„Rytas“ laimėjo paskutinių sekundžių trilerį prieš „Falco“

Vilniaus „Ryto“ (1/1) ekipa FIBA Čempionų lygos „Top-16“ etape iškovojo pirmąją pergalę. Giedriaus Žibėno auklėtiniai nervingose ir permainingoe rungtynėse 91:88 (25:27, 21:26, 18:14, 27:21) palaužė be pergalių liekančią Vengrijos čempionę Sombatėjaus „Falco“ (0/2).

Vilniečiams ši pergalė buvo žūtbūtinė po to, kai „Top 16“ etapo starte „Rytas“ 71:76 nusileido Strasbūro SIG komandai.

Kitą savaitę, vasario 8 d., „Rytas“ svečiuose susitiks su Tenerifės „Lenovo“ ekipa.

Tolimais metimais vienas kitą atakuvusios ekipos praėjus nepilnoms 7 minutėms pataikė po 3 tritaškius (16:21).

Ant parketo po achilo traumos žengė ir Jarvisas Williamsas, kurį lydėjo garsūs aistruolių aplodismentai, o žaidėjas atsidarė taikliu dvitaškiu su pražanga.

Vilniečiai pirmąjį ketvirtį žaidė rezultatyviai, o jį baigė turėdami 2 taškų deficitą – 25:27.

Puolimu paremtose rungtynėse sostinės komanda bandė atsakyti į vengrų rezultatyvumą, tačiau varžovai buvo taiklesni ir pirmieji du kėliniai baigėsi – 46:53.

„Rytas“ smeigė 7 tolimus metimus pirmoje pusėje, o tuo tarpu varžovai pirmuosius du kėlinius iš žaidimo atakavo net 75 proc. tikslumu.

Pirmoje pusėje „Rytą“ į priekį vedė I.Buva, kuris pelnė 15, V.Kariniauskas pridėjo 12 taškų.

Trečiasis kėlinys prasidėjo prislopusiu abiejų ekipų puolimu, ir likus kiek daugiau nei minutei komandas skyrė 4 taškai (61:65). O likus paskutinei kėlinio sekundei „Ryto“ kapitonas smeigė tritaškį su pražanga ir jį uždarė 64:67.

Paskutinį ketvirtį užsivedęs „Rytas“ kilo į lemiamą šturmą. Likus 1 min. 14 sek. vilniečiai turėjo minimalų pranašumą – 87:86. Paskutinę ataką po netaiklaus metimo numušto kamuolio teisėjų sprendimu „Rytas“ jį išsaugojo, S.Smithas realizavo abi baudas bei taip įtvirtino pergalę 91:88.

„Ryto“ gretose po Achilo sausgyslės traumos į rikiuotę sugrįžo Jarvisas Williamsas, kuris per 4 minutes pelnė 3 taškus ir surinko 3 naudingumo balus.

„Rytas“: Ivanas Buva 20 (9 atk. kam.), Vaidas Kariniauskas 17, Arnas Butkevičius 13 (5 atk. kam.), Kennethas Smithas 9 (3-0/5, 6 rez. per.), Lukas Uleckas (3-2/6) ir Gytis Radzevičius po 7.

„Falco“: Szilardas Benke 17, Zoltanas Perlas 16, Benedekas Varadi 13 (11 rez. per.), Akosas Kelleras (6 atk. kam.) ir Gyorgy Golomanas po 9.