Per plauką išvengta sensacijos: R. Kurtinaičio auklėtiniai tik paskutinėmis sekundėmis

VTB Vieningoje lygoje sensacingo pralaimėjimo vos išvengė absoliutus lyderis Maskvos srities "Chimki" (17/1) klubas.

Rimo Kurtinaičio auklėtiniai penktadienį išvykoje 91:88 (24:24, 23:13, 29:22, 15:29) palaužė Kazachstano čempionus Nursultano "Astana" (6/10) krepšininkus.

Rusijos komandoje dėl nedidelių traumų nežaidė lyderis Aleksejus Švedas bei latvis Janis Timma.

Prieš prasidedant paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei svečių puolėjas Malcomas Hillas tolimu metimu sumažino skirtumą iki minimumo, o po minutės pertraukėlės "Chimki" atakų organizatorius Stefanas Jovičius prarado kamuolį. Šeimininkai realizavo tik vieną baudos metimą ir išlygino rezultatą - 88:88.

Likus 13 sekundžių S.Jovičius smeigė tritaškį - 91:88. Paskutinėmis sekundėmis pratęsimą galėjęs išplėšti Jeremiah Hillo tolimas metimas tikslo nepasiekė.

Svečiai realizavo net 47 proc. tritaškių (16/34), tačiau kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėjo 25:35.

"Astana": Malcolmas Hillas 24 (3/6 trit., 7/8 baudų), Jeffrey Crockettas 17 (3/5 trit.), Jamesas Florence'as 13 (4 rez. perd.), Jeremiah Hillas 12 (10 rez. perd., 4 per. kam.).

"Chimki": Devinas Bookeris 19 (7/10 dvit., 7 atk. kam.), Dairis Bertanis 18 (6/13 trit.), Stefanas Jovičius 13 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Jonas Jerebko 10, Sergejus Monia 9 (3/4 trit.), Chrisas Krameris (2/3 trit.) ir Viačeslavas Zaicevas po 8.