N. Mirotičiaus vedama „Barcelona“ iškovojo pergalę namuose

Eurolygos finalo ketvertui besirengiantys Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai iškovojo pergalę Ispanijos čempionate.

Namuose nepralaimintys katalonai 94:77 įveikė Santjago de Kompostelos "Monbus Obradoiro" ekipą.

Barselonos ekipa atsirevanšavo varžovams už dramatišką pralaimėjimą išvykoje 74:76.

Fantastiškas rungtynes sužaidė Nikola Mirotičius. "Barcos" lyderis per beveik 21min. pelnė 27 taškus (5/6 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 5/5 baudos) ir surinko 40 naudingumo balų.

Iki Ispanijos pirmenybių reguliariojo sezono pabaigos lieka sužaisti vos dvejas rungtynes.

"Barca" kartu su "Baskonia" klubu turi lygų pergalių balansą (27 pergales), o būtent sekmadienį Vitorijoje laukia šių ekipų akistata, kuri greičiausiai ir nulems ACB lygos reguliariojo sezono nugalėtojus.

Likus žaisti kiek mažiau, nei 3 min. pirmajame kėlinyje svečiai įgijo 6 taškų persvarą (13:19).

Antrajame ketvirtyje Mirotičiaus vedama "Barca" sumažino atsilikimą iki 2 taškų (23:25), o po Nnaji taškų su pražanga rezultatas tapo lygus (25:25). Vėliau Šaras buvo nubaustas technine pražanga ir varžovai vėl išsiveržė į priekį (25:29). Likus žaisti 2 min. Nnaji dėjimu išvedė katalonus į priekį (30:29). Pirmąją mačo pusę tolimu metimu uždarė Abrinesas (35:32).

Po ilgosios pertraukos Mirotičiaus pastangomis "Barca" įgijo dviženklę persvarą (53:42). Trečiojo kėlinio pabaigoje katalonų persvara siekė 20 taškų (68:48).

Po varžovų spurto 0:9 Barselonos pranašumas ištirpo iki 11 taškų (68:57). Likus žaisti 4 min. Zurbriggenas sumažino "Monbus Obradoiro" atsilikimą iki 8 taškų (80:72). Likus žaisti kiek mažiau, nei 2 min. Zurbriggenas tritaškiu priartino savo komandą iki 7 taškų (84:77). Galiausiai "Barca" iškovojo pergalę rezultatu 94:77.

Nugalėtojams Rokas Jokubaitis per 21 minutes pelnė 9 taškus (4/7 dvit., 0/1 trit., 1/3 baud.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, kartą suklydo ir surinko 8 naudingumo balus.

Marekas Blaževičius svečių gretose per 22 minutes pelnė 15 taškų (7/11 dvit., 1/2 dvit.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 3 kartus suklydo ir surinko 12 naudingumo balų.

"FC Barcelona": Nikola Mirotičius 27, Alexas Abrinesas 12, Nikola Kaliničius 11, Rokas Jokubaitis, Sertačas Šanli ir Nicolas Laprovittola 9, Jamesas Nnaji 7, Tomašas Satoransky 6, Kyle'as Kuričius 4 taškai;

"Monbus Obradoiro": Kassiusas Robertsonas 19, Marekas Blaževičius 15, Leo Westermannas 13, Fernando Zurbriggenas 9, Thomas Scrubbas ir Philas Scrubbas 7, Alexas Suarezas 3, Rubenas Guerrero ir Edgaras Vicedo 2 taškai;