„Kretinga“ per pratęsimą palaužė stipriai išretėjusius žalgiriečius (Kiti rezultatai)

Nuotr. L. Šeputis / NKL

Mindaugo Stašio vedama „Kretinga“ (7-14) iškovojo dramatišką pergalę „7bet-NKL“ sezone. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje 75:71 (18:26, 18:7, 18:14, 10:17) per pratęsimą įveikė stipriai išretėjusį Kauno „Žalgirį-2“ (12-9).

Kretingiškių lyderis Stašys pakartojo asmeninį sezono naudingumo rekordą ir jo sąskaitoje per 35 minutes buvo 26 taškai (3/8 dvit., 3/6 trit., 11/12 baud.), 4 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai, 8 išprovokuotos pražangos bei 32 naudingumo balai.

Kauniečiai rungtynes pradėjo galingai ir atsiplėšė nuo varžovų pirmojo kėlinio pabaigoje (23:12).

Prasidėjus antrajam kėliniui svečiai surakino jaunuolius gynybos gniaužtuose ir per paskutines 9 minutes leido jiems pelnyti 2 taškus, kai patys atsakė spurtu 16:2 (36:33).

Po ilgosios pertraukos atkakli kova tęsėsi ir viskas sprendėsi paskutinę minutę. Kretingiškiai turėjo 4 taškų persvarą (64:60), tačiau Vytautas Žygas nubraukė šeimininkų deficitą iki vieno metimo (62:64).

Kitoje atakoje „Kretinga“ nepataikė, o Emilis Bartninkas prasiveržimu išlygino rezultatą (64:64) ir po minutės pertraukėlės svečiai metimo susikurti nesugebėjo bei komandos keliavo į pratęsimą.

Intriga čia taip pat niekur nedingo ir likus 30 sekundžių Stašys šaltakraujiškai pataikė iš toli (71:67), tačiau greitai į tai tritaškiu atsakė ir Vytautas Žygas (70:71).

„Žalgiris-2“ ėmėsi pražangų taktikos, o Stašys realizavo abu baudų metimus (73:70).

Dominykas Butka taip pat išprovokavo pražangą, bet tikslą pasiekė tik vienas metimas iš dviejų (71:73).

Šeimininkai prasižengė prieš Justą Žiubrį, kuris pataikė abu metimus ir įtvirtino dramatišką kretingiškių pergalę – 75:71.

Kauniečių nuo pralaimėjimo neišgelbėjo geriausią „7bet-NKL“ karjeros mačą sužaidęs Butka, kuris per 39 minutes pelnė 15 taškų (2/9 dvit., 1/1 trit., 8/13 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 13 pražangų bei surinko 23 efektyvumo balus.

Šioje akistatoje žalgiriečiai vertėsi be vyr. trenerio Vytauto Pliaugos, o aikštelėje šeimininkams nepadėjo Nedas Montvila, Dovydas Butka, Dovydas Buika, Nedas Raupelis,

„Žalgiris-2“: Dominykas Butka 15 (2/9 dvit., 8/13 baud., 7 atk. kam., 8 rez. perd., 5 kld.), Vytautas Žygas 14 (4/9 trit., 6 atk. kam., 3 per. kam., 4 kld.), Emilis Bartninkas 11 (4/7 dvit., 1/6 trit., 9 atk. kam.), Aleksas Bieliauskas 10 (4/8 dvit., 8 atk. kam., 2 blok.), Gvidas Gicevičius 9 (2/6 trit.).

„Kretinga“: Mindaugas Stašys 26 (3/8 dvit., 3/6 trit., 11/12 baud., 5 rez. perd., 32 naud.), Justas Žiubrys 13 (1/8 trit., 6/6 baud., 3 per. kam.), Mantas Ruikis 12 (1/11 dvit., 2/6 trit.), Rytis Zabita 9 (4/9 dvit., 10 atk. kam.).

"Šilutė" 84:85 Vilniaus "Rytas-2"

Šakių "Vytis-VDU" 73:81 Kauno r. "Atletas"

Joniškio "Delikatesas" 87:74 Klaipėdos "Neptūnas-Akvaservis"

"Jurbarkas-Karys" 70:79 Marijampolės "Sūduva-Mantinga"

Vilkaviškio "Perlas" 76:94 "Telšiai"