17 taškų pranašumą iššvaistęs „Neptūnas“ KMT mače krito prieš kėdainiečius

„Betsafe-LKL“ nuotr.

Dusyk nemenką deficitą panaikinęs Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (2-2) iš pajūrio grįžta su pergale Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) turnyre.

Gedimino Petrausko auklėtiniai išvykoje 88:86 (17:22, 22:23, 25:25, 24:16) parklupdė Klaipėdos „Neptūną“ (1-3), kuriam, įskaitant ir „Betsafe-LKL“ kovas, tai jau trečiasis pralaimėjimas paeiliui.

Mačo pradžioje nei viena komanda nesikrovė persvaros, tačiau pirmojo kėlinio pabaigoje į priekį šiek tiek truktelėjo šeimininkai – 22:17.

Antrajame ketvirtyje atrodė, kad „Neptūnas“ gali nepavejamai pabėgti (36:20), tačiau Josephas Girardas III dviem tritaškiais įpūtė gyvybės savo komandai. „Nevėžis-Optibet“ dar iki pertraukos priartėjo per metimą, bet klaipėdiečiai per paskutinę minutę kiek atsitiesė – 45:39.

Įpusėjus trečiajam kėliniui uostamiesčio krepšininkai vėl buvo bepabėgą nuo oponentų (63:46), tačiau ir ši persvara sparčiai ėmė tirpti. Lemiamą 10 minučių atkarpą „Neptūnas“ pasitiko su 6 taškų rezervu – 70:64.

Po kelių minučių Igno Vaitkaus tritaškis po ilgo laiko persvėrė rezultatą Kėdainių ekipos naudai (74:72). Nuo to laiko ant parketo užvirė nuožmi kova taškas į tašką. Paskutinę minutę komandos pasitikio švieslentėje degant lygybei (86:86). Svečiai tuomet apsigynė, o Darylas Doualla išvedė juos į priekį (88:86). Po vandens pertraukėlės šeimininkai neužpuolė ir pergalė atiteko kėdainiečiams.

„Neptūnas“: Dimitrios Agravanis 21, Nate'as Johnsonas 15, Arnas Beručka ir Deividas Gailius po 12, Tomašas Pavelka 11, Žygimantas Janavičius 7.

„Nevėžis-Optibet“: Vitalijus Kozys 18, Fahrudinas Manjgafičius 14, Josephas Girardas III 11, Leslie Nkereuwemas 9, Matas Vaitkus ir Nedas Montvila po 7, Ignas Vaitkus ir Darylas Doualla po 6.