Buvusio žalgiriečio vedamas „Anadolu Efes“ laimėjo trilerį Atėnuose

Klubo nuotr.

Nors Stambulo "Anadolu Efes" (4/3) klubas vis dar rungtyniauja ne pilnos sudėties, tačiau Eurolygoje iškovojo jau trečią pergalę iš eilės.

Ergino Atamano auklėtiniai išvykoje po itin atkaklios kovos 80:77 (21:22, 15:18, 23:14, 21:23) palaužė Atėnų "Panathinaikos" (2/4) krepšininkus.

Priešpaskutinę ketvirtojo kėlinio minutę puolant taisykles pažeidė mačo didvyris Vasilije Micičius, o tai buvo penktoji pražanga. Serbą pakeitė kitas buvęs žalgirietis Jamesas Andersonas, kuris iš karto dvitaškiu padidino svečių pranašumą iki 79:71. Likus 5 sekundėms "Anadolu Efes" veteranas Kriunoslavas Simonas nepataikė abiejų baudų metimų - 79:76. Turkai nenorėjo rizikuoti ir iš karto prasižengė ir to pergalei pakako.

Turkijos komandai dar nepadėjo ryškiausia žvaigždė Shane'as Larkinas ir pagrindinis vidurio puolėjas Bryantas Dunstonas. Negana to, vos minutę spėjęs sužaisti praėjusio Eurolygos turo MVP Rodrigue Beaubois patyrė traumą ir į aikštelę nebegrįžo.

Abiejose ekipose savo sezono Eurolygoje rungtynes sužaidė buvę žalgiriečiai - "Anadolu Efes" atakų organizatorius V.Micičius ir "Panathinaikos" aukštaūgis Aaronas White'as.

Serbas per 33 minutes pelnė 33 taškus (7/13 dvit., 5/7 trit., 4/4 baudų, atkovojo bei perėmė po 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 29 naudingumo balus.

Amerikietis per 30 minučių įmetė 11 taškų (3/3 dvit., 1/2 trit., 2/2 baudų), sugriebė 8 atšokusius kamuolius, privertė varžovus 4 kartus pažeisti taisykles ir užfiksavo 20 efektyvumo balų.

Graikijos komandoje sėkmingai debiutavo Shelvinas Mackas. Įžaidėjo sąskaitoje - 18 taškų (2/4 dvit., 3/4 trit., 5/6 baudų), 2 perimti kamuoliai, 3 išprovokuotos pražangos ir 15 naudingumo balų per 21 minutę.

"Panathinaikos": Shelvinas Mackas 18 (3/4 trit.), Georgios Papagiannis 16 (6/7 dvit., 6 atk. kam., 2 bl.), Ioannis Papapetrou 12 (1/6 trit., 4 rez. perd.), Aaronas White'as 11 (8 atk. kam.), Konstantinos Mitoglou 7 (8 atk. kam.).

"Anadolu Efes": Vasilije Micičius 33 (5/7 trit.), Krunoslavas Simonas 12 (1/5 trit.), Dogusas Balbay 9, Tiboras Pleissas 8 (5 atk. kam., 2 bl.), Jamesas Andersonas 6, Bugrahanas Tunčeras 5.