RKL apžvalga: savaitės rungtynės Tauragėje ir „Biržų“ pergalė prieš A diviziono naujokus

RKL nuotr.

Spalio 5-ąją įvyko dar 11 rungtynių, o centrinis mačas vyko Tauragėje, kur vietos komanda susitiko su VDU krepšininkais.

Rungtynes 94:79 (11:19, 28:19, 24:22, 31:19) laimėjo tauragiškiai.

Nors šeimininkai laimėjo užtikrintu skirtumu, rungtynės buvo labai sunkios.

Pirmajame kėlinyje Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai strigo puolime ir pelnę vos 11 taškų įgijo 8 taškų deficitą (11:19).

Vėliau šeimininkams pavyko reabilituotis po sunkios pradžios, o prieš lemiamą ketvirtį rungtynėse toliau virė intriga (63:60).

Įpusėjus ketvirtajame kėliniui VDU net išsiveržė į priekį (76:77), tiesa, šeimininkams pavyko sužaisti galingą rungtynių pabaigą, kurią pažymėjo spurtu 18:2 – tai leido tauragiškiams nusitiesti kelią pirmosios pergalės link.

Nugalėtojams Martynas Šeputis pelnė 21 tašką, Justas Vazalis surinko 20, Gvidas Galinauskas pridėjo 16 taškų.

VDU nuo nesėkmės neišgelbėjo Ričardas Butkus, pelnęs 21 tašką, Domas Uosis surinko 19 taškų, Lukas Uosis – 16.

Didelio rezultatyvumo susitikimas įvyko Biržuose tarp vietos komandos ir A diviziono naujokų Birštono „Milastos“ komandų.

Rungtynes po pratęsimo 100:92 (28:23, 19:21. 28:19, 14:26, 11:3) laimėjo šeimininkai.

„Biržai“ kontroliavo rungtynes po trijų kėlinių – šeimininkai buvo sukaupę 12 taškų persvarą (75:63).

Visgi ši viską išvaistė per ketvirtąjį kėlinį, o komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą, kurį išplėšė Lauryno Miknevičiaus tolimas šūvis.

Birštoniečiams pratęsime jau pritrūko energijos kabintis dėl pergalės prieš vienus čempionato lyderius. Keturias minutes be taškų likę svečiai, pratęsime iš viso pelnė vos 3 taškus ir visgi turėjo pripažinti pernai finalo ketverte rungtyniavusių „Biržų“ pranašumą.

Nugalėtojams Justas Šukelis pelnė 19 taškų, Dovydas Rimkus surinko 16, Vytautas Saulis – 15 taškų.

„Milastai“ Ovidijus Varanauskas pelnė 27 taškus, Ignas Bilinskas surinko 16, Laurynas Miknevičius pridėjo 14 taškų.

B divizione atkakliausia akistata vyko Ukmergėje, kur vietos „SC Jusema“ 73:72 (19:16, 13:22, 17:17, 24:17) palaužė Anykščių „KKSC-Elmis“ ekipą.

Šeimininkams pergalę nukalė sėkmingas ketvirtasis kėlinys.

6 taškų deficitą prieš lemiamą rungtynių atkarpą turėję ukmergiškiai sugebėjo išsiveržti į priekį, tiesa, intriga iš rungtynių niekur nesitraukė.

Anykštėnai likus žaisti 32 sekundes iki mačo pabaigos prametė vieną baudos metimą iš dviejų ir paliko šeimininkams vieno taško persvarą (70:69).

Svečiai ėmėsi pražangų taktikos ir ji pasiteisino – Ridas Pulkauninkas prametė abu baudos metimus, bet ukmergiškiai atkovojo kamuolį ir dar kartą stoję prie baudų metimų linijos padidino saviškių persvarą iki 2 taškų (71:69).

Toliau tęsėsi vieno taško vertės metimų maratonas, kuriame sėkmingiau pasirodė šeimininkai. Anykštėnai prametė vieną baudą, o ukmergiškiai pataikė abi (73:70).

Paskutinė ataka priklausė svečiams, kuriems pavyko pelnyti taškus, tačiau tai buvo dviejų taškų vertės metimas, o laiko prasižengti šie jau nebeturėjo, tad teko pripažinti itin dramatišką nesėkmę (73:72).

Nugalėtojams R. Pulkauninkas pelnė 23 taškus, Nojus Verbickas pridėjo 11 taškų, Justinas Sakalauskas pridėjo 10.

Svečiams Tautvydas Jodelis pelnė 19 taškų, Domantas Ridikas pridėjo 13.

Kiti rezultatai

A divizionas

Kauno „Žalgiris-3“ 80:71 (27:15, 12:24, 21:11, 20:21) Akmenės sporto centras.

B divizionas

Švenčionėlių „Rida“ 82:114 (17:31, 27:33, 23:27, 15:23) Utenos „Dauniškio prekyba – Juventus“;

Marijampolės sporto centras 61:97 (27:27, 14:25, 12:17, 8:28) Jonavos sporto centras;

Kaišiadorių „Savingė“ 78:85 (18:16, 16:12, 24:22, 20:35) Vilniaus KM;

Varėnos Akademija „Glassbee“ 79:61 (26:12, 29:20, 11:19, 13:10) LSU;

Širvintos-UHB Group 80:93 (27:21. 22:26, 10:22, 21:24) „Trakai“;

„Gargždų SC“ 95:75 (23:19, 30:15, 22:17, 20:24) VDU-2;

KTU 80:93 (11:31, 30:21, 18:19, 21:22) Klaipėdos „VKKM-Neptūnas“.