K. Maksvyčio kariauna po lygai rekordinių trijų pratęsimų palaužė svečius iš Kazachstano

Dramatišką pergalę VTB Vieningoje lygoje iškovojo Ado Juškevičiaus ir Eigirdo Žukausko atstovaujama Permės "Parma" (4-4).

Lietuvos rinktinės stratego Kazio Maksvyčio auklėtiniai savo gerbėjų akivaizdoje tik po trijų pratęsimų 108:101 (27:24, 17:14, 19:20. 16:16, 6:6, 15:15, 11:4) palaužė Nur-Sultano "Astana" (2-6) krepšininkus iš Kazachstano.

Trys pratęsimai buvo žaidžiami pirmą kartą per visą turnyro istoriją.

Rusijos komanda ketvirtojo kėlinio viduryje pirmavo 74:67 ir visiškai sustojo, o varžovai paskutinę minutę sumažino skirtumą iki minimumo – 74:73. Likus 20 sekundžių "Astanos" puolėjas Jaylenas Barfordas tritaškiu išlygino rezultatą, o Nikolajaus Žmako tolimas metimas aidint sirenai tikslo nepasiekė.

Pirmasis papildomas laikas nugalėtojo neišaiškino, o E.Žukausko tritaškis priešpaskutinę sekundę buvo netaiklus, tačiau antrąjį pratęsimą jis pradėjo tolimu šūviu, netrukus baudų metimais pranašumą padidino A.Juškevičius – 87:82.

Likus 10 sekundžių 180 cm ūgio svečių ekipos įžaidėjas Olegas Balašovas atkovojo kamuolį puolime bei pataikė dvitaškį su pražanga bei baudos metimu išvedė svečius į priekį, vėliau jis dviem baudų metimais padidino pranašumą iki 97:94.

Visgi Jeremiah Hillo itin tolimas šūvis išplėšė istorinį trečią pratęsimą.

Tokios įspūdingos atomazgos įkvėpti šeimininkai varžovams nepaliko jokių vilčių į dar vieną staigmeną.

Abu lietuviai rungtynes pradėjo starto penkete ir svariai prisidėjo prie pergalės.

A.Juškevičius per 42 minutes pelnė 15 taškų (2/4 dvit., 1/4 trit., 8/8 baudų), atkovojo 5 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 8 pražangas, tačiau prarado net 9 kamuolius ir su 14 naudingumo balų baigė pasirodymą dėl išnaudoto pražangų limito.

E.Žukauskas per 45 minutes įmetė 12 taškų (3/6 dvit., 1/8 trit., 3/3 baudų), atkovojo 8 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, išprovokavo 4 pražangas, sykį suklydo, triskart pažeidė taisykles ir užfiksavo 13 efektyvumo balų.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė atitinkamai 32 ir 18 taškų surinkę J.Hillas (7/13 trit., 3 bl., 28 naud. b.) ir Marekas Mejeris (7/9 dvit., 3 per. kam., 2 bl., 22 naud. b.), 11 pridėjo buvęs Vilniaus "Ryto" centras Artiomas Parachovskis (9 atk. kam.).

Pralaimėjusiems J.Barfordas (5/17 dvit., 4/12 trit., 5 atk. kam.) ir Anthony Hickey (2/11 trit., 5 atk. kam., 10 rez. perd., 5 kl., 26 naud. b.) pelnė po 28, Skylaras Spenceris (14 atk. kam., 2 bl., 23 naud. b.) – 14 taškų.