„Real“ po labai atkaklios kovos šventė pergalę Belgrade

Trečią pergalę iš eilės Eurolygoje šventė neužtikrintai sezoną turnyre pradėjęs Madrido "Real" (4/4) klubas.

Pablo Laso auklėtiniai po atkaklios ir permainingos kovos svečiuose 73:67 (21:26, 15:16, 23:11, 14:14) palaužė Belgrado "Crvena Zvezda" (3/5) krepšininkus, kuriems tai buvo trečioji nesėkmė paeiliui.

Aikštės šeimininkai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir susikrovė dviženklį pranašumą. Tuomet technine pražangą gavo su arbitrų sprendimu emocingai nesutikęs "Real" treneris, o ispanai laimėjo atkarpą 11:2 ir priartėjo per vieną metimą - 21:23.

Antrajame ketvirtyje vyko lygi kova, o po ilgosios pertraukos svečiai visiškai perėmė žaidimo kontrolę bei galiausiai po Facundo Campazzo tolimo šūvio persvėrė rezultatą.

Serbai ilgai vijosi varžovus, o likus 4 minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos Corey Waldenas sugrąžino pranašumą - 65:64. Po pertraukėlės Trey Thomkinsas per 25 sekundes švystelėjo du tritaškius ir po šio nokdauno "Crvena Zvezda" krepšininkai neatsigavo.

Svečiai net 39 kartus metė iš toli bei pataikė 14 (35,9 proc.), o šeimininkų tritaškių taiklumas buvo tragiškas - 5 iš 21 (23,8 proc.). 39 tolimi metimai - šio sezono Eurolygos rekordas, anksčiau 37 sykius laimę bandė Atėnų "Panathinaikos", o absoliutus rekordas priklauso 2008 metais 45 tritaškius išmetusiems Sienos "Montepaschi" krepšininkams.

Kauno "Žalgirio" siaubu praėjusią savaitę tapęs "Real" milžinas Walteris Tawaresas jau antrąją minutę po susidūrimo su Branko Lažičiumi buvo priverstas palikti aikštelę. Tiesa, jis grįžo trečiajame kėlinyje ir viso per 17 minučių įmetė 4 taškus (2/2 dvit.), sugriebė 6 atšokusius kamuolius, blokavo 2 metimus ir surinko 8 naudingumo balus.

"Crvena Zvezda": Jordanas Loydas 22 (6/8 dvit., 3/7 trit.), Corey Waldenas 16 (3/3 dvit., 2/6 trit.), Johnny O'Bryantas 7 (8 atk. kam.), Dejanas Davidovacas ir Ognjenas Kuzmičius po 6.

"Real": Trey Thomkinsas 14 (4/9 trit., 6 atk. kam.), Anthony Randolphas 13 (3/4 trit., 6 atk. kam., 3 per. kam.), Sergio Llullas (1/5 trit.) ir Jaycee Carrollas (2/3 trit.) po 9, Facundo Campazzo 8 (1/9 trit., 5 rez. perd., 5 kl.).