V. Balaban baudų metimai atnešė klaipėdietėms pergalę prieš Karalienės taurės čempiones

Nuotr. S. Čirba / Moterulyga.lt

Tikrą trilerį išgyveno Klaipėdos „Neptūno-Amberton“ komanda, kuri sostinėje 68:66 (20:22, 16:18, 13:10, 19:16) po atkaklios kovos nugalėjo čempionių titulą gynusią Vilniaus „Kibirkštį“ ir pateko į „SMART WAY Karalienės taurės“ didįjį finalą.

Klaipėdietės rytoj 15 valandą finale susitiks su kita uostamiesčio komanda – Klaipėdos LCC tarptautiniu universitetu.

„Kibirkštis“ per pirmąją rungtynių pusę realizavo net 8 tritaškius iš 13 bandymų (61 proc.) ir išlaikė trapią persvarą (40:36).

Įnirtinga kova tarp komandų tęsėsi ir po ilgosios pertraukos, o viskas sprendėsi lemiamomis mačo akimirkomis.

Likus paskutinės pusantros žaidimo minutės Viktorija Balaban išvedė uostamiesčio ekipą į priekį (66:64), o po minutės dvitaškiu jai atsakė Taisiia Udodenko (66:66).

Per likusią rungtynių minutę vilnietės padarė dvi klaidas ir kamuolį perėmusi Balaban paskutinėje „Neptūno-Amberton“ atakoje ėmėsi lyderystės. Ukrainietė veržėsi link krepšio ir išprovokavo pražangą metimo metu, o prie baudų metimų linijos neklydo (68:66).

Vilnietės susirinko į pasitarimą, bet jų planas neišdegė ir per paskutines 2,2 sekundės sėkmingos atakos susikurti nebespėjo.

„SMART WAY Karalienės taurės“ čempionėmis sostinės krepšininkės buvo tapusios trejus metus iš eilės ir rytoj 12 valandą su Kauno „Aistėmis-LSMU“ žais dėl trečiosios vietos.

Klaipėdiečių gretose išsiskyrė Stipra, kurios sąskaitoje per 37 minutes buvo 19 taškų (5/7 dvit., 2/5 trit. 3/4 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 23 naudingumo balai.

Sostinės ekipai Taisiia Udodenko per 30 minučių pelnė 17 taškų (3/5 dvit., 3/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 21 efektyvumo balą.

„Kibirkštis“: Taisiia Udodenko 17 (3/4 trit., 6 atk. kam.), Eglė Zabotkaitė 13 (3/5 trit.), Daugilė Ūsė 9 (4/6 dvit., 9 atk. kam., 3 blok.), Dalia Donskichytė (2/7 trit., 8 atk. kam., 5 rez. perd., 5 kld.) ir Justina Miknaitė (3/10 dvit., 6 rez. perd.) po 8.

„Neptūnas-Amberton“: Rūta Stipra 19 (5/7 dvit., 2/5 trit., 8 atk. kam.), Viktoria Balaban 13 (4/8 dvit., 5 atk. kam.), Marina Solopova (3/8 dvit., 1/5 trit., 4 rez. perd., 4 per. kam.) ir Audronė Zdanevičiūtė (5/7 baud.) po 12, Saulė Mikelionytė 8.