Katalonijos derbyje - „Barcelonos“ revanšas Badalonos komandai

Barselonos krepšininkai Katalonijos derbyje atsirevanšavo "Joventut" ekipai už pralaimėjimą išvykoje.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai Ispanijos lygos rungtynėse savo aikštėje 87:71 pranoko Badalonos komandą.

"Barca" po šios pergalės (20 laimėjimų) pakilo į pirmąją ACB lygos vietą. Tiesą pergale atsiliekančios "Real" ir "Baskonia" ekipos yra sužaidusios vieneriomis rungtynėmis mažiau.

Kitą savaitę katalonų laukia dvejos Eurolygos rungtynės. Antradienį dvikova Belgrade prieš Željko Obradovičiaus treniruojamą "Partizan", o ketvirtadienį namuose mačas su ALBA ekipa. Vietiniame fronte laukia išvyka į Tenerifę.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai (2:6), tačiau jau įpusėjus kėliniui priekyje buvo "Barca" (10:6). Likus žaisti mažiau, nei 3 min. Šanli padidino persvarą iki dviženklio skaičiaus (18:8). Kėlinio pabaigoje "Joventut" perpus sumažino deficitą (18:13).

Sužaidus kiek daugiau, nei 3 min. Tomičius išlygino rezultatą (22:22). Šanli pastangomis "Barca" antrojo kėlinio pabaigoje vėl atitrūko nuo varžovų (35:26).

Po ilgosios pertraukos "Barca" susigrąžino dviženklę persvarą (44:34). Satoransky tolimi metimai padidino pranašumą iki 15 taškų (61:46).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje po varžovų trenerio techninės pražangos Šaro auklėtiniai įgijo 19 taškų persvarą (70:51). Tuomet Badalonos ekipa surengė spurtą 2:9 (72:60). Arčiau savo varžovų "Barca" neprisileido ir iškovojo pergalę rezultatu 87:71.

Nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilęs Rokas Jokubaitis per 16 minučių įmetė 6 taškus (2/4 dvit., 0/2 trit., 2/2 baudų), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 2 pražangas, sykį suklydo, gavo bloką ir užfiksavo 4 efektyvumo balus.

Nugalėtojams Tomašas Satoransky (3/5 trit., 5 rez. perd., 27 naud. b.) pelnė 19, Sertačas Šanli (3/3 dvit., 3/3 trit., 6 atk. kam., 23 naud. b.) – 16, Nikola Mirotičius – 10 taškų.

Svečių gretose išsiskyrė atitinkamai 15 ir 13 taškų surinkę Andresas Felizas ir Kyle'as Guy'us (1/7 trit.) bei 11 pridėjęs Ante Tomičius (5 atk. kam., 4 rez. perd.).