„Atletas“ atėmė namų pranašumą iš Vilkaviškio ekipos („Žalgirio“ dubleriai išplėšė lemiamą mačą)

Nuotr. Atletas / NKL

Paskutiniame kėlinyje atsibudęs Kauno r. „Atletas“ iškovojo pirmąją pergalę „7bet-NKL“ aštuntfinalyje. Remigijaus Bardausko kariauna išvykoje 83:75 (13:25, 26:13, 19:23, 25:14) įveikė Vilkaviškio „Perlą“.

Serijoje iki dviejų pergalių „Atletas“ išsiveržė į priekį 1-0 ir atėmė namų pranašumą iš Vilkaviškio komandos. Antroji tarpusavio akistata bus žaidžiama kovo 10 d. 16 val. Garliavoje.

Antrajame kėlinyje, po Igno Labučio tritaškio, šeimininkai atitrūko rekordine persvara (28:13).

Visgi vėliau „Atletas“ spurtavo 14:2 atkarpa ir komandas jau skyrė vienas metimas (27:30), o prieš ilgąją svečiai dar išsiveržė į priekį (39:38).

Lemiamame kėlinyje Kauno r. komanda pakilo į lemiamą šturmą ir surengė neįtikėtiną 20:2 atkarpą bei galutinai perlaužė mačo tėkmę (80:71).

Dėl asmeninių pražangų limito rungtynių nebaigė „Perlo“ krepšininkai Armandas Bancevičius ir Mantvydas Žukauskas.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Matas Mačijauskas, kurio sąskaitoje per 29 minutes buvo 15 taškų (6/11 dvit., 3/5 baud.), 12 atkovotų kamuolių bei 23 efektyvumo balai.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Medas Kuprijanovas, per 32 minutes pelnęs 15 taškų (6/7 dvit., 0/2 trit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 23 efektyvumo balus.

Vilkaviškio ekipai Joshua Nurse'as per 30 minučių pelnė 13 taškų (6/7 dvit., 1/4 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 21 naudingumo balą.

„Perlas“: Modestas Žaunieriūnas 17 (4/8 dvit., 2/6 trit., 5 atk. kam., 5 kld.), Kevinas Andersonas 16 (4/11 dvit., 1/5 trit., 5/5 baud., 5 rez. perd., 4 kld.), Joshua Nurse'as 13 (6/7 dvit., 11 atk. kam.), Rokas Stankevičius 11 (4/7 dvit., 7 atk. kam., 4 rez. perd.).

„Atletas“: Medas Kuprijanovas (6/7 dvit., 3/9 baud., 5 atk. kam.), Nojus Vaivada (4/5 dvit., 2/2 trit.), Rokas Pocius (5/5 dvit.) ir Matas Mačijauskas (6/11 dvit., 12 atk. kam., 3 blok.) po 15, Justinas Jogminas 8 (7 atk. kam.), Gytis Sirutavičius 7.

***

„7bet-NKL“ atkrintamosios įgauna pagreitį, o jose žūtbūtinę pergalę pasiekė Kauno „Žalgiris-2“. Titulą ginantys Vytauto Pliaugos auklėtiniai aštuntfinalyje svečiuose 88:72 (25:16, 25:17, 24:20, 18:15) įveikė „Kretingą“ ir išlygino serijos rezultatą (1-1).

Lemiamos serijos rungtynės Kaune įvyks pirmadienį, kovo 11 dieną. Šioje poroje triumfavusios komandos lauks „Telšių“ iššūkis.

Jaunieji žalgiriečiai rungtynėms prasidėjus greitai nurūko į priekį, o iki ilgosios pertraukos jie susmeigė 7 tritaškius ir per ją turėjo 17 taškų pranašumą (50:33).

Kretingiškiai lengvo gyvenimo antroje rungtynių pusėje jaunuoliams nežadėjo. Tiksint 27-ajai minutei po Mindaugo Stašio baudų šeimininkai priartėjo 8 taškais (52:60), bet sėkmingiau kėlinuko pabaigą sužaidę svečiai prieš lemiamas 10 minučių buvo priekyje 70:57.

Ketvirtąjį kėlinį galingai pradėjo Kretingos komanda, sukūrusi spurtą 11:4 ir su Manto Ruikio tritaškiu 35-ąją minutę priartėjusi 68:74. Galiausiai svečiai atsakė 6 taškais iš eilės (80:68), o paskutines 2 minutes jie sužaidė užtikrintai.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Mantas Juzėnas, per 24 minutes pelnęs 16 taškų (4/6 dvitaškiai, 2/7 tritaškiai). Jis taip pat atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 14 naudingumo balų.

Jam puikiai talkino Emilis Bartninkas, kuris per 12 minučių įmetė 15 taškų (1/1 dvit., 3/4 trit., 4/4 baud.), atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 15 naudingumo balų.

Kretingos ekipos neišgelbėjo rezultatyvus Manto Ruikio pasirodymas. Veteranas per 29 minutes pelnė 22 taškus (1/6 dvit., 5/8 trit., 5/6 baud.), sugriebė kamuolį ir sukaupė 15 efektyvumo balų.

Rytis Zabita per 27 minutes pelnė 12 taškų (6/8 dvitaškiai), atkovojo 6 kamuolius bei surinko 18 naudingumo balų.

„Kretinga“: Mantas Ruikis 22 (5/8 trit., 5/6 baud.), Edgaras Danys (4/8 dvit.) ir Rytis Zabita (6/8 dvit., 6 atk. kam.) po 12, Ernestas Bružas 8 (2/3 trit., 5 atk. kam., 4 kld.), Mindaugas Stašys 7 (6 rez. perd., 3 per. kam., 5 kld.).

„Žalgiris-2“: Mantas Juzėnas 16 (4/6 dvit., 2/7 trit.), Emilis Bartninkas 15 (3/4 trit.), Justas Stonkus 13 (2/7 trit., 7/8 baud.), Dovydas Buika (4 rez. perd., 2 blok.) ir Dominykas Butka (4/5 dvit., 5 atk. kam.) po 9, Nedas Raupelis 8 (6 atk. kam.), Domantas Šarauskas 7.

***

Dar vienas Tito Januševičiaus rezultatyvus pasirodymas padėjo Šakių „Vyčiui-VDU“ žengti į ketvirtfinalį. Šakiškiai sostinėje 110:100 (26:24, 16:23, 30:24, 21:22) per pratęsimą palaužė Vilniaus „Rytą-2“.

Aštuntfinalį šakiškiai laimėjo 2-0 ir kitame etape, serijoje iki 3 pergalių, susitiks su ketvirtąją vietą reguliariajame sezone užėmusiu „Jurbarku-Kariu“.

Sostinės jaunimą šiame susitikime iš tribūnų palaikė ir pagrindinės komandos trenerių štabas.

Likus 25 paskutinėms sekundėms lemiamame kėlinyje Modestas Babraitis baudų metimais sumažino šeimininkų deficitą iki minimalaus (90:91).

Vilniečiai ėmėsi pražangų taktikos ir prasižengė prieš Januševičių, kuris realizavo abi baudas (93:90).

Po minutės pertraukėlės Džiugas Remeikis smeigė svarbų tritaškį ir išlygino rezultatą (93:93), o „Vyčio-VDU“ ataka buvo nesėkminga ir komandos iškeliavo į pratęsimą.

Svečiai, Januševičiaus ir Mikšto pastangomis, likus paskutinei pratęsimo minutei, susikrovė dviženklę persvarą (108:97) ir stebuklo nesukūręs „Rytas-2“ baigė savo pasirodymą atkrintamosiose.

Januševičiaus sąskaitoje per 38 minutes buvo 29 taškai (8/14 dvit., 2/11 trit., 7/8 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, 7 rezultatyvūs perdavimai, 7 išprovokuotos pražangos bei 33 naudingumo balai.

Vilniečių nuo nesėkmės neišgelbėjęs ir dėl traumos pratęsime aikštę palikęs Babraitis per 32 minutes pelnė 31 tašką (8/12 dvit., 3/6 trit., 6/6 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 39 efektyvumo balus.

Šakiškiai vertėsi be Domo Uosio, Lauryno Klimo ir Dominyko Černiaus. Vilniečiams nepadėjo Paulius Velutis, Gabrielius Jokubauskas ir Nojus Kulieša.

„Rytas-2“: Modestas Babraitis 31 (8/12 dvit., 3/6 trit., 6/6 baud., 7 atk. kam., 5 rez. perd., 39 naud.), Džiugas Remeikis 14 (3/5 trit.), Arnas Adomavičius (1/8 dvit., 3/11 trit., 5 rez. perd.) ir Gediminas Alisas (6/11 dvit., 7 atk. kam., 3 per. kam., 4 kld.) po 12, Gantas Križanauskas 11 (2/5 trit., 6 rez. perd.), Artūras Vilutis 7.

„Vytis-VDU“: Titas Januševičius 29 (8/14 dvit., 2/11 trit., 7/8 baud., 8 atk. kam., 7 rez. perd., 33 naud.), Augustinas Mikštas 24 (10/14 dvit., 1/6 trit., 9 atk. kam., 26 naud.), Eimantas Žilius 21 (6/8 dvit., 6/7 baud., 7 atk. kam., 4 rez. perd., 4 per. kam., 30 naud.), Deividas Kumelis 14 (2/7 dvit., 2/3 trit., 5 atk. kam., 9 rez. perd., 4 per. kam.), Dastinas Morkūnas ir Kajus Leliukas (5 atk. kam.) po 7.