green White Boys“, bet ir pagrindinės komandos atakų organizatorius Keenanas Evansas.

Tritaškių lietus. Pirmąjį pralaimėjimą šiame sezone patyrusi „Vytis-VDU“ komanda pirmosiose savaitės rungtynėse turėjo pripažinti Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ pranašumą (95:75).

Vis tik jau antrosiose rungtynėse atsitiesę „Vyčio-VDU“ krepšininkai uraganiniu puolimu 97:71 nugalėjo Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“ bei pasiekė sezono tritaškių rekordą tarp visų „7bet-NKL“ ekipų.

„Vyčio-VDU“ krepšininkai pataikė net 20 iš 38 tritaškių. Iki šiol daugiausiai tolimų metimų per vienerias rungtynes buvo įmetusi „Telšių“ ekipa (18). Tai jie buvo pasiekę rungtynėse su „Kretinga VR-Servisas“.

Prie šio rekordo svariausiai prisidėjo Titas Januševičius, įsūdęs 6 iš 10 tritaškių. Jis taip pat pataikė 2 iš 5 dvitaškių ir galop per 26 minutes pelnė 22 taškus, atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei surinko 19 naudingumo balų.

Be to, T. Januševičiui tai irgi karjeros rekordas „7bet-NKL“ čempionate. Ankstesnis jo pasiekimas – 5 pataikyti tolimi metimai.

Veterano klasė. Savo vertę toliau įrodinėjantis Martynas Mažeika paskutinių sekundžių metimu padovanojo kretingiškiams įspūdingą pergalę prieš „Šilutę“ – 87:84.

Likus 23 sekundėms iki mačo pabaigos „Šilutės“ legionierius Joshua Alexanderis baudų metimais išlygino rezultatą (84:84).

Visgi lemiamos atakos smaigalyje atsidūręs M. Mažeika likus 3 sekundėms įsmeigė tritaškį (87:84), paskutinis „Šilutės“ bandymas buvo netikslus ir kretingiškiai triumfavo.

Į pergalę vedęs M. Mažeika per 30 minučių pelnė 18 taškų (3/6 dvit., 3/7 trit., 3/4 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo bei surinko 27 naudingumo balus.

Šiuo metu 37-erių klaipėdietis lygoje rikiuojasi antras pagal rezultatyvumą (vid. 19,4 tšk.) ir naudingumo balus (22,4 naud. bal.).

Fenomenalus pasirodymas. Vilniaus „Steko“ žaidėjas Paulius Semaška mače su „Sūduva-Mantinga“ per 33 minutes pelnė 29 taškus (8/14 dvit., 3/6 trit., 4/6 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 13 rezultatyvių perdavimų, perėmė 2 kamuolius, dukart suklydo bei surinko net 41 naudingumo balą.

Tačiau to nepakako pergalei prieš marijampoliečius – 92:99.

Gilėjanti duobė. Praėjusią savaitę dvi nesėkmes patyręs „Neptūnas-Akvaservis“ padidino savo pralaimėjimų seriją iki dešimties.

Tuo metu Kauno r. „Atletas“ taip pat grimzta į nesėkmių ruožą – praėjusio „7bet-NKL“ sezono mažojo finalo dalyviai suklupo penktąjį kartą paeiliui ir vis dar negali atrasti savojo žaidimo. Apmaudžiai pralaimėta tiek prieš Vilkaviškio „Perlą“ (76:77), tiek prieš „Steką“ (73:77).

Lyderių iššūkiai. Dešimt pergalių paeiliui iškovoję „Telšiai“ praėjusią savaitę turėjo gerokai pavargti, kad pratęstų savo pergalingą žygį.

Telšiškiai rungtynių pabaigoje 81:79 palaužė kovingą Joniškio „Delikateso“ ekipą bei tik paskutinėmis minutėmis susitvarkė su atkaklia „Šilutės“ komanda – 71:67.