Po pertraukos atsiplėšę lietuviai atrankos starte pranoko Meksiką

LTU.Basketball nuotr.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė (1-0) pergalingai pradėjo kovą dėl olimpinio kelialapio Puerto Rike.

Kazio Maksvyčio treniruojama komanda 96:84 (29:26, 20:18, 34:17, 13:23) patiesė Meksiką (0-1) ir žengė pirmąjį žingsnį link olimpinės atrankos pusfinalio.

Antrąjį susitikimą lietuviai žais naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį, 00.30 val., kuomet stos į kovą su Dramblio Kaulo Kranto rinktine. Pergalė šiame mače garantuotų pirmą vietą A grupėje bei sąlyginai silpnesnį varžovą pusfinalyje. Dvikovą su Afrikos atstovais tiesiogiai transliuos TV3 televizija.

Turnyro starte lietuviams teko patirti šaltą dušą (0:9), tačiau jau netrukus Tado Sedekerskio geri epizodai leido išlyginti rezultatą (11:11). Nors užsikūrusi puolimo mašina veikė gerai, sunkiau sekėsi gynyboje. Po dešimties minučių turėta tik trapi persvara – 29:26.

Antrajam kėliniui artėjant link pabaigos iniciatyvos ėmėsi Marius Grigonis. Po jo 8 paeiliui pelnytų taškų atkarpos komandas pirmąsyk skyrė dviženklis skirtumas (47:35), tačiau varžovai iki pertraukos sugebėjo savo deficitą sumažinti ir išlikti kovoje – 44:49.

Lūžis rungtynėse įvyko iškart po pertraukos, kuomet per pusę kėlinio net 25 taškus suvertę lietuviai jau ėmė triuškinti varžovus (74:50). Paskutinįjį ketvirtį K. Maksvyčio kariauna jau pasitiko su užtikrintu rezervu – 83:61.

Ketvirtajame kėlinyje skirtumas tarp komandų susitraukė, tačiau finalinė sirena galiausiai skelbė abejonių nekeliančią Lietuvos pergalę.

Itin ryškus pranašumas statistikoje lietuviams priklausė pagal taškus greitose atakose (24:2) bei nuo suolo pakilusių žaidėjų indėlį (40:18).

Visas Lietuvos rinktinės dvyliktukas pasižymėjo taškais. Rezultatyviausias ir naudingiausias šįsyk buvo M. Grigonis, per minutę rinkęs po tašką. Gynėjo sąskaitoje per beveik 21 minutę – 21 taškas (4/6 dvit., 4/7 trit.) bei 19 naudingumo balų.

Lietuva: Marius Grigonis 21, Tadas Sedekerskis 12, Lukas Lekavičius ir Domantas Sabonis po 10, Arnas Butkevičius 9, Rokas Jokubaitis 8, Mindaugas Kuzminskas 7.

Meksika: Joshua Ibarra 18, Gabrielis Gironas 15, Fabianas Jaimesas 13, Karimas Rodriguezas 11, Moisesas Andriassi 10, Paulas Stollas 9, Israelis Gutierrezas 6.