Fenomenalus M. Krivo ir P. Murausko duetas jaunius trenksmingai išvedė į ketvirtfinalį

Lietuvos U18 vaikinų rinktinė lemiamas Europos čempionato kovas pradėjo su trenksmu.

Neklumpantys Karolio Abramavičiaus auklėtiniai aštunfinalyje 88:57 (27:16, 24:13, 21:13, 16:15) nepasigailėjo Čekijos rinktinės, o patys prasimušė tarp 8 geriausių turnyro ekipų ir dar žingsneliu priartėjo prie apdovanojimų bei bilieto į kitų metų U19 pasaulio čempionatą.

Mačo kontrolę į savo rankas Lietuvos jauniai paėmė įpusėjus pirmajam kėliniui. Žaibiškai pranašumą krautis pradėję lietuviai dar prieš ilgąją pertrauką peržengė 50 pelnytų taškų ribą ir turėjo 22 taškų persvarą.

Taškais pasižymėjo visas Lietuvos dvyliktukas. Mūsiškiai priešininkus labiausiai baudė per atkovotus kamuolius (65:29), taškus po antrųjų šansų (28:11) bei taškus iš baudos aikštelės (54:22).

Kaip tapo įprasta, galingiausiai lietuvių gretose rungtyniavo lyderių tandemas. Motiejui Krivui užteko vos 10 minučių, kad užfiksuotų eilinį dvigubą dublį. Ant suolo visam laikui sėdęs dar trečiajame kėlinyje, vidurio puolėjas savo sąskaitoje turėjo 16 taškų, 14 atkovotų kamuolių, 2 blokus ir 30 naudingumo balų. Puikiu taiklumu krepšį atakavęs Paulius Murauskas per 18 minučių pridėjo 20 taškų ir 21 naudingumo balą.

Ketvirtfinalio rungtynes lietuviai žais jau ketvirtadienį. 18:15 val. prasidėsiančiame mūšyje dėl patekimo į pusfinalį mūsiškių lauks Turkijos arba Didžiosios Britanijos barjeras. Pergalė šiame etape garantuotų kelialapį į pasaulio čempionatą, pralaimėjimo atveju žūtbūt reikėtų užimti 5-ąją vietą.

Rungtynių pradžioje kelias minutes ekipos žaidė lygiai, tačiau nuo tada, kai atsiliko 6:7, lietuviai nebebuvo besivejančių vaidmenyje. Iš pradžių rinktinę į priekį tempė M. Krivas, vėliau prisijungė P. Murauskas ir mūsiškiai nurūko į priekį didžiuliu skirtumu. Į rūbinę ilsėtis lietuviai išėjo pirmaudami daugiau nei įtikinamai – 51:29.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė. Atotrūkis ėmė siekti naujas aukštumas, kol galiausiai pasidarė nepadorus – 72:39. Nors per paskutiniąsias 10 minučių K. Abramavičius leido daugiau pasireikšti atsarginiams ir rinktinė atleido vadeles, vis tiek pasiekta triuškinanti pergalė – 88:57.

Lietuva: Paulius Murauskas 20, Motiejus Krivas 16, Kajus Leliukas 10, Domantas Šarauskas 8, Kristupas Keinys 7, Modestas Babraitis ir Emilis Bartninkas po 6.

Čekija: Adamas Lukešas 13, Tadeašas Slowiakas 10, Jakubas Nečas 9, Benjaminas Koppke ir Josefas Svoboda po 6.