Lietuviškoji Bilbao komanda per pratęsimą atsispyrė nuo lygos dugno

FIBA nuotr.

Svarbią pergalę siekiant išlikti Ispanijos aukščiausioje lygoje iškovojo Arnoldo Kulbokos ir Regimanto Minioto atstovaujama Bilbao "RETAbet" (7-20) komanda.

Alexo Mumbru auklėtiniai išvykoje po pratęsimo 90:82 (28:15, 13:14, 18:22, 15:23, 16:8) palaužė Mursijos UCAM (9-17) krepšininkus.

Po šio laimėjimo baskai vis dar liko pavojingoje zonoje, tačiau jau aplenkė San Sebastiano "Gizpukoa" (6-20) bei pergalėmis susilygino su Fuenlabrados "Urbas" (7-20) ir Sevilijos "Real Betis" (7-19) ekipomis.

Svečiai galingai pradėjo susitikimą ir po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 28:15, o įpusėjus antrajam ketvirčiui – 33:19. Vėliau varžovai ėmė vytis, ketvirtojo kėlinio pabaigoje buvęs žalgirietis Augusto Lima realizavo tik vieną baudos metimą ir pergalės šeimininkams neišplėšė.

Pratęsimą svečiai pradėjo spurtu 9:0 ir neleido varžovams pagalvoti apie pergalę. Vinį į jų karstą įkalė papildomo laiko pabaigoje dvitaškį pataikęs ir baudos metimą pridėjęs R.Miniotas.

Nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilęs puolėjas per 28 minutes įmetė 8 taškus (2/4 dvit., 1/3 trit., 1/1 baudos), atkovojo 6 bei perėmė 2 kamuolius, išprovokavo 2 pražangas, gavo bloką, triskart prasižengė ir užfiksavo 10 naudingumo balų.

A.Kulboka nebuvo registruotas rungtynėms.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė 24 taškus surinkęs Jaylonas Brownas (4/8 trit., 9 atk. kam.) bei po 14 pridėję Ondrejus Balvinas (5/6 dvit., 11 atk. kam., 29 naud. b.) ir Ludde Hakansonas (5 rez. perd.).

Pralaimėjusiems Nemanja Radovičius pelnė 17, buvęs Vilniaus "Lietuvos ryto" snaiperis D.J.Strawberry (3/5 trit.) – 15, Peteris Jokas – 11 taškų.