Planetos pirmenybių finiše – penktąją vietą atnešusi 17-mečių pergalė prieš Puerto Riką

Lietuvos septyniolikmečių vaikinų rinktinė pasaulio čempionato galutinėje rikiuotėje liko penkta.

Tomo Urbelionio auklėtiniai mače dėl 5-osios vietos 96:82 (20:17, 24:14, 22:27, 30:24) užtikrintai pranoko Puerto Riko krepšininkus, kuriuos buvo įveikę ir grupės etape.

Paskutiniame planetos pirmenybių mače mūsiškiai vertėsi be vieno lyderių – Dovydo Buikos, kuris patyrė traumą praėjusios dienos susitikime su Kanada.

Pagrindiniai vedliai šįkart buvo Matas Deniušas ir Mantas Liutkevičius. Pirmasis pasižymėjo 23 taškais, 4 atkovotais kamuoliais, 4 rezultatyviais perdavimais ir 26 naudingumo balais, o antrasis – 16 taškų ir 19 naudingumo balų. Solidus buvo ir Ignas Urbonas – 12 taškų ir 15 naudingumo balų.

Mūsiškiai priekyje buvo kone visų rungtynių metu. Po pirmojo ketvirčio pranašumas dar nebuvo didelis (20:17), tačiau pirmoji dalis jau buvo užbaigta su solidžiu atotrūkiu – 44:31.

Po pertraukos lietuviai ilgą laiką pirmavo keliolikos taškų skirtumu ir tik paskutinę minutę varžovams pavyko sumažinti atsilikimą iki vienženklio – Lietuva buvo priekyje 66:58. Galiausiai lietuviai darsyk truktelėjo į priekį ir užtikrintai užbaigė savo pasirodymę pasaulio čempionate.

Lietuva: Mantas Liutkevičius 23, Matas Deniušas 16, Ignas Urbonas 12, Majus Bulanovas 10, Rokas Norutis 9, Kajus Mikalauskas ir Artūras Butajevas po 7.

Puerto Rikas: Richardas Rosa 24, Masonas Santiago 18, Rognny Santiago 11, Jahrelis Vigo 10, Alexanderis Montesas 7.