RKL apžvalga: „Biržų“ antras kvėpavimas ir nenugalimas „Jurbarkas-Karys“ (B diviziono apžvalga)

Eivydo Šarkūno nuotr.

Gruodžio 16 dieną Nostra.lt-RKL A divizione 5-eriose rungtynėse susirėmė 10 komandų. Jau seniai pralaimėjimo kartėlio nejautęs „Jurbarkas-Karys“ nugalėjo „Olimpą“, „Biržai“ panaikino didžiulį deficitą ir nurungė svečius iš Kuršėnų, o VDU komanda palaužė prieniškius.

Plungiškių aikštelėje dominavęs „Jurbarkas-Karys“ laimėjo dvyliktą kartą iš eilės

Jurbarko „Jurbarkas-Karys“ (12-1) išvykoje rezultatu 99:74 (29:19, 28:14, 25:14, 17:27) įveikė Plungės „Olimpą“ (4-6) ir pratęsė įspūdingą pergalių seriją iki dvylikos.

Dar neįpusėjus pirmajam kėliniui jurbarkiškiai pirmavo 11 taškų (14:3). Įsivažiavę olimpiečiai kurį laiką sugebėjo prilygti varžovams, tačiau antrojo kėlinio pabaigoje Plungės ekipos gynyba neatlaikė „Jurbarko-Kario“ atakų – į ilgąją pertrauką komandos išėjo skiriamos 24 taškų (57:33).

Trečiajame ketvirtyje Jurbarko krepšininkai toliau didino persvarą, kol ši pasiekė 36 taškus (79:43). Paskutinėmis rungtynių minutėmis svečiai sumažino apsukas, ir „Olimpas“ juos šiek tiek prisivijo, tačiau iki pergalės šeimininkams trūko daug.

Antrą kartą šią savaitę „Jurbarkas-Karys“ komandą į priekį vedė Ignas Juškevičius. Ignas per 26 minutes pelnė 19 taškų (8/9 dvit., 3/7 baud.), atkovojo 7 kamuolius ir surinko 23 naudingumo balus.

Karolis Opulskis geriausiai pasirodė Plungės „Olimpo“ komandoje. Žaidėjas per 25 minutes pelnė 12 taškų (5/11 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 14 naudingumo balų.

Įspūdingas atsitiesimas namų aikštelėje pelnė „Biržams“ pergalę

BC „Biržai“ (6-6) namuose rezultatu 85:83 (12:27, 24:25, 22:17, 27:14) išplėšė pergalę prieš Šiaulių r. Kuršėnų SM-„Grafų Furniture“ (5-6).

Po neilgai trukusios artimos kovos „Grafų Furniture“ ekipa sužaidė įspūdingą epizodą 16:2 ir pirmąjį kėlinį baigė su 15 taškų persvara (12:27). Biržiškiams pergalė atrodė vis sunkiau pasiekiama – antrojo ketvirčio pabaigoje komandas skyrė net 21 taškas (29:50).

Tačiau po ilgosios pertraukos „Biržų“ krepšininkai įgavo antrą kvėpavimą ir aikštelėje tiesiog dominavo – per 5 minutes pelnė 18 taškų, o varžovai tesukrapštė šešis. Nors kuršėniškių pranašumas beveik ištirpo (54:58), šie netrukus įgijo 13 taškų persvarą (56:69).

Paskutiniajame ketvirtyje „Biržai“ žaidė tiesiog čempioniškai. Atkakliai aštuonias su puse minutės vijęsi priešininkus, šeimininkai galiausiai išlygino rezultatą (81:81). Likus 19 sekundžių Dariaus Griškėno dvitaškis išvedė „Biržus“ į priekį (85:83). Paskutinėmis akimirkomis „Grafų Furniture“ bandė sukurti rezultatyvią ataką – Edvinas Daunys metė tritaškį, kuris skriejo pro šalį.

Laimėtojų gretose net 20 taškų pelnė Vytautas Saulis. Žaidėjas per 35 minutes pataikė 10 dvitaškių, atkovojo 8 kamuolius ir surinko 18 naudingumo balų.

Kuršėnų SM-„Grafų Furniture“ ekipoje geriausiai pasirodė Gražvydas Mockus, per 36 minutes pelnęs 24 taškus (1/5 dvit., 6/11 trit., 4/4 baud.), atkovojęs vieną kamuolį, atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 20 naudingumo balų.

VDU ir „Labas GAS-KKSC“ dvikovos nugalėtoją nulėmė trečiasis kėlinys

Vytauto Didžiojo universiteto komanda (4-8) namų aikštelėje 75:68 (13:10, 17:17, 24:19, 21:22) pranoko Prienų „Labas GAS-KKSC“ krepšininkus (2-11).

Pirmajame kėlinyje komandos galynėjosi kaip lygiavertės varžovės – vyko kova taškas į tašką. Antrojo ketvirčio viduryje VDU ekipa surengė spurtą 10:0 ir išsiveržė į priekį (23:16), tačiau prieniškiai iškart atsakė epizodu 9:0 ir vėl aplenkė varžovus.

Po ilgosios pertraukos vykusioje artimoje kovoje VDU krepšininkams galiausiai pavyko įtvirtinti 10 taškų pranašumą (54:44). Po rezultatyvaus priešininkų epizodo „Labas GAS-KKSC“ komanda suklupo – ketvirtajame kėlinyje skirtumas pasiekė 17 taškų (73:56). Tiksint paskutinėms minutėms aikštelės šeimininkai VDU ekipą pradėjo vytis – atkovojo 10 taškų, bet pavyti varžovų nebespėjo.

Airido Nutauto treniruojamoje Vytauto Didžiojo universiteto komandoje rezultatyviausias buvo Ričardas Butkus, per 25 minutes pelnęs 23 taškus (5/6 dvit., 3/6 trit., 4/4 baud.), atkovojęs 2 kamuolius, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą ir surinkęs 21 naudingumo balą.

„Labas GAS-KKSC“ ekipoje daugiausia naudingumo balų – 18 – surinko Edas Valenta. Edas per 26 minutes pelnė 18 taškų (7/13 dvit., 0/1 trit., 4/6 baud.), atkovojo 9 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

***

Gruodžio 16 dieną Nostra.lt-RKL B divizione surengtos ketverios rungtynės. Pakruojyje susirungė B grupės lyderiai, o namuose „Kuršastą“ priėmęs „Tornado KM-Tauras“ šventė pergalę.

B grupės lyderių dvikova baigėsi svaria „Radviliškio-ŠSPC“ pergale

Radviliškio KK „Radviliškis-ŠSPC“ (9-0) išvykoje rezultatu 78:65 (27:9, 18:26, 24:15, 9:15) patiesė Pakruojo „Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“ (9-3).

Radviliškio ekipa pakruojiškius smarkiai lenkė jau pirmajame kėlinyje – po spurto 18:0 svečiai pirmavo net 19 taškų (27:8). Sėkminga antrojo ketvirčio pradžia leido „Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“ krepšininkams skirtumą sumažinti iki 7 taškų (29:22), tačiau susiėmę radviliškiečiai vėliau neleido varžovams priartėti per 10 taškų. Rungtynėms artėjant link pabaigos „Radviliškio-ŠSPC“ persvara netgi viršijo 20 taškų ribą (78:55).

„Radviliškis-ŠSPC“ ekipoje geriausiai pasirodė Daivaras Pakarklis, per 24 minutes pelnęs 10 taškų (5/7 dvit.), atkovojęs 8 kamuolius bei surinkęs 16 naudingumo balų.

„Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“ gretose taip pat 16 naudingumo balų surinko Lukas Liubavičius. Žaidėjas per 23 minutes pelnė 7 taškus (2/6 dvit., 1/1 trit.), atkovojo 8 kamuolius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

„Tornado KM-Tauras“ pasipriešino svečiams iš Skuodo

Kauno r. „Tornado KM-Tauras“ (8-3) namų aikštelėje 78:62 (21:14, 11:18, 26:12, 20:18) įveikė Skuodo KKSC-„Kuršastą“ (6-4).

Po neilgai trukusios artimos dvikovos „Tornado KM-Tauras“ spurtavo 11:0 ir įgijo 7 taškų pranašumą (16:9), kuris vėliau išaugo iki 10 taškų (24:14). Įsivažiavusiems „Kuršastos“ krepšininkams iki antrojo kėlinio pabaigos pavyko rezultatą išlyginti (32:32).

Po ilgosios pertraukos skuodiškiai kurį laiką kvėpavo varžovams į nugarą, tačiau Kauno rajono ekipa trečiojo ketvirčio pabaigą sužaidė daug rezultatyviau ir susikrovė 14 taškų persvarą (58:44). Paskutiniajame kėlinyje „Tornado KM-Tauras“ neleido priešininkams priartėti ir užsitikrino pergalę.

Donato Mikulevičiaus treniruojamoje „Tornado KM-Tauras“ komandoje rezultatyviausias buvo Nojus Adomavičius, per 35 minutes pelnęs 27 taškus (6/11 dvit., 3/6 trit., 6/9 baud.), atkovojęs 5 kamuolius, atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 31 naudingumo balą.

Svečių iš Skuodo ekipoje geriausias buvo Martynas Bružas. Martynas per 28 minutes pelnė 15 taškų (3/8 dvit., 1/3 trit., 6/8 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 19 naudingumo balų.