Šaro sugrįžimo rungtynėse - neįtikėtinai dramatiškas trileris su pratęsimu

Šarūnas Jasikevičius po karantine praleisto laikotarpio grįžo prie Barselonos "Barcelona" (11/3) vairo, tačiau jo auklėtiniai nepradžiugino.

Ispanijos ACB pirmenybėse katalonai, kurių gretose rungtyniauja ir Rokas Jokubaitis, namie po neįtikėtinai dramatiško trilerio, kuriame prireikė ir pratęsimo 95:96 (17:25, 27:12, 15:23, 27:26, 9:10) turėjo pripažinti Manresos "Baxi" (9/6) krepšininkų pranašumą.

"Barcai" tai buvo trečioji nesėkmė iš penkių pastarųjų mačų ACB lygoje. Dar įdomiau, kad tai buvo trečiasis iš eilės pralaimėjimas šalies čempionate savo žiūrovų akivaizdoje.

R. Jokubaitis per 30 minučių pasižymėjo 15 taškų (3/5 dvit., 2/2 trit., 3/4 baudos), atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, prarado 6 kamuolius, išprovokavo 4 pražangas, 3 kartus prasižengė pats bei surinko 17 efektyvumo balų.

Rungtynės vyko amerikietiškų kalnelių stiliumi. Mačą sėkmingiau pradėjo svečiai, bet antrajame kėlinyje aukštą pavarą įjungę aikštės šeimininkai ne tik pasivijo varžovus, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai - 44:37.

Po pertraukos svečiai ir vėl ėmė demonstruoti aštrius nagus. Baigiantis trečiajam kėliniui Š. Jasikevičiaus auklėtinių pranašumas liko tik minimalus - 59:58, o netrukus į priekį ir vėl išsiveržė "Baxi" krepšininkai - 60:59.

Nieko gero aikštės šeimininkų aistruoliams nežadėjo ir pirmoji ketvirtojo kėlinio dalis - sužaidus pusę kėlinio svečiai turėjo rekordinę 9 taškų persvarą - 77:68.

Vis dėlto "užsikūrę" katalonai surengė spurtą ir po Kyle'o Kurico baudos metimų komandas jau skyrė tik 1 taškas - 76:77.

Likus žaisti minutę tritaškį įskraidino "Baxi" gynėjas Sylvainas Francisco - 84:82. "Barca" atsakė taikliais Nikolos Mirotičiaus baudų metimais, o likus žaisti 6 sekundes aikštės šeimininkus į priekį dvitaškiu išvedė Rokas Jokubaitis - 86:84. Tiesa, tai nebuvo lemtingas dūris - "Baxi" išgelbėjo tas pats S. Francisco, kurio tikslus metimas nukėlė lemiamus įvykius į pratęsimą - 86:86.

Pratęsime kova ir vėl vyko taškas į tašką iki paskutinių sekundžių. Geresnėje padėtyje likus pusei minutės buvo "Barcelona" - po N. Mirotičiaus vieno iš dviejų taiklaus baudos metimo pirmavo 95:93.  Rungtynių didvyriu tapo Joe Thomassonas įskraidinęs tritaškį - 96:95. Paskutinės atakos metu komandą išgelbėti galėjo buvęs žalgirietis Nigelis Hayesas, bet jo tolimas metimas skriejo pro šalį.

"Barcelona": N. Mirotičius (4/14 dvit., 8 atk. kam.) - 20, N. Hayesas (3/5 trit.) - 17, S. Sanli - 16, R. Jokubaitis - 15, K. Kuricas (0/4 trit.) - 8 taškai.

"Baxi": S. Francisco (4/7 trit.) - 25, C. Moneke (13 atk. kam.) - 18, I. Bako - 14, L. Maye - 12 taškų.

Priminsime, kad paskutinę 2021-ųjų dieną atlikti testai parodė, kad COVID-19 liga užsikrėtė įžaidėjas Nicolas Laprovittola, centras Brandonas Daviesas, Š.Jasikevičius ir trys personalo nariai.