Ispanai tik po atkaklios kovos pasiekė revanšą prieš Izraelį

Kelialapį į "Eurobasket 2022" jau turinti Ispanijos krepšinio rinktinė (4/2) pasiekė revanšą atrankos A grupėje.

Europos čempionai namuose tik po permainingos ir atkaklios kovos 78:73 (19:13, 23:18, 17:27, 19:15) pranoko Izraelio krepšininkus (5/1), kuriems tai buvo vienintelė nesėkmė.

Pastarieji A grupėje užėmė pirmąją vietą, ispanai liko antri, o Lenkijos rinktinė - trečioje vietoje. Europos krepšinio čempionate tikrai neišvysime Rumunijos krepšininkų, kurie užėmė paskutinę vietą šioje grupėje.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo Ispanijos krepšininkai, tačiau trečiajame kėlinyje svečiai ėmė artėti, o prieš lemiamas dešimt minučių komandas skyrė vos 1 taškas - 59:58.

Likus žaisti minutę Izraelio vidurio puolėjas Jake'as Cohenas taikliais baudų metimais sumažino savo komandos atsilikimą iki minimumo ir intriga pasiekė savo piką - 73:74. Net kelios svečių atakos galėjusios persverti svarstykles jų pusėn baigėsi netaikliais metimais arba klaidomis, o aikštės šeimininkai realizavę baudų metimus išnešė sveiką kailį - 78:73.

Primename, kad pirmajame tarpusavio susitikime Izraelyje ispanai kiek nelauktai 87:95 nusileido žydams. Atrankoje be pajėgiausių šalies krepšininkų žaidžianti Ispanija taip pat kartą turėjo pripažinti ir Lenkijos pranašumą - 69:80.

Ispanija: D.Brizuela (2/8 trit.) - 18, F.Bassas (7 rez. perd.) - 12, A.Lopezas-Arostegui ir F.Guerra po 11, J.Parra - 8 taškai.

Izraelis: J.Cohenas (8 atk. kam.) - 20, T.Ginatas - 12, A.Arielis (3/4 trit.) - 10, T.Blattas (9 rez. perd.) - 9 taškai.