K. Maksvyčio auklėtiniai paskutinę sekundę nusileido J. Plazą atleidusiam „Zenit“

VTB Vieningoje lygoje Permės "Parma" (7/10)) klubas, kuriame vyriausiuoju treneriu dirba Kazys Maksvytis, jam talkina Gintaras Kadžiulis bei rungtyniauja Adas Juškevičius ir Eigirdas Žukauskas, paskutinę sekundę nusileido Eurolygos debiutantams.

Penktadienį permiečiai savo gerbėjų akivaizdoje po itin atkaklios kovos 82:84 (20:21, 23:21, 20:23, 19:19) turėjo pripažinti Sankt Peterburgo "Zenit" (7/10) krepšininkų pranašumą.

Kaip jau rašėme, "Zenit" šią savaitę atleido vyriausiąjį trenerį Joaną Plazą, o jo vietą užėmęs Xavi Pascualis šiame susitikime dar nestovėjo prie komandos vairo.

Prieš prasidedant paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei A.Juškevičius baudų metimais išlygino rezultatą - 80:80. Likus 7 sekundėms lygybę vėl buvo atsattęs Nikolajus Žmako, tačiau svečiams pergalę išplėšė Willo Thomaso dvitaškis priešpaskutinę sekundę.

Abu lietuviai rungtynes pradėjo starto penkete, tačiau jų indėlis buvo skirtingas.

A.Juškevičius per 27 minutes pelnė 14 taškų (3/4 dvit., 2/4 trit., 2/2 baudų), sugriebė 2 atšokusius kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 pražangas, 4 kartus suklydo, dusyk pažeidė taisykles ir surinko 12 naudingumo balų.

E.Žukauskas per 30 minučių įmetė 6 taškus (3/6 dvit., 0/1 trit., 0/1 baudos), atkovojo 3 bei perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo pražangą, gavo bloką, po 3 kartus suklydo bei prasižengė ir surinko 4 efektyvumo balus.

"Parma": Maksimas Grigorjevas 16 (4/10 trit.), Nikolajus Žmako 15 (4/4 dvit., 1/1 trit., 4/4 baudų), Adas Juškevičius 14, Jevgenijus Valijevas 12 (4/4 dvit., 6 atk. kam.), Marekas Meieris 8 (8 atk. kam.).

"Zenit": Austinas Hollinsas 15 (1/6 trit.), Dmitrijus Chvostovas 14 (4/4 dvit., 1/4 trit., 6 rez. perd.), Willas Thomasas 12 (10 atk. kam., 5 rez. perd.), Gustavo Ayonas 11 (7 atk. kam., 4 rez. perd., 4 kl.), Andrejus Zubkovas 10.